Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Свърши дисковото пространство 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 26, 2005 2:19 pm
Мнения: 336
Местоположение: Varna
Мнение 
Рекламни банери и търговски раздел изключени ли са?
Иначе и друг път сме говорили, дай някаква сметка :)

_________________
http://ds-portfolio.com/bg/


Чет Юни 18, 2009 7:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Форумът - offline
Карат се на новаците, че не прочели всичко ама как се преглежда форума особено с тази търсачка...
Да не говорим, че това е прекрасен начин да се разкара всичко по-старо от online версията и тогава въпросът с дисковото пространство и/или триенето е решен.
Архивирането да става на седмица, на месец или... - според възможностите на админите.

Начини за разпространението дал Господ ама за да не се преоткрива топлата вода аз предлагам торент защитен с парола.


Нед Юни 21, 2009 3:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Re: Форумът - offline
bongo_x2 написа:
Карат се на новаците, че не прочели всичко ама как се преглежда форума особено с тази търсачка...
Да не говорим, че това е прекрасен начин да се разкара всичко по-старо от online версията и тогава въпросът с дисковото пространство и/или триенето е решен.
Архивирането да става на седмица, на месец или... - според възможностите на админите.

Начини за разпространението дал Господ ама за да не се преоткрива топлата вода аз предлагам торент защитен с парола.

Търсачката е за тези дето знаят какво търсят, има си начини и алгоритъм на търсене. Никой луд няма да се занимава да си държи компа включен докато бате бонго се чуди какво иска да си избере от там. :twisted:

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Пон Юни 22, 2009 12:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Пламене, аз бих си държал включен компа дори само заради тебе. Това май е въпрос на култура и възпитание. Заради подобни образи явно ходим като сме на зор по руски сайтове, особено ако не знаем китайски. Обаче не ми е това темата...

Явно на Река не му се губи време (безплатно) вместо да си гледа бизнеса. Колко от вас биха го правили? Добре, той да посмали манго (уф, правописна грешка) въпреки че 3к годишно (+ разходи) е стимул а не заплащане - за лъвчета говоря. Пък ние няма да искаме мноого повече от него само защото сме пратили някое дарение. Освен това да му разрешим до 3-и реклами на Home-то но не повече от 10% от обема и раздел "Спонсорирано".
Който е съгласен моля да гласува! Мърдането на лявото ухо се зачита! :)


Чет Юли 02, 2009 8:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение 
bongo_x2 написа:
Пламене, аз бих си държал включен компа дори само заради тебе. Това май е въпрос на култура и възпитание. Заради подобни образи явно ходим като сме на зор по руски сайтове, особено ако не знаем китайски. Обаче не ми е това темата...

Явно на Река не му се губи време (безплатно) вместо да си гледа бизнеса. Колко от вас биха го правили? Добре, той да посмали манго (уф, правописна грешка) въпреки че 3к годишно (+ разходи) е стимул а не заплащане - за лъвчета говоря. Пък ние няма да искаме мноого повече от него само защото сме пратили някое дарение. Освен това да му разрешим до 3-и реклами на Home-то но не повече от 10% от обема и раздел "Спонсорирано".
Който е съгласен моля да гласува! Мърдането на лявото ухо се зачита! :)

Бонго домашния комп не е сървър а и не е разумно да си го държиш включен защото на теб така ти се иска.
Има много по интелигентни начини и безплатни места по интернет точно за такава цел предназначени, вместо да си чешеш пръстите по клавиатурата за безумни приказки по добре ги почеши за нещо по смислено. Намери място в нета дето на никой няма да коства нищо за да има стимул и за теб даже.

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Пет Юли 03, 2009 12:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
plameniv написа:
Бонго домашния комп не е сървър а и не е разумно да си го държиш включен защото на теб така ти се иска...


Дрън-дрън! Поне 2-а от комповете ми са по-мощни от сървъра на работата, интернета ми също е по-добър, освен това компа си е мой и аз определям кога да го изключа :D
Пламене, по-добре направи НЕЩО, намери как да стане щото и аз мога да кажа поне 100 начина с които няма да стане :)


Съб Юли 04, 2009 5:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение 
bongo_x2 написа:
Дрън-дрън! Поне 2-а от комповете ми са по-мощни от сървъра на работата, интернета ми също е по-добър, освен това компа си е мой и аз определям кога да го изключа :D
Пламене, по-добре направи НЕЩО, намери как да стане щото и аз мога да кажа поне 100 начина с които няма да стане :)

Как ще гарантираш 100% че играчката ти няма да спре поради най различни причини, липса на интернет заради хубавия ISP или бате бонго се сетил че няма тази чалга и решил да си пробва нета как върви или не е гледал последния филм и т.н., да не говорим за това че жената минала да чисти с прахосмукачката и нямало достатъчно дупки де да я включи или пък се е спънала в кабела и т.н., да не говорим за компютъра че не знаеш там списъка колко е дълъг че си нямаш на идея.

Аз съм го направил, a ти четеш ли преди да пишеш?

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Нед Юли 05, 2009 1:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение 
Добре де толкова ли е трудно да се купи още дисково пространство
от там дето се хоства форума
за колко пари става дума събираме ги и готово
кви са тия домашни сървари хамачи и други глупости


Нед Юли 05, 2009 7:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение 
pipilica написа:
Добре де толкова ли е трудно да се купи още дисково пространство
от там дето се хоства форума
за колко пари става дума събираме ги и готово
кви са тия домашни сървари хамачи и други глупости

Ми става и така.
Да си отвори един paypal всеки ще дари по нещо и готово.

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Пон Юли 06, 2009 12:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Пиша тука да не отварям нова тема - досадно е!
Всъщност как се реши проблемът с диска?

Рек, знам че не мога да искам много от теб, но толкова ли е трудно периодично да пущаш форума за зареждане? Доста инфо има в него и ще си го търсим без да чакаме кефа на интернета.
Освен това случайно попаднах на dtv-bg.com форум който ме изненада приятно с възможностите си и е базиран в БГ. Хвърли едно око!


Съб Сеп 11, 2010 6:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Re: Пиша тука да не отварям нова тема - досадно е!
bongo_x2 написа:
Всъщност как се реши проблемът с диска?

Рек, знам че не мога да искам много от теб, но толкова ли е трудно периодично да пущаш форума за зареждане? Доста инфо има в него и ще си го търсим без да чакаме кефа на интернета.
Освен това случайно попаднах на dtv-bg.com форум който ме изненада приятно с възможностите си и е базиран в БГ. Хвърли едно око!

Бонго пак се изказваш неподготвен.
Какво означава форум на зареждане, то си е форум не може да се промени.
Ако ти имаш проблем с нета изобщо няма да има значение как е пуснат форума, или там дето си го мислиш пак няма да имаш достъп!!! :!:

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Нед Сеп 12, 2010 1:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7885
Местоположение: София
Мнение 
Да, и аз нещо не разбрах съвсем добре какво се има предвид :?


Пон Сеп 13, 2010 8:24 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:46 pm
Мнения: 680
Мнение 
Относно проблема с диска. Хрумна ми че от форумите трудно можеш да извлечеш информация защото темите много се раздуват. Ако има едно wiki и всеки да има възможност да прави страници като обобщава информацията от темите ще стане много по-удобно. Така старите теми може да се прехвърлят в уики-то и да се качват само нужните атачмънти. Аз ползвам docuwiki

Колкото до colocation в БГ - забрави. По-скъпо е от хостинг или нает сървър.

Аз имам сървър в канада, но не всички в бг имат добра скорост навън. Ако искаш мога да пусна кеш прокси - това ще ускори нещата. Доставчика ми има добрас скорост извън канада (щом към БГ има добра скорост ...)

Гледам че сайта ти е в щатите. Ако не ти пречи да е в канада - пиши. Мога да ти дам на 1/4 цена двойно повече дисково пространство. Мога да ти заделя не-повече от 50GB. Ако те устройва пиши и ще се договорим. Имам и домашен сървър на който можем да пуснем прокси с кеш. Има UPS и оптична връзка с доставчика. Ако откаже - винаги ще могат да си посещават главния сайт.
В Канада сървъра е от iweb.com. За две години почти няма офлайн време. Мога да ти направя ежедневен бекъп за 10 дни назад на базата данни и пхп-то, пък уплоади-те ще трябва сам да си ги бекъпваш на известно време.

_________________
PIC SPBRG values calculator


Пон Сеп 13, 2010 10:21 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Рек, имах впредвид през няколко месеца да пущаш форума в няква офлайн форма чрез торент например. Щото наистина стана много трудно да го ползваш за wiki, оптичният интернет вкъщи е още далеко, бразуърът не е най-добрата програма и т.н.
Базирането в БГ явно не става (май). Аз обаче ти подхвърлих за другия форум защото е изчистен като този но за сметка на това търсенето е по-лесно. Ти като майстор току виж си забелязал нещо което се прави без зор а е полезно. За другото не ти се меся.


Пон Сеп 13, 2010 7:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Цитат:
Аз обаче ти подхвърлих за другия форум защото е изчистен като този но за сметка на това търсенето е по-лесно

Ти прехвърлял ли си базата данни на един форум към софтуера на друг, та да видиш колко е лесно :? ?
Форума въобще не е бавен - даже си е много добре като скорост. Само дето обаче от време ан време поне на мен ми излиза накакво съобщение от сървъра, че е достигнат максималния брой на потребителите, дето са он-лайн 8O . До сега не ми е излизало подобно съобщение на друг форум :) .


Пон Сеп 13, 2010 7:49 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни