Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Стари списания, ръководства и т.н. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Стари списания, ръководства и т.н.
Като гледам все повече списания, сайтове и т.н. от миналото изчезват - а имаше интересни неща.
Днес се сеетих например за едни уроци за начинаещи за PIC-ове на асемблер
Донтроникс, или Дейвид Тайт - линковете все оше ги има в ePanorama, но сайтовете ги няма отдавна.
Какво ще кажете да направим една сбирка/колекция от такива полезни материали и сайтове - предполагам че няма да заемат много... да не говоря за стари CD с приложения и описания, всичко отлетя преди 15/20 години.

И... нямам намерение да преписвам архивите :) Невъзмозможно и глупаво ще е, но може да направим полезен архив.


Пет Фев 05, 2021 1:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
Току що ми попадна този линк от newsletter-а на Jack Ganssle:

Wold Radio History

Изображение

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Окт 04, 2021 6:14 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
Списание Радио (Радиолюбитель, Радио всем, Радиофронт) + дополнительные материалы [1924-1941, 1946-2022, PDF/DjVu, RUS] - 16.75GB
Код:
magnet:?xt=urn:btih:3A20C362763821A84242713355CF4129D89CB1DC&tr=http%3A%2F%2Fbt4.t-ru.org%2Fann%3Fmagnet&dn=%5BЖурнал%5D%20Радио%20(Радиолюбитель%2C%20Радио%20всем%2C%20Радиофронт)%20%2B%20дополнительные%20материалы%20%5B1924-1941%2F1946-2021%2C%20PDF%2FDjVu%2C%20RUS%5D


Пон Фев 14, 2022 3:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
Grubi написа:
...Какво ще кажете да направим една сбирка/колекция от такива полезни материали и сайтове - предполагам че няма да заемат много... да не говоря за стари CD с приложения и описания, всичко отлетя преди 15/20 години...

Ще кажа че ползата от колекция с линкове е съмнителна. Както си се убедил и сам, днес има сайт, утре го няма. И имаш само линкове.
Каквото ти трябва го теглиш локално.


Пон Фев 14, 2022 4:12 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
itso.t написа:
Grubi написа:
...Какво ще кажете да направим една сбирка/колекция от такива полезни материали и сайтове - предполагам че няма да заемат много... да не говоря за стари CD с приложения и описания, всичко отлетя преди 15/20 години...

Ще кажа че ползата от колекция с линкове е съмнителна. Както си се убедил и сам, днес има сайт, утре го няма. И имаш само линкове.
Каквото ти трябва го теглиш локално.

Няколко пъти пих студена вода и сега всички pdf които ми трябват (даже и неща които не е ясно дали ми трябват) се свалят на момента, подреждат се по папки и чакат. Големите фирми почнаха масово да трият или поне да ги скриват всички стари документи. В новите ревизии току изпуснат нещо важно и после си скубеш косата това защо не работи.
Ако правилно разбирам Митко той по-скоро иска да събираме документи, а не линкове - той да обади, но ми е интересно къде ще се хоства, защото говорим за умопомрачителни обеми. И кой ще го поддържа, да не изчезне и то след 2-3 години ;)


Чет Фев 24, 2022 2:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
Като стана въпрос за електрически медии, някой буржоа, с много свободно място да иска хартиени списания "Радио телевизия електроника", руското "Радио", някакви броеве на "млад конструктор" и други подобни?
Че скоро ще предприема почистване на мазето, и колкото и да не ми се иска, вероятно ще посетят кофата.
Заради теглото и обема предпочитам кандидатът да е от шопско. :P

PhilipZ написа:
...Ако правилно разбирам Митко той по-скоро иска да събираме документи, а не линкове - той да обади, но ми е интересно къде ще се хоства, защото говорим за умопомрачителни обеми. И кой ще го поддържа, да не изчезне и то след 2-3 години ;)

Идеята е хубава, но това са материали с авторски права. Преди време един юнак от силистренско беше направил хубава електронна колекция на РТЕ. Но явно му скръцнаха със зъби, и колекцията вече не е онлайн.


Чет Фев 24, 2022 2:52 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
itso.t написа:
Като стана въпрос за електрически медии, някой буржоа, с много свободно място да иска хартиени списания "Радио телевизия електроника", руското "Радио", някакви броеве на "млад конструктор" и други подобни?
Че скоро ще предприема почистване на мазето, и колкото и да не ми се иска, вероятно ще посетят кофата.
Заради теглото и обема предпочитам кандидатът да е от шопско. :P

PhilipZ написа:
...Ако правилно разбирам Митко той по-скоро иска да събираме документи, а не линкове - той да обади, но ми е интересно къде ще се хоства, защото говорим за умопомрачителни обеми. И кой ще го поддържа, да не изчезне и то след 2-3 години ;)

Идеята е хубава, но това са материали с авторски права. Преди време един юнак от силистренско беше направил хубава електронна колекция на РТЕ. Но явно му скръцнаха със зъби, и колекцията вече не е онлайн.

То и за това има решение - user и pass.
РТЕ пълна колекция ли е? Имам достъп до документен скенер, но за да може да се сканира трябва да се нареже списанието отстрани. Знам че е издевателство, но ако ще отиват в кофата? В знак на благодарност ще получиш електронния вариянт (ако ти трябва). И за колко години говорим, че понякога ме хваща мързел :D


Чет Фев 24, 2022 3:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
PhilipZ написа:
То и за това има решение - user и pass.
РТЕ пълна колекция ли е? Имам достъп до документен скенер, но за да може да се сканира трябва да се нареже списанието отстрани. Знам че е издевателство, но ако ще отиват в кофата? В знак на благодарност ще получиш електронния вариянт (ако ти трябва). И за колко години говорим, че понякога ме хваща мързел :D

Ако ще ги вземаш само за да ги сканираш, няма смисъл. Това вече са го свършили гореспоменатите добри хора и са шернали резултата от труда си.
А по спомен списанията бяха кашонче с размери поне 60 х 60 х 60, тежичко и не особено удобно за носене.


Чет Фев 24, 2022 3:33 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
itso.t написа:
PhilipZ написа:
То и за това има решение - user и pass.
РТЕ пълна колекция ли е? Имам достъп до документен скенер, но за да може да се сканира трябва да се нареже списанието отстрани. Знам че е издевателство, но ако ще отиват в кофата? В знак на благодарност ще получиш електронния вариянт (ако ти трябва). И за колко години говорим, че понякога ме хваща мързел :D

Ако ще ги вземаш само за да ги сканираш, няма смисъл. Това вече са го свършили гореспоменатите добри хора и са шернали резултата от труда си.
А по спомен списанията бяха кашонче с размери поне 60 х 60 х 60, тежичко и не особено удобно за носене.

Те хубаво са го свършили, но аз не съм го свалил когато е можело. Ако ми намигаш, то това е друг въпрос.


Чет Фев 24, 2022 3:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
Сега го виждам това...ами Ицо, кажи приблизителни размери и килограми (ако вече не са в кофата), и ще намерим някой буржоа в София? Няма лошо за архивите. Иначе имаше архиви и на РТЕ, и на Млад конструктор - но то пълно с авторски права, те хората сигурно вече не са живи, но си ги защитават или може би наследниците им...представям си какви астрономически хонорари за взели за тях в момента на издаването им и след това. И кой ги чете изобщо...в читалища, библиотеки и т.н.


Вто Мар 08, 2022 2:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Стари списания, ръководства и т.н.
Още не са в кофата. Тия дни (ако не забравя) ще проверя и ще пиша.


Вто Мар 08, 2022 8:30 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни