Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
Дайте идеи какво си струва да се вземе за любителско гледане, по-скоро за ентусиаст - идеята е за подарък.
Не говорим за 5 доларово елм-че а малко по-нагоре по стъбичката.
Нещо от типа на X431 интерфейсчетата - насочил съм се към такова в момента но не съм наясно с отключванията - разни руснаци предлата срещу 10-тина лева отключване по серииния и малко данни от апп-а в телефона след инсталация. Имам предвид за всички марки. Не е опция да се плащат официалните цени за всяка марка. Няма да се изкарват пари от работа с него, по-скоро ще се зяпа и цъка с език. Нещо като второ мнение за проверка дали е за поп, за проверка на коли преди купуване, за ровичкане по личните коли.
Гледам че при китайците има и "x431 pro" на двойна цена (80 срещу 40 долара) и се чудя с по-евтиното да няма някаква уловка?

Между другото, ако някой си търси добър ELM327 мога да дам проверен модел - в смисъл такъв който наистина работи дори с по-проблемните интерфейси като форд-ските pwm и vpw. Че колко евтинки минаха наоколо в търсене на "хубаво и евтино" докато намеря този.
ПП: не карам форд - да си кажа да не ми излезе име :P


Сря Юни 07, 2017 11:11 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 4:49 pm
Мнения: 8
Мнение Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
Привет,

какви парички му търсиш на твоя ELM327?


Сря Юни 07, 2017 11:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
А, не го продавам - имах предвид че мога да посоча модел който съм тествал с положителен резултат. Излизе ми към 25лв - не знам обаче в бг дали се продават тия модели, както и дали не са им направили копия.
Тъкмо мисля да заръчвам за колеги още бройки - то и затова попитах за X431 ако става да го добавя в поръчката. Досега да съм поръчал ама китаеца дето трябваше да прати елм-и ми писал че ги свършил в момента.
Спешно ли ти е?


Сря Юни 07, 2017 12:44 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 4:49 pm
Мнения: 8
Мнение Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
Не, не е спешно, благодаря.

Обмислям да си поръчам и аз сега от китайците един ELM327, не мога да им хвана спатийте за разликата в моделите освен wifi и bluetooth. За това, ако може съвет за някой проверен, ще бъда благодарен.

Същото е за VAG COM кабела - който съм набелязал - има от 10 до 40 $.


Сря Юни 07, 2017 12:53 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:32 pm
Мнения: 249
Местоположение: Благоевград
Мнение Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
Със X341 няма да сгрешиш, за парите си е номер едно. Работи без грешка. За активирането(инсталирането) не мисля че е нужно да даваш пари: carmasters.org
Тествано.


Сря Юни 07, 2017 1:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
Мерси Веско, значи спокойно да си заръчвам 44 доларовия и да не го мисля?
А за елм-а потвърждавам че става "Konnwei KW903". По принцип четох положителни отзиви за модела KW902, и по аналогия прецених че 903 ще става също. Взех моя от banggood ама поне при мен напоследък доста се бавят доставките оттам и сега ще заръчвам от алито.
Та тоя модел KW903 има 3 модификации - едната е с класически BT и става за андроид и ПЦ (такава имам в момента).
Другата е с WIFI - такава ще си заръчвам - идеята е че може да работи с ай-си-фони и подобни (и с андроид също де).
Третата е с BTLE (4.0) - тази също я дават да става за ios но там ми се вижда най-мътна.
Трите варианта се различават по надписите отпред до бутона ниско в дясно- първата е без специфичен надпис, втората си има "WIFI", третата има "Bluetooth 4" май.
Цените са различни - чистата (класически БТ) е най-евтината - около 12 долара, на banggood e 12 евро.
ВИФИ и БТ4 са по-скъпи - 14-15-16 долара и нагоре.
Откъм функционалност мисля че няма разлика (на ниво ОБД поддръжка). Вътре са на две платки и едната дето е обд2-то-уарт е все една и съща. Връзката към БТ, БТ4 или вифи става на втората платка и тя винаги е нещо-към-уарт (бт-към-уарт, вифи-към-уарт, бтле-към-уарт).


Сря Юни 07, 2017 3:35 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 4:49 pm
Мнения: 8
Мнение Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
Благодаря за информацията.

Оценявам,
поздрави


Сря Юни 07, 2017 8:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
Кой продава X431 софтуера за всички марки за 10 лв?? Живо ме интересува. :) Иначе X431 тапата е всичко, което ти трябва, единствения недостатък е 50$ на марка. :) Можеш да вземеш и професионалната версия за около 1000 евро с качен целия пакет.


Чет Юни 08, 2017 3:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
Реконструктор написа:
Кой продава X431 софтуера за всички марки за 10 лв?? Живо ме интересува. :)

Предполагам, досещаш се, че за 10лв го продава такъв дето не му е собственик :)
Според линка на Веско и 10-те лева могат да се спестят с малко четене.
Кофтито е че такива продукти, които са да го кажем "разбити" от хакери спират да се развиват.
Сега чакам един китаец от али-то да измъдри разликата между вариантите със и без "plus" - единия е на 45 долара, другия на 90. Последната твърдеше че с единия имало софтуер, а с другия нямало. Ма той бая неориентиран та не му вярвам, ама има да ми връща 10 долара и гледам да го ползвам.
Към тоя X431 ме насочи приятел който го ползва професионално. По неговите думи му е стъпил около 600лв за комплект със софтуер за всички марки. Ровейки из нета (olx) има оферти на 200-300лв уж със софтуер.


Чет Юни 08, 2017 10:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни