Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Ти за твоята кола ли търсиш решение или по принцип какво мое да се направи. Щото ако е за една две коли решението е много лесно.


Сря Ное 09, 2016 1:04 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 04, 2016 2:36 pm
Мнения: 3
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
gicho написа:
HSB написа:
Малко инфо от кухнята..... :D :D :D

Да, това се вижда от клипчетата. Пак сме в началото - какво може да се направи технически срещу подобна атака? Аз още си блъскам главата ама не ми идва други идеи.


https://eprint.iacr.org/2010/332.pdf (това е документа от клипчето)

Накрая са изброени няколко контраатаки:
- Shielding the Key
- Removing the Battery From the Key
- Software Only Modification
- Access Control Restrictions
- Hardware Modification

Предложението на рисърчърите: PKES that Relies on RF Distance Bounding


Сря Ное 09, 2016 12:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Има материали които вършат добра работа, сигурно е въпрос на време някой да се сети да произвежда калъвчта за дистанционни :)


Сря Ное 09, 2016 10:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
gicho написа:
HSB написа:
Малко инфо от кухнята..... :D :D :D

Да, това се вижда от клипчетата. Пак сме в началото - какво може да се направи технически срещу подобна атака? Аз още си блъскам главата ама не ми идва други идеи.


Ами зависи от колата.
Например при Мерц може да се влезе с диагностиката и да се премахне тоя фичар.
Демек отлючваш си колата и ключа требе да е на определно място или в ключалката и само тогава пали.
Това е наи евтиното.
Инак знам че има лекарство и за това - софтуерно - ама подробности не знам щото се махнах от тая фирма а и да бех останал пак не дават детаили по понятна причина.


Пет Ное 11, 2016 10:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Държиш зло куче .... може и зла котка, един познат имаше един див котарак който се хвърляше на всичко живо без значение от размера, кучетата не го доближаваха :)


Съб Ное 12, 2016 1:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
pipilica написа:
Ти за твоята кола ли търсиш решение или по принцип какво мое да се направи. Щото ако е за една две коли решението е много лесно.

Е не, моята няма такива неща.
И въпросът е не как да се спре тази функция, а как да се направи защитена.


Пон Ное 14, 2016 7:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Ретранслирането може да се избегне на база закъснения, но колкото повече искаме да ограничим разстоянието, толкова по трудно ще става. В един момент функцията ще стане почи неизползваема. Има опция вместо да ограничаваме разстоянието да се въведе обратна връзка, т.е. колата може да пита, но през тялото на дъжащщия да се подава информация обратно към ключа. На подобен принцип разботят разни тъч технологии при които се търси дискриминация на това кой къде натиска, но общо взето това става практически неизпозлваемо, или най-малкото води до някакви лимитации. Идеята е примерно дръжката да предава към дистанционното някакъв ключ изпозлвайки твоя капацитет а и самия теб като проводник, и ако ключа не си го получи дори да го питат по радиото да мълчи като комунист.
Друга възможност да се съчетае с RFID комуникация която по дифолт е с малък обсег, или пък с IR, ключовете на Мерцедес предават по IR. Не е невъзможно и цялата комуникация да е IR, но отиде ли на IR забравяме да отключиш с ключ в джоба.
Може да се играе с модулацията, това няма да го направи 100% защитено може би но може да се помисли как да не може да мине през прост репитер ... или по-скоро да се разбира кога минава.

Въпроса започва от там какво се цели с екстрата, защото в един момент ще се направи сигурно но основните цели вече няма да са постигнати. Като се змаисля каква е целта, да можеш да си отвориш колата без да вадиш дистанционно или ключ. Самата идея не е от най-добрите ама ...


Пон Ное 14, 2016 7:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
gicho
По статистика на фирмите дето правят такива аксес системи - кражбата на коли с хопване е малък процент.
По лесно е например са си сковеш ключ ...звучи идиотски ама е така.
Все пак кат се прави едно издлие, ОЕМ не щат да плащат яки кинти ...плащат дотолкова че да не може много лесно да се открадене колата ама пък сиситема дето да не може да се разбие няма.


Сря Ное 16, 2016 1:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Абе едно време нямаше такива функции, имаше не лоши системи и коли пак се крадяха. Ако не ти отключат колата ще я разбият, ще и намерят цаката. В крайна сметка ако трябва с паяк ще я вдигнат, един паяк може би е по евтин от цената на репитер, навремето един папагал на кодове вървеше по 10к марки ако благоволят да ти го продадът, един репатрак е по-евтин :-)
Когато се прави система за сигурност никога не се прави на 100% надеждна защото обикновено е много скъпо или дори невъзможно, трябва да има баланс между стойност на актива, загуби от актива, вероятност от кражба, която пък е свързана с възможните интереси и движещи сили зад такова деяние. Доколкото 90% от престъпниците са неподготвени и аматьори и едно Цк ключе върши работа, останалите 10% са професионалисти и ако имат интервс е трудно да се опазиш. Освен всичко има и застрахователи които плащат щетата.... ;-)


Сря Ное 16, 2016 6:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Това съм го снимал миналата година по някое време в двора на РПУ-то Младост. :) Очевидно са искали да се закачат към CAN-a.

Изображение


Сря Ное 16, 2016 6:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
[quote="Реконструктор"]Това съм го снимал миналата година по някое време в двора на РПУ-то Младост. :) Очевидно са искали да се закачат към CAN-a.

По идея може ама е много по лесно да видят на схемата кои 2 жици са за моторчето за заключване и отключване - праскат волтаж и вратата е отворена.


Сря Ное 16, 2016 6:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
HSB написа:
По идея може ама е много по лесно да видят на схемата кои 2 жици са за моторчето за заключване и отключване - праскат волтаж и вратата е отворена.

Ами не на всички автомобили. Има такива, на които двигателят за централното е в корпуса на бравата и няма лесен достъп до изводите му.
Отделно, не малко от автомобилите имат "двойно заключване".


Сря Ное 16, 2016 7:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Интересен подход, аз все си мисля, че е по евтино да смениш прозорец или ключалка вместо да изкърпищ тая дупка но .. хора всякакви.


Сря Ное 16, 2016 7:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
HSB написа:
gicho
По статистика на фирмите дето правят такива аксес системи - кражбата на коли с хопване е малък процент.
По лесно е например са си сковеш ключ ...звучи идиотски ама е така.
Все пак кат се прави едно издлие, ОЕМ не щат да плащат яки кинти ...плащат дотолкова че да не може много лесно да се открадне колата ама пък система дето да не може да се разбие няма.


Не съм убеден. Една подобна система, направена от tier 1 фирма, се слага в десетки марки със стотици модели и много милиони коли. Не мога да приема че някой ще си плюе на хляба като си остави ръцете.
Дори и да няма легални клаузи ОЕМ-ите да измучат живеца на доставчика, то да прецакаш клиент/партньор никога не е било здравословно за бъдещето.
По- бих приел че не са се сетили навреме, по-късно и да им е светнало е било късно. А това да кажеш "в следващата S-класа махаме тази екстра че се оакахме" не върви - нали някой прошляк с корейски или румънски корени ще го пусне на реклама на малолитражката си и ще те направи смешен.
Шумът около подобни проблеми (с БМВ например) никак не е приятен за производителя. То вярно че няма лоша реклама, ама то по-скоро ги спасява че всички са в кереча (като ползват общ доставчик).


Сря Ное 16, 2016 9:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Ами аз като потребител ще се раздвам ако я махнат, даже бих си платил да я махнат, пък че щели да я сложат на дачия или шконе ми е през оная работа, аз мога да дам един списък по поне 20-на безсмислени екстри за поне 4-5 марки като почнеш от ровър и стигнеш до ауди ... това само някой маркетингов гей ги е измислил, за други геьове като него . ... а който е измислил закрепването на мигачите на Q7 ......


Сря Ное 16, 2016 9:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни