Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Имитиране наличие на консуматор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
lcr написа:
...защото им сложих 55 ватов ксенон а той не обича често палене и дълго светене...

От тая тема яко лъха на интелект... :D
Тоест, ако ти се наложи да се придвижваш нощно време с тоя автомобил, по някое време ще се наложи да продължиш пътуването светейки си с фенерчето от телефона, с изгасени фарове, тъй като последните не можели да работят продължително време... :D
Намалени дълги светлини... Кога и в кой правилник прочете че можеш да шофираш на дълги срещу друго МПС?

Уважаеми пичове самодейци. Като човек евентуално шофиращ срещу вас, аз също бих искал да мога да виждам поне нещо когато щофирам. Ако може, и ако не е много нахално от моя страна де.
Затова, бъдете така добри да приведете самоделните си автомобили в изправен технически вид.
Благодаря.


Сря Авг 08, 2018 10:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
На мен пък ми лъха на дървено теоретизиране.
Много силно се съмнявам в това, че някога си виждал, как светят дълги намалени на 20% от мощността им през деня.

Ето да видиш:

Дълги + къси (в оригинал):

Изображение

Дълги намалени на 20%:

Изображение

Ослепително, нали? :D

За 7 години никой и никога не ми е направил забележка за тях.


Сря Авг 08, 2018 4:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
lcr написа:
На мен пък ми лъха на дървено теоретизиране.
Много силно се съмнявам в това, че някога си виждал, как светят дълги намалени на 20% от мощността им през деня...

...За 7 години никой и никога не ми е направил забележка за тях.

За съжаление, не само съм виждал, а и ги гледам ежедневно. Дразнят, и това не е само мое мнение. Дори и тук беше писано по въпроса. Ако ти е интересно, ползвай търсачката на сайта.

Не отговори на моя въпрос - кога, къде и в кой правилник си прочел че карането на "дълги" срещу друго МПС е разрешено?

Апропо, как разбираш тая част със забележката:
- някой да обърне, да те догони, да те спре принудително и да ти направи такава? :D
- като горното, но и да те ошамари? :D
- да те изчеластри фронтално и след като пристигне КАТ да регистрира ПТП, да организира една експертиза за незаконни манипулации по светлините на автомобила и да предяви претенции? :D
- да ти тегли една дългосвиреща като се разминавате? :D
- нещо друго?

Сега следват и гадните въпроси. Никой не се интересува от мощност. Това е източник на светлина, и ни интересува интензитетът му.
Та, при тия 20% от мощността, какъв е интензитетът? Какво обажда ЗДВП и правилникът към него? Тоест, разрешено ли е или тц?
Дали има разлика в насочването на "късите" и "дългите" и дали и това има значение, а не само интензитетът им? По какъв критерий избра тия 20%? Освен че пречат на насрещно движещите се, сигурен ли си че покриват изискванията за интензитет за дневни светлини. А като насочване на светлинния сноп покриват ли го?
Та?


Сря Авг 08, 2018 4:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
Ако това от втората снимка би създало някъв макар и малък дискомфорт в шофирането ти или стане предпоставка за злополука, то аз горещо ти препоръчвам да не шофираш. :D

Относно техническите ти въпроси за % от мощност, интензитет на светлинен поток, насочване и пр. ще ти отговоря със следния прост въпрос:

Наясно ли си, колко марки и модели автомобили излизат от заводите с DRL в същото изпълнение (дълги намалени на % от мощността им)?


Сря Авг 08, 2018 5:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
lcr написа:
...Относно техническите ти въпроси за % от мощност, интензитет на светлинен поток, насочване и пр. ще ти отговоря със следния прост въпрос:

Наясно ли си, колко марки и модели автомобили излизат от заводите с DRL в същото изпълнение (дълги намалени на % от мощността им)?

Не. Кои са? Но конкретно - производител, модел, модификация, вид на фара.
Едва ли трябва да уточнявам че говорим за европски версии на автомобилите.


Сря Авг 08, 2018 5:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
lcr написа:
Основната причина беше да не ползвам късите за дневни, защото им сложих 55 ватов ксенон а той не обича често палене и дълго светене. Освен това покритието на рефлекторите гори.
Да разбирам ли от това ти писание, че заводски фаровете са ти по дизайн за халогени? Ако да, и ти на такива фарове си сложил ксенони.... най-малкия проблем са ти дългите пуснати на 20% през деня.... Според мен хванат с таква модификация на фаровете (ксенон на мястото на халоген) задължитлно трябва да подлежи на свирепа глоба и сваляне на номерата за поне половин година.... :axe:

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Сря Авг 08, 2018 5:21 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
Koleto написа:
Да разбирам ли от това ти писание, че заводски фаровете са ти по дизайн за халогени?


Въпросният автомобил излиза от завода и в двете версии (ксенон или халоген) на късите. Конструкцията на фара (рефлектор, профилна пластина и лупа пред крушката) е еднаква за двете модификации. Разликата при ксенон изпълнението е, че профилната пластина е електромагнитно отваряема (би-ксенон). В този вариант рефлекторите за дългите са с халогенни крушки и се ползват само като светлинен клаксон.


Сря Авг 08, 2018 5:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
lcr написа:
Въпросният автомобил излиза от завода и в двете версии (ксенон или халоген) на късите. Конструкцията на фара (рефлектор, профилна пластина и лупа пред крушката) е еднаква за двете модификации. Разликата при ксенон изпълнението е, че профилната пластина е електромагнитно отваряема (би-ксенон). В този вариант рефлекторите за дългите са с халогенни крушки и се ползват само като светлинен клаксон.

Такъв фар все още не е създаден - с еднаква оптика за халогенна и ксенонова крушка.
Но, в случай че си прав, предполагам, че няма да те затрудни да подкрепиш думите си с няколко картинки на "еднаквите" лупа и рефлектор.

И да не забравиш за горните ми въпроси. :P


Сря Авг 08, 2018 5:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
itso.t написа:
Едва ли трябва да уточнявам че говорим за европски версии на автомобилите.


Lexus, Subaru, Volkswagen, Volvo, Saab, Honda..........

Тези стигат ли ти? :D


Сря Авг 08, 2018 5:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
lcr написа:
Lexus, Subaru, Volkswagen, Volvo, Saab, Honda..........

Тези стигат ли ти? :D

Не. За тия които четат по диагонал:
itso.t написа:
Не. Кои са? Но конкретно - производител, модел, модификация, вид на фара.

Ще ме изненадаш ако успееш да отговориш. При това, вярно. :D

Редакция:
За да намалим бройката, нека се концентрираме върху фолксвагена. Кой модел и коя модификация, с какъв фар?


Сря Авг 08, 2018 5:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
Вероятно и сам можеш да си намериш информацията в Интернет.

Аз мога да разкажа детайли за едно Субару (не помня модела, но вероятно е производство след 2012).
Човекът си купил LED крушки, с които искаше да замени тези на дългите. Оказа се, че не става току така, защото фабрично инсталираните на дългите халогенни крушки се ползват като дневни, като напрежението им се намалява на 1/2 от захранващото, като за целта се повдига минуса (колата си е с минус на шаси).
Явно с DC-DC конвертор, защото напрежението върху крушката беше постоянно.
Наложи се да му правя допълнителен контролер, който да управлява новите крушки като дневни.


Сря Авг 08, 2018 9:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
Фара е много повече от крушка, дори малки разлики могат да доведът до неприемлив ъгъл и сходимост. Рефлектора се проектираза една конкретна крушка, и дори други от същият тип светят различно камо ли друг тип.
Иначе извън БГ и Европа, имам усещането че на дълги кара който иска където иска, и в САЩ и по Южна америка редовно отнасят майни, и колкото и да им святкам и свиря имам усещането че тв просто не разбират защо. Не съм чел правилника в САЩ и не знам има ли нещо за дългите, питал съм ама никой досега не ми е казал ясно, явно и да има повечето хора не го знаят.


Чет Авг 09, 2018 8:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
Добре де, последно, кажете ми тази схема работи ли или не и става ли за всякакви видове реотани. :)


Чет Авг 09, 2018 2:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
Би трябвало да работи, но за да стане работата, ще се наложи да се пуска допълнителен кабел към общия "+" или към такъв през контакт.


Чет Авг 09, 2018 5:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Имитиране наличие на консуматор
А някой има ли схема как да си направя мигачите да светят постоянно, че и такива изпълнения често виждам из пътищата :mrgreen: :|

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Авг 10, 2018 12:33 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни