Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
подфорум за CNC 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение подфорум за CNC
Тъй като в форума има известно количество хора които се занимават с CNC машинки мисля че е добра идея в раздела "Строго специализирани" да направим CNC подфорум. Има още няколко форума които са насочени специално към CNC,но ние използваме CNC за по специфични неща свързани с електрониката. Пък и е добре вместо хората тук,които се занимаваме и с това,да не обикаляме по други форуми а да си комуникираме тук.
Мога да поема модераторски функции за този подфорум и да го организирам така че интересната информация която се поства да е събрана в отделни заключени теми. Тост да може да се ползва като някаква форма на справочник. Това ще е полезно да се направи и за други подфоруми според мен. Ако го направим този по този начин може да е нещо като експеримент,опита от който може да приложим и в другите ако е успешен.


Нед Фев 16, 2014 10:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: подфорум за CNC
Хубава идея.


Нед Фев 16, 2014 11:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: подфорум за CNC
аз отдавна подхвърлям на РЕК идеята да допълним форума с едно вики. така и така има php, my-sql, да добавим и едно вики, щото с него може да се прави много по-прегледно. примерно wiki.mcu-bg.com или може би mcu-bg.com/wiki. предполагам форума е през апах? още няколко реда в конфига и си готов.
в момента във форума има заровена доста полезна информация, която е ненамираема.

и Рек, крайно време е да се съберем и да ти дадем някаква финансова/хранителна/бирена подкрепа! :partyman:


Нед Фев 16, 2014 11:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: подфорум за CNC
Идеята е добра, но според мен само с един подраздел няма как да се мине.
За справка в "направисам" форума от известно време разделиха темата на 3 подтеми, но според мен трябва да са повече. Проблемите на този вид форуми е, че информацията трудно се намира и трябва сериозно ровене и четене на много спам. То проблема и в този фоум е същия де ... все ще се намери някой да оспами темата... Спамъри и тук - дал господ ....

Та за да стане информацията наистина полезна според мен трябва да се промени начина на организирането и начина на подреждането и. Коментарите и въпросите по отделните въпроси трябва да се отделят от информативната част, но все пак и да има някаква "свързаност" помежду им.
Като за начало трябва да има няколко подраздела:
1.МЕХАНИКА
2.ЕЛЕКТРОНИКА
3.СОФТУЕР
Към всеки раздел трябва да има специална тема "ковната" най-отгоре, в която да има САМО синтезирана информация примерно към сайтове за цени, сайтове за доставчици и др. - строго филтрирана от модератора. Вероятно модераторите трябва да са повече от един човек, за се избегне изживяването на единствения такъв като господ ... (и в нашия форум имаше такива залитания ...)
За да не "набъбват" много коментарите в тази тема (ковнатата) би трябвало инфото да се добавя от модераторите в съответните коментари, а не като нови такива...
Само за пример - постовете в "направисам" форума за ЦНЦ механика са хиляди и нали се сещате ако някой търси нещо полезно - какво го чака, за да го намери ...
Нямам ясна идея как би трябвало да се организира всичко това. Това вероятно касае и страницата на самия форум, но ако не се помисли и не се направи нещо по този въпрос - новите раздели в нашия форум няма да са с нищо по-полезни от тези в множеството съществуващи подобни теми във форумите из нета -много плява и малко и трудно достъпно (намираемо) инфо...

п.п. Не знам дали Вики-то е най-прегледното решение, но може би ще е едно добро начало...


Нед Фев 16, 2014 12:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: подфорум за CNC
emilvtc написа:
...1.МЕХАНИКА
2.ЕЛЕКТРОНИКА
3.СОФТУЕР...

По какъв признак ще ги разделиш? Обсъждането на драйвери за стъпкови мотори при механика ли ще е или при електроника. Настройките на двигателите в софтуера - в механика, в софтуер?
Мога да дам още куп подобни примери в които обсъждайки например софтуер, всъщност говорим за механика или електроника...

И, трябва да се прави разлика между офтопик (мнение не съвсем по темата) и спам.


Нед Фев 16, 2014 12:11 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 1:24 pm
Мнения: 398
Мнение Re: подфорум за CNC
Спреш ли спама в един форум той ще умре
Прекалиш ли с моделирането на форум той ще умре
Хубаво е да е подредено изчистено ама не съм видял още такова животно
Вики е добра идея особено ако има желаещ да се занимава с него


Нед Фев 16, 2014 12:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: подфорум за CNC
Не се очкава да е чак толкова оживен подфорум. Няколко заключени теми най отгоре в които да се пренасят интересните неща си мисля че ще са достатъчни за начало. Отделно в подфорума може да има вложени други подфоруми и така да се организира някаква дървовидна структура на информацията.


Нед Фев 16, 2014 12:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: подфорум за CNC
Не е лоша идеята, тази на Дедо също, само хранителната помощ мисля че не му е нужна, че съвсем ще вземе да се закръгли :D


Нед Фев 16, 2014 2:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: подфорум за CNC
+1 за wiki,

Мисля че това ще реши проблеми като тоя на Никола, защото дискусия без спам е като секс без партньор. Трудно се получава ;-)

Докато систематизирането и изчистването на полезната информация става само ако някой седне да го направи. Така че форум + вики ще е най-доброто решение. Само че за вики-то проблемът не е кой или къде ще се инсталира. Има безплатни колкото щеш, а гледам че в хостинг плановете вече го слагат и по контролните панели, демек с един клик се инсталира. Въпросът обаче е, че някой трябва да се грижи да отсява плявата. Всъщност не някой а група хора всеки по неговите си теми. Аз бих се ангажирал по теми като АРМ и ГЦЦ примерно и без друго ги коментирам редовно тия теми. Ако Никока е запален по CNC-та няма лошо да ги систематизира, много хора му дължим услуги и ще помагат надявам се.


Нед Фев 16, 2014 3:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: подфорум за CNC
Администрацията като че ли не одобри идеята за подфорум за CNC?


Чет Фев 20, 2014 6:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: подфорум за CNC
Колеги, лятото ще сменяме хостинга, което ще съчетая с обновяване на софтуера и т.н. Предлагам евентуално тогава да обсъждаме подобни въпроси. :)


Пет Фев 21, 2014 11:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: подфорум за CNC
Да побутна темата... :P


Чет Юни 18, 2015 1:28 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: подфорум за CNC
И аз съм за 8)


Чет Юни 18, 2015 2:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: подфорум за CNC
То май и аз вече съм ЗА! :)


Чет Юни 18, 2015 7:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: подфорум за CNC
последно в специализираните ли? :)


Пет Юни 19, 2015 2:01 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни