Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Крайно време е да се разкара Карадев от тук 

Да се разкара Карадев
За 69%  69%  [ 36 ]
Против 31%  31%  [ 16 ]
Общо гласове : 52

Крайно време е да се разкара Карадев от тук 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Крайно време е да се разкара Карадев от тук
Реконструкторе, мисля че допускаш сериозна грешка че оставяш всякакви говеда да цапат форума.
Не се прави ами въведи малко ред.
Откъде накъде Карадев ще си слага снимки на смотаните платки в Проекти и споделяне?
И защо трябва да му се позволява да продължава да пише глупости във форума?
В тази последната тема не започна веднага със селския език и рекох, е им подобрение айде да му помогна да му обясня нещо че да върви нагоре. Ама то не е човек явно това.
Сигурно само в този форум може психопати да си пишат на воля


Пет Окт 23, 2020 9:09 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
николчо, мамино детенце, хахахахахахахаха, елементарна частицооооо :) въри да блъскаш главата в мазата докато ти мине :)

_________________
http://karadev.net


Пет Окт 23, 2020 9:22 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
Точно за разкарването на Карадев съм съгласен от самото му появяване: не заради ТНТМ-тата му, не заради старанието "Направете ми курсовата работа, че да ви стана началник", а заради грубото погазване на всякакъв добър тон.


Пет Окт 23, 2020 9:27 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
каквото повикало такова се обадило Българска поговорка от преди ващо безсмислено съществуване на таз планета :)
и преди всичките ви подигравки и всякакви простотии :)

_________________
http://karadev.net


Пет Окт 23, 2020 9:31 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
karadev написа:
каквото повикало такова се обадило Българска поговорка от преди ващо безсмислено съществуване на таз планета :)
и преди всичките ви подигравки и всякакви простотии :)

Предди подигравките има винаги опит да ти се укаже къде ти са грешките.... ама ти посдскачаш и пищиш като ощипана мома...
вместо да си вземеш поука почваш със просташки език да обясняваш колко си велик и колко другите не разбират....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Съб Окт 24, 2020 1:47 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
ваще поуки от преди 30 години остарели реализации на проекти дето никога не са видяли бял свят никъде, не ми ги пробутвайте.

според тебе трябва да във всеки пост да ви хвалят, да ви казават колко вие сте велики, колко трябва да си благодарни на всички ""богове"" че сте отделили от ценното си време да дадете ""експертно мнение"" на видиш ли абсолютните тапаци които идват да получат манната небесна от вас в електрониката..

хахахахахахахахахаа, това са ви на вас съкровенните мисли, желания и едва ли не мокрите сънища че видиш ли някой начинаещ е поискал помощ от някой от вас. ОТ 4000 участника в тоя форум винаги сте едни и същи АБСОЛЮТНИ ТАПАЦИ дето са обаждате тука неподготвени с някакви мухлясали знания и умения от сватбата на хитлер

мерси няма нужда. :) и можете да върите на м..... ната си с ваще желания да ви следват ""правилно"" в подигравките си с това кое как се прави. тц, не познахте :)

призовавам всички които са съгласни с мен да админа да ИЗГОНИ ЕДИН ПЪТ ЗА ВИНАГИ ОНЯ БОК..УК никола и другите форумни тапаци да пуснат тука по една тема !!!! САМО РЕВОЛЮЦИЯ И БОЙ И ЕБ..Н ШЕ ВИ ОПРАВЯТ ВАС !!!!

ТАЯ ГНУСНА МРЪСНА КОМУНИСТИЧЕСКА БЪЛГАРСКА ПРОСТАШКА ПРАКТИКА ДА ОЧЕРНИШ ВСИЧКО И ВСИЧКИ ТРЯБВА ДА СПРЕ ЕДИН ПЪТ ЗА ВИНАГИ И ТОВА ЩЕ ЗАПОЧНЕ СЕГА !!!!

15 ГОДИНИ МИНАХА !!! КАКТО И ВАЩО ВРЕМЕ СЪЩО !!!!

_________________
http://karadev.net


Съб Окт 24, 2020 8:57 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
Карадев умора нЕма, он само се поти!


Съб Окт 24, 2020 10:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
karadev написа:
..

15 ГОДИНИ МИНАХА !!! КАКТО И ВАЩО ВРЕМЕ СЪЩО !!!!
[/b]

15 години от кое :?:
първият път когато си успял да си вържеш вризките на обувките без чужд помощ ли :?:
или от първият път когато си започнал отделните думи да навързваш в нещо като изречение :?:

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Съб Окт 24, 2020 11:46 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
от първите ла*на в устата ти !!!! ся разбра ли от кое минаха 15 години !!!! аре бегай да се*еш на друго място, гов*ьооо...

_________________
http://karadev.net


Съб Окт 24, 2020 12:10 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
Все повече се убеждавам, че е необходим тест по български език (в частност граматика и правопис) преди регистрация във форума.

_________________
Хайде де!


Съб Окт 24, 2020 12:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
Шериф, узряха ли бананите? Готови ли са за употреба? :lol:


Съб Окт 24, 2020 4:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
млад еШ
липсват му не първите 7, а първите 27 годинки.


Съб Окт 24, 2020 5:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
Nikola Kirov написа:
Реконструкторе, мисля че допускаш сериозна грешка че оставяш всякакви говеда да цапат форума.
Не се прави ами въведи малко ред.
Откъде накъде Карадев ще си слага снимки на смотаните платки в Проекти и споделяне?
И защо трябва да му се позволява да продължава да пише глупости във форума?
В тази последната тема не започна веднага със селския език и рекох, е им подобрение айде да му помогна да му обясня нещо че да върви нагоре. Ама то не е човек явно това.
Сигурно само в този форум може психопати да си пишат на воля



Писал съм го и пак ще го напиша.
Отдавна този форум е място само за "ти мен уважаааш ли мъ", политически АНАЛизи и пропаганда.
Техническото го има само за цвят, и то колкото някой като попита нещо да бъде оплют.
Така, че съвсем нормално и закономерно си е появата на такива като Карадев. Няма да намаляват - повече ще стават. :)


Съб Окт 24, 2020 8:39 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
dan написа:
Все повече се убеждавам, че е необходим тест по български език (в частност граматика и правопис) преди регистрация във форума.
Според този материал, правописът няма кой знае какво значение при наличието на други личностни качества:

Цитат:
> Калоян Радев за образованието в България !!!!

Уважаеми господин Министър Още един празен и безмислен ден в който тангенс и котангенс и интегралите и логаритмите и анализите на литературни произведения и дълбоките ми познания по история и география не ми потрябваха , а така се надявах тези 50 години да се докажа поне веднъж.
http://www.karadev.net <> blog.karadev.net - чети внимателно печелиш обезателно !!!!
ПРЕДИ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ЦЯЛОТО ПИСМО ДО КРАЯ !!!!! КАЗАХ ДО КРАЯ !!!!!
ДА ВИ КАЖА ЧЕ МИ ПИСНА ОТ РАЗНИ ЗАВЪРШИЛИ """ВИСШО""" """ОБРАЗОВАНИЕ"""" ПИШМАН СПЕЦИАЛИСТИ С ДИПЛОМИ ПО ЛИТЕРАТУРА, ДА МИ СА ПИШАТ ЗА СПЕЦИАЛИСТИ В ЕЛЕКТРОНИКАТА И ПРОГРАМИРАНЕТО ЗАЩОТО ПРОГРАМАТА НА УНИВЕРСИТЕТА БИЛА ТАКАВА !!! СПОРЕД ДАДЕНАТА УЧЕБНА ПРОГРАМА ОТ МИНИСТЕРСТВОТО !!!! и да ми искат по 2000 лева заплата щот били имали диплома !!! тоя не може да прочете първа страница от описанието на процесора, едвам срича на английски, хал хабер няма какво чете и какво пише и означава, ЩЕ МИ ИСКА 2000 ЛЕВА НА МЕСЕЦ ЩОТ БИЛ ЗАВЪРШИЛ ЕЛЕКТРОНИКА !?!?!?!?!
АЛОООООО ВЕЧЕ СМЕ 21 ВЕК И ВСИЧКИ ДЪРТИ БУХАЛИ дето преподават НАД 50 ГОДИНИ ХАЛ ХАБЕР НЯМАТ ОТ ЕЛЕКТРОНИКА И ПРОГРАМИРАНЕ В 21 ВЕК !!!!! тея дъртаци прости изкуфяли са чудят дали ше има грозде на лозето и изобщо не им пука кой какво учи, прави, изпити в „““университетите“““. Ако не сме ние да пълним интернета с примери уроции други материали за електрониката и програмирането тая държава кучета я яли !!!!

ВЪПРОС 1 : КОГА ВЪВ '"""" ВИСШОТО""" '"""ОБРАЗОВАНИЕ""" ЩЕ ВЛЯЗАТ ДА ПРАКТИКУВАТ И ПРЕПОДАВАТ ПРАКТИКА И ТЕОРИЯ ЧАСТНИТЕ ФИРМИ С РЕАЛЕН ОПИТ, ПРОЕКТИРАНЕ И ПРОИЗВОДСТВО ?!?!?!?!?!?!
ВЕЧЕ СЪМ НА 44 И ТАЯ МЕЧТА МАЙ НЯМА ДА МИ СЕ СБЪДНЕ. ДА ВИДЯ ЗАВЪРШИЛИ ЕЛЕКТРОНИКА И ПРОГРАМИРАНЕ ХОРА СЪС ЗНАНИЯ И УМЕНИЯ В РЕАЛНА СРЕДА НА ПРОЕКТИРАНЕ И ПРОИЗВОДСТВО И ПРОДАЖБИ НА КАЧЕСТВЕНА БЪЛГАРСКА ЕЛЕКТРОНИКА И СОФТУЕР !!!!!
ВЪПРОС 2 : КОГА НАЙ НАКРАЯ ЩЕ ИЗГОНИТЕ ОТ УЧИЛИЩЕТО В ГРАД СУВОРОВО ТОЯ ЧУКУНДУР """"директора"""" димитър рачков кирилов ?!?!?!?!? ТОЯ Е ЗА ДИРЕКТНО ОСВИДЕТЕЛСТВАНЕ И ЗАБРАНА ДА ВЛИЗА ИЗОБЩО В СГРАДАТА НА СОУ СУВОРОВО ДО ЖИВОТ !!! МОЖЕТЕ ДА ПОПИТАТЕ ОБЩИНСКИЯ СЪВЕТ НА ГРАД СУВОРОВО И КМЕТА Г-Н ДАНАЙЛ ЙОРДАНОВ ЗА СЪСТОЯНИЕТО НА УЧИЛИЩЕТО И КАЧЕСТВЕНАТА НЕКАДЪРНОСТ НА ТОЯ ГЛУПАК!!!! ТОЗИ ИДИОТ ПРОСТ КАТО ГЪБЕНОТО СЕМЕ ОЩЕ ПРЕПОДАВА ПАСКАЛ, КАТО ЕЗИК ЗА ПРОГРАМИРАНЕ, ЗАЩОТО ТОВА БИЛО ПО ПРОГРАМА ОТ МИНИСТЕРСТВОТО !!!!! ПАСКАЛ НЕ Е ВАЛИДЕН ОТ 30 ГОДИНИ !!!!! И ЗАЩОТО НЕ РАЗБИРА НИЩО ОТ С/С++ ЩОТО """директора""" Е ПРОСТ ГЛУПАК СЪС САМОЧУВСТВИЕ НА НЕЩО, НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА МУ ОСПОРВА РЕШЕНИЕТО, МНЕНИЕТО И РЕШЕНИЕТО. КАКТО ВЕЛИКИЯ ДИРЕК В ТОР КАЗВА: ЗА ТОЛКОВА ПАРИ ТОЛКОВА !!!! ТОВА ЛИ Е РАБОТАТА НА ДЛЪЖНОСТТА НА ЕДИН ДИРЕКТОР ?!!!! това е той == ДИРЕК В ТОР !!! ама една рядка такава тор дето пръска и мирише!!!!
КОГА ЩЕ ИЗГОНИТЕ НАЙ-ПОЗОРНО ТОЯ ЧУКУНДУР ПРОСТ ДА ТРЪГНЕ УЧИЛИЩЕТО В ГРАД СУВОРОВО НАПРЕД ?!?!?!?!
http://www.karadev.net <> blog.karadev.net !!!!
ИСКАМ НОВ КОНКУРС ЗА НОВ ДИРЕКТОР НА СОУ СУВОРОВО ОЩЕ ТАЗИ ГОДИНА !!!!!
ИСКАМ НАШИТЕ ПРОЕКТИ И ПРОДУКТИ В ЕЛЕКТРОНИКАТА И ПРОГРАМИРАНЕТО ДА СЕ ФИНАНСИРАТ ОТ МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И ДА СЕ ПОДАРЯВАТ НА УЧЕНИЦИ ОЩЕ В 6-7 КЛАС ЗА ДА ИМАТ ВРЕМЕ ДА НАУЧАТ КАКВО КОЕ И КАК СЕ ПРАВИ КОГАТО ОТИДАТ ДА ЗАВЪРШАТ """ВИСШОТО ОБРАЗОВАНИЕ""""
ИСКАМ МИНИСТЕРСТВОТО ДА НАЕМЕ НА РАБОТА ХОРА С ОПИТ ЗНАНИЯ И УМЕНИЯ ДА ПРОИЗВЕЖДАТ ПРОГРАМИРАТ И ПРЕДЛАГАТ НА УЧУНИЦИ И СТУДЕНТИ РАЗВОЙНИ ПЛАТКИ, СОФТУЕР, БИБЛИОТЕКИ С ФУНКЦИИ ЗА ПЛАТКИТЕ И ТАКА НАТАТЪК. АМА НЕ КИТАЙСКИ !!! НЕ КИТАЙСКИ !!! БЪЛГАРСКИ ПРОИЗВЕДЕНИ ВЪВ ФИРМИТЕ В БЪЛГАРИЯ РАЗВОЙНИ ПЛАТКИ ЗА ОБУЧЕНИЕ В ЕЛЕКТРОНИКАТА И ПРОГРАМИРАНЕТО !!!!
ВЪПРОС 3 :: ДО КОГА ЩЕ ПРЕНЕБРЕГВАТЕ ОПИТА УМЕНИЯТА ЗНАНИЯТА на специалистите на свободна практика !?!?!?!?!
ВЪПРОС 4 : КОГА МИНИСТЕРСТВОТО ЩЕ ЗАПОЧНЕ ДА ТЪРСИ И НАМИРА В ИНТЕРНЕТ БЪЛГАРСКИТЕ САЙТОВЕ НА СПЕЦИАЛИСТИ ПРОЕКТАНТИ И ПРОИЗВОДИТЕЛИ И ЩЕ ГИ ВКАРА НА ПЛАТЕНА РАБОТА ВЪВ СРЕДНИТЕ ОСНОВНИТЕ И """ВИСШИТЕ""" УЧИЛИЩА ?!?!?!?!
ЕЛЕКТРОНИКА И ПРОГРАМИРАНЕ НЕ СЕ УЧИ С ИЗПИТИ ПО ЛИТЕРАТУРА И ХУМАНИТАРНИТЕ СПЕЦИАЛНОСТИ, ГЕОГРАФИЯ, ИСТОРИЯ И ФРЕНСКИ !!!!
ЕЛЕКТРОНИ И ПРОГРМИРАНЕ СЕ УЧИ, РАБОТИ И ПЕЧЕЛИ СЪС ПОЯЛНИК И ПРОГРАМАТОР В РЪКА !!!!! С КОМПИЛАТОРИ С ПИСАНЕ НА КОД ДО СРЕД НОЩ, С ГРЕШКИ С ПИТАНЕ ЧЕТЕНЕ ПАК ПИСАНЕ ДОКАТО СТАНЕ КАЧЕСТВЕН ПРОДУКТ И ПРОИЗВОДСТВО !!!!
ПОДАРИХ НА МЕХАНОТО ВЪВ ВАРНА ПРЕДИ 3 ГОДИНИ ДВА ПРОГРАМАТОРА ЗА PIC ПРОЦЕСОРИ, А ТЕ ОЩЕ ЗАПОЯВАТ НА ГЕТИНАКСОВИ ПЛАТКИ ОТ КАКТО АЗ ЗАВЪРШИХ ТАМ ПРЕЗ 1994 !!!!!
АЛОООООО ЩО НЕ ВЗЕМЕТЕ ДА СИ РАЗМЪРДАТЕ МАЛКО ПРЕДПЕНСИОННАТА АДМИНИСТРАЦИЯ И ДА СА РАЗХОДИТЕ ИЗ БЪЛГАРИЯ В МАЛКИТЕ ГРАДОВЕ И УЧИЛИЩА ДА ВИДИТЕ КАКВО Е СЪСТОЯНИЕТО ?!?!?!
И ДА СЛУШАТЕ И ПРАВИТЕ ТОВА КОЕТО ВИ СЕ КАЗВА ОТ ДНЕШНИТЕ АКТУАЛНИ И РЕАЛНИ СПЕЦИАЛИСТИ. А НЕ КАТО СИ ТРЪГНЕТЕ ДА СЕ ПРИСМИВАТЕ НА „“тези селяни си мислят че някой ги слуша !!!!!“
В МЕХАНОТО ВЪВ ВАРНА НА 4 ЕТАЖ ОТ 30 ГОДИНИ ЛЯТНО ВРЕМЕ Е 40 ГРАДУСА ЖЕГА !!!!! ЕДНА ПРОСТА ВЕНТИЛАЦИЯ НА КОРИДОРИТЕ ВЪВ ВСИЧКИ УЧИЛИЩА НЕ СТЕ НАПРАВИЛИ ДО МОМЕНТА !!!!! ВСЯКО ЛЯТО ПРАКТИКИТЕ УЧЕНИЦИТЕ СА ЦЕЛИТЕ ВЪВ ВОДА ЩОТО Е ВЪТРЕ НЕ СЕ ДИШЯ ОТ ЖЕГА, ПОЯЛНИЦИ КОЛОФОН И МИЗЕРИЯ !!!!
КАТО ВИ Е ДАЛЕЧЕ ОТ СОФИЯ ПЛАЩАЙТЕ НИ НА НАС ДА ВИ КАЗВАМЕ И ДА ПРАВИМ КАКВОТО ТРЯБВА ЗА ОБРАЗОВАНИЕТО !!!!!
КАТО СМЕЛИТЕ В ГЛАВИТЕ СИ ТОВА МИ СА ОБАДЕТЕ ИМАМ ОЩЕ ДА ВИ КАЖА, ПОКАЖА И НАКАЖА !!!!
МИНИСТЪР, ЧИНОВНИК И СЛУЖИТЕЛ МОГА И АЗ ДА БЪДА !!!! АМА НЕ СЪМ ТАКЪВ ДА СТОЯ ПО ЦЯЛ ДЕН НА БЮРО И ДА КАЗВАМ :: ДА СА ОПРАВЯТ КАКТО ИСКАТ ИЛИ ЗА ТОЛКВОА ПАРИ ТОЛКОВА !!!!
ПИСМО НА МОЙ КОЛЕГА !!!! В ЕЛЕКТРОНИКАТА И ПРОГРАМИРАНЕТО !!!!
ЧЕТЕТЕ И РЕВЕТЕ !!!!
Да говорим направо - състоянието на образованието копае дъното и е доста под плачевното , преди бяхме нация техниеска но въпреки това държавните изпити на техническите паралелки бяха по литература и геометрия което няма нищо общо със електрониката и програмирането и въпреки това пак станахме специалисти. В кръжока по компютри 82 година изпита беше по математика - аз не можах да го взема и мене ме изгониха а всички други 30 човека ги приеха без изпит , от всичките 30 човека нито един не стана програмист само аз станах без да ме обучават математици фанатици. Държавата не обучава на нови технологии , на нея не и трябват нация техническа , няма нужда от специалисти , в училищата ги учат още на правец 16 под дос на асемблер , писал съм курсови работи за тях , държавата и трябват бачкатори , общи работници , зидаро-мазачи със гръцки и берачи на ягоди за Англия. Пълна трагедия в образованието и докато държавните изпити са още по литератрура и геометрия и интеграли и логаритми няма да сме отново нация на специалистите. Докато на електрончиците на изпита се пада Яворов или Вапцаров а не Маикрософт или Апле , докато смятат триъгълници а не пишат вложени цикли , докато учат географията от хартиени учебници и не ползват гугъл мапс и преводача , докато не прочетат за новите транзистори и кортекси , докато не учат арм ядрата в 6ти клас и С++ а учат за византия няма да имаме специалисти а берачи на ягоди в англия със 6 по история и география , или зидаро мазачи във франция със отлична математика. По радиата и телевизиите се въртят само певци и актьори и политици , никога не канят програмисти и електрончици, радиата и телевизиите са скарани с технологиите и специалистите и науката. Докато не почнат популярни предавания кое как се програмира и как се сглобява хоме маде електроника и програмиране по телевизиите а само турски сапунки какво очаквате от широката маса . Това е мнението ми за образованието и подавам този сигнал до Вас , и въпроса е сериозен , старите специалисти са на възраст вече и след 5 -10 години може и да ни няма вече и няма да има кой да обучава младите специалисти. За да отгледаме млади специалисти със висока принадена стойност на труда са нужни особенни усилия в образованието и мотивация на млади и кадърни учители и помоща на специалисти за да се осъвремени образованието и да станем втори Китай или отново нация техническа.
с най-голямо уважение - Росен Пенев , програмист от 30 години на свободна практика. Този емаил е обсъждан в интернет от група от над 2000 колеги програмисти и специалисти и всичките сме на едно мнение.
Още един празен и безмислен ден в който тангенс и котангенс и интегралите и логаритмите и анализите на литературни произведения и дълбоките ми познания по история и география не ми потрябваха , а така се надявах тези 50 години да се докажа поне веднъж.
Да говорим направо - състоянието на образованието копае дъното и е доста под плачевното , преди бяхме нация техниеска но въпреки това държавните изпити на техническите паралелки бяха по литература и геометрия което няма нищо общо със електрониката и програмирането и въпреки това пак станахме специалисти. В кръжока по компютри 82 година изпита беше по математика - аз не можах да го взема и мене ме изгониха а всички други 30 човека ги приеха без изпит , от всичките 30 човека нито един не стана програмист само аз станах без да ме обучават тъпи математици фанатици. Държавата не обучава на нови технологии , на нея не и трябват нация техническа , няма нужда от специалисти , в училищата ги учат още на правец 16 под дос на асемблер , писал съм курсови работи за тях , държавата и трябват бачкатори , общи работници , зидаро-мазачи със гръцки и берачи на ягоди за Англия. Пълна трагедия в образованието и докато държавните изпити са още по литератрура и геометрия и интеграли и логаритми няма да сме отново нация на специалистите. Докато на електрончиците на изпита се пада Яворов или Вапцаров а не Маикрософт или Апле , докато смятат триъгълници а не пишат вложени цикли , докато учат географията от хартиени учебници и не ползват гугъл мапс и преводача , докато не прочетат за новите транзистори и кортекси , докато не учат арм ядрата в 6ти клас и С++ а учат за византия няма да имаме специалисти а берачи на ягоди в англия със 6 по история и география , или зидаро мазачи във франция със отлична математика. По радиата и телевизиите се въртят само певци и актиори и политици , никога не канят програмисти и електрончици, радиата и телевизиите са скарани с технолигиите и специалистите и науката. Докато не почнат популярни предавания кое как се програмира и как се сглобява хоме маде електроника и програмиране по телевизиите а само турски сапунки какво очаквате от широката маса .
КОМЕНТАР ОТ ФЕЙСА
Абе математиката до едно ниво си е необходима. Дори за обща култура, примерно да си сметнеш колко рола тапети ти трябват за стая 5 х4 м. И тангенсите чат пат си трябват. Но прекалено много се набляга на история и литература. Историята и без това я сменят на всеки 10 години (може би точно заради това де). Във висшето образование материала е силно академичен без връзка с реалността и реализацията. Но така си е, поне висшето образование е непревземаема крепост, където звания и титли получават само избрани и удобни. Продукта на това занимание (знанието) е на 38-ми план, след хорариумите и политическите виждания. Може да знаеш и можеш и да има какво да дадеш на другите, но е незаконно да го правиш, ако не си одобрен свише. 99 университета има в тая държава и всеки се натиска за "вишо". Нищо че полза от него няма да има никога, и дипломата има значение само за дребна държавна службица.
========================================================
Благодаря на колегите буквояди и хеитъри , тука никои не публикува нищо , само хеитят наготово затова няма публикации , разни дето си снимали гуменките и не могат да си напишат името на бълграски ме наричат примат понеже не пиша на академичен български и смотания гугъл ми подчертава думите в червено , да ама това не се компилира и не управлявам баитове и битове при които е свръхважно всяка буква , всеки знак и всяка пауза , приемете че тука не е министерство по български език и може да се изразяваме и по-свободно , макар и да се занимаваме с ембедед програмиране.
По въпроса за математиката - Математиката въобще не е застъпена в микропроцесорите и микроконтролерите и по-простите процесори имат само събиране и изваждане на 8 битови числа но затова пък логически са сложни , програмирането на такива контролери е логика а не математика и писането на готови команди на джава под уин си мислиш че като пишеш log() и готово - знаеш как се изчислява логаритъм , аз съм ползвам макар и много рядко синус и косинус във уин програмирането но така и не мога да ги изчислявам на хартия и не ми и трябват, признавам си. Но затова пък имам хиляди проекти със логическо програмиране със атмели и пик процесори и управлявам външни памети , периферия и цели лед табла и пикселни ленти. Това че в уина има готови команди за математика не ви прави математици , колко успели програмисти ПОМНЯТ тангенс котангенс и логаритми и интеграли без да бъркат в интернет , ами 99% не ги помнят , има ги наготово и няма нужда. Все едно да учиш география от хартиени учебници и да е свръх важно да помниш с кого граничи Ирак когато всеки има гугъл на телефона и компа и може да се провери за секунди. Съгласете се че в програмирането математиката е под 0.5% , всичките останали 99% е логика и битове и баитове дето хвърчат по шините. Каква математика има в хтмл в джава във Си++ в асемблера и питона. Логиката е 99% а математиката е само в ограничени рядко срещани случаи , не могат да напишат една библиотека на асмеблер за умножение на две числа но се бият в гърдите че пишат командата за логаритъм. Колеги признаите си колко от вас са писали на асемблер библиотека за умножение или на машинен код а не да позлвате готови функции ? Колко от вас са писали билиотека за синус и косинус ? Колко от вас са проектирали процесорно ядро макар и старо и копроцесор за събиране и изваждане и умножение и деление , колко от вас могат да съберат две 8 битови числа на нотепада ? Аз когато съм програмирал ДДС генератор в които имаше аритметика и логика такива като този хеитър още са се напикавали под масата.
Това е група за по общи приказки и публикации в ембедед програмирането и изобщо програмирането.
Затова никои не публикува щото се напълни с хетъри буквоядци и незнаещи и неуважаващи.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Нед Окт 25, 2020 2:41 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: Крайно време е да се разкара Карадев от тук
тази статия е събирателен материал от няколко колеги, вярно е че има правописни грешки, ама не ми са проверяваше цялата че имам доста бач. :) кажи ми някой който не прави правописни грешки при писане на клавиатура и даже и на ръка :)

_________________
http://karadev.net


Нед Окт 25, 2020 1:36 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 106 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни