Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
То проблема с мигачите са застрахователите, ама не ми се разправя. Ако те плащаха кряжбата никой нямаше да търси мигачи и нямаше да има пазар за тях, съответно нямаше да се краде. Сега понеже не пмащат и много хора не им се дават много пари и търсят нещо втора ръка и кръгът се затваря. Оноя педали от ауди също го ппдпомагат с тая цена за 10 светодиода.


Пон Сеп 04, 2017 7:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Да изровя една стара тема. Живот и здраве планираме да пътуваме до България по на често и се замислих как да подсигуря колата от кражби. Засега съм се спрял на следната схема

1. Два AirTag-a така скрити, че докато извадят единия да им се отще да търсят втория. Само се чудя полицията до колко бързо ще реагира на сигнал - откраднаха ми колата и знам къде я държат. Да не се наложи да я крада обратно.
2. Заключващ лост за волан с 120 dB аларма. Няма да им отнеме много време да го свалят, но колкото да двигне шум
3. Заключваща кутия за OBD буксата ако тръгнат да изключват имобилиайзера от там. И това се сваля бързо, но на принципа натрупване на малки спънки
4. Екраниращ калъф за ключове за защита от атаки с предаване на сигнала. Това е неудобно и обезмисля цялата идея на безконтактното отключване, но за 2-3 седмици не е проблем да се ползва. В немско ако искат да я крадат. Не ме притесняват толкова финансовите щети, застраховката е добра, но главоболията ако я откраднат докато съм на път
5. Платени паркинги

Давайте критика и идеи :)


Пет Апр 22, 2022 3:48 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Такива идеи публикувани в публичното пространство ги обезсмисля...


Пет Апр 22, 2022 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Е това е все едно да кажеш, че алармените стикери са безсмислени защото крадецът идва подготвен. Ако някой е нарочил колата няма как да го спреш със смислена инвестиция на средства и време. Не карам някакъв уникат и се тревожа предимно от средностатистическия дрисльо, който си е купил машинка за 2-3к от интернет и техническите му познания стигат до това да е изгледал някое друго видео в тубата как се отварят ключалки. От тази гледна точка нямам проблем да залепя бележка с подробно описани на защитните мерки на предното стъкло на колата. Ефектът може и да е положителен. Коли като моята бол


Пет Апр 22, 2022 4:24 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
lcr написа:
Преди има - няма 25 г. у нас се продаваха едни руски прости автомобилни "алармени системи" с капсули с приспивателен газ.
.

Toгава имаше и по-ефективни:
слагат вълчи капан под педалът на газта да речем


Съб Апр 23, 2022 8:47 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
HCL написа:

Давайте критика и идеи :)


Нещо просто и нестандартно. Например скрито прекъсване на жичка към RPM сензор.
Това в много голяма степен ще предотврати кражба на собствен ход.


Пон Апр 25, 2022 11:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
При някои двигатели липсата на датчик за позиция на някой от валовете се компенсира от други такива. Моторетката работи в авариен режим, ЕКУ е кисело, но МПС-то се движи...
Всички подобни защити трябва да се правят с презумпцията, че може да сработят фалшиво, когато не трябва и да цунете идващият срещу вас камион. Или той вас...


Пон Апр 25, 2022 12:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Баща ми на времето беше купил от руснаците от битака (някъде началото на 90-те ще да е било), капсули с някъв гаден газ - монтират се над шофьорската врата. Така и не ги е слагал - явно го е дострашало. Имаха си някаква система за задействане и си бяха баш против кражба на кола. Сега като се замисля даже май бяха част от някаква руска авто аларма - алармата май я монтирахме ама капсулите не - скоро не съм ги мяркал из боклуците та може и да ги е изхвърлил.


Вто Апр 26, 2022 12:48 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 864
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Направил съм си блутут имобилайзер, след като на един мой познат му откраднаха същата кола като моята - Санта фе 2019, а на друг познат му се обадиха от ДЗИ да му кажат бързо да слага имобилайзер или ГПС иначе ще му прекратят застраховката.
Проблема е че само съм го направил ама още не съм го монтирал. За доста варианти мислих - но основните прекъсване на захранването на горивната помпа или прекъсване на управлението на стартера - спрях се второто точно от сейфти причини - вднъж запалила колата и да сработи фашиво защитата няма да загасне, т.е. няма риск да спре точно когато изпреварваш.
Проблема е че при новите коли всичко е добре бандажирано и набутано в кабелни канали и да намериш правилната жичка на правилното място хич не е лестно.
Ама сега като е топло ще направя още един опит за монтиране.
Иначе идеята е като съм наблизо някакво реленце да затвори, а като се отдалиеча да отвори. Софтуерно е базирано на споделен АЕС ключ с размяна челиндж респонс... та не би трябвало да може да се хакне, остава обаче слабия момент с РФ мост, но за да сработи трябва да направят два моста - този за оригиналнич РФ канал и БТ мост за моя имобилайзер.


Вто Апр 26, 2022 2:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
t_i_t_o написа:
...За доста варианти мислих - но основните прекъсване на захранването на горивната помпа или прекъсване на управлението на стартера - спрях се второто точно от сейфти причини - вднъж запалила колата и да сработи фашиво защитата няма да загасне, т.е. няма риск да спре точно когато изпреварваш...

При не малко от автомобилите ЕКУ се интересува от "имобилайзера" само в момента на запалване. След това и да "изчезне" двигателят не се гаси. И така до следващото палене...


Вто Апр 26, 2022 3:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Cekins написа:
Баща ми на времето беше купил от руснаците от битака (някъде началото на 90-те ще да е било), капсули с някъв гаден газ - монтират се над шофьорската врата. Така и не ги е слагал - явно го е дострашало. Имаха си някаква система за задействане и си бяха баш против кражба на кола. Сега като се замисля даже май бяха част от някаква руска авто аларма - алармата май я монтирахме ама капсулите не - скоро не съм ги мяркал из боклуците та може и да ги е изхвърлил.


на кутията пишеше: Самая лучшая в мире :D

_________________
main[-1u]={1};


Вто Апр 26, 2022 3:15 pm
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Ся се сетих едни познат навремето какво беше направил против крадци. На болтчетата които държат капака под волана беше закачил по един кабел, вътре някъде беше скрито, и мери съпротивление и дава контакт за малко скунди да туриш ключа и да запалиш, имаше реле на захранването на компа. И така палеше пипа болтчетата под волана и пали, никва електроника супер специална, кой ли пък мое да се сети за такава система.
Мое да ти хареса, лесно се прави, ако имаш много компове в колата мое туриш релето на кабела за стартера, и всички други екстри си ти работят.


Вто Апр 26, 2022 7:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
HCL написа:
Да изровя една стара тема. Живот и здраве планираме да пътуваме до България по на често и се замислих как да подсигуря колата от кражби. Засега съм се спрял на следната схема

1. Два AirTag-a така скрити, че докато извадят единия да им се отще да търсят втория. Само се чудя полицията до колко бързо ще реагира на сигнал - откраднаха ми колата и знам къде я държат. Да не се наложи да я крада обратно.
2. Заключващ лост за волан с 120 dB аларма. Няма да им отнеме много време да го свалят, но колкото да двигне шум
3. Заключваща кутия за OBD буксата ако тръгнат да изключват имобилиайзера от там. И това се сваля бързо, но на принципа натрупване на малки спънки
4. Екраниращ калъф за ключове за защита от атаки с предаване на сигнала. Това е неудобно и обезмисля цялата идея на безконтактното отключване, но за 2-3 седмици не е проблем да се ползва. В немско ако искат да я крадат. Не ме притесняват толкова финансовите щети, застраховката е добра, но главоболията ако я откраднат докато съм на път
5. Платени паркинги

Давайте критика и идеи :)


Що не си караш отпуската ама се занимаваш с глупости?

Направи си 1 месечна застраховка в Бг при някоя мутренска компания и готово.Така ще отсееш малките лаинари дето кредат колата за да продадът набързо някоя резервна част.
Другите кражби са с цел изнасяне на колата в чужбина ама там обикновено гепват само по стоиностни коли.


Пон Май 02, 2022 6:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Това е интересна идея, благодаря. Ще проуча въпроса. Предложения за застраховател?


Пон Май 02, 2022 10:50 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Защита от кражба в автоиндустрията - мнения и идеи?
Тия месечни застраховки не знам как работят, къде ти е застрахована колата, нямаш ли си застраховка там където живееш?


Вто Май 03, 2022 10:15 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни