Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Захранване за кодиране гори при палене помощ 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване за кодиране гори при палене помощ
Е то компютърно захранване изобщо не е това което ти е нужно, трябва да бягаш от такива, дори и тези които са редъндант и имат само 12 V изход. А и не се сещам за нито едно компютърно захранване с такава мощност което да е по-евтино от индустриално захранване с тази мощност, това са обикновенно доста скъпи сървърни захранвания, или другия вариант евтини ментета които няма начин да не горят.
Иначе извън това пробвай с Диод, но самия факт компютърно захранване е някак несъвместим с 160 А, при 12 V това са 2000 W, имаме блейд с 2000 W редъндант, цената на захранването е безумна.
А ако говориш за нещо такова : https://www.amazon.com/FSP-Modular-Effi ... B07FP18BTS , въпреки цената шанса да дава постоянно 160 А на 12-те V е минимален макар и пише друго, особено пък като го вдигнеш на 14.
Ето нещо такова ще ти върши доста по-добра работа : https://www.meanwell.com/webapp/product ... d=RSP-2400
Ето го и в БГ и струва 850 лв ако ти трябва да е наистина 160 А http://meanwell.bg/


Пон Май 04, 2020 10:33 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 9:35 am
Мнения: 9
Мнение Re: Захранване за кодиране гори при палене помощ
Пробвал съм и с блейд и с абсолютно всички около 2000w
Диода достатъчно бърз ли е?
Пак мисля за дросел...


Вто Май 05, 2020 8:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване за кодиране гори при палене помощ
Диода е достатъчно бърз но трябва да си намериш подходящият за този ток а и да няма голям пак, при този ток вече фактор ще е падът, диоди те имат графики пад спрямо ток, това също е важно от една страна да знаеш колко ще ти е напрежението на изхода, от друга да знаеш колко ще грее.
Не знам какво захранване си взел, но компютърните не са за такива цели ако ще и 5000$ да струват. Това което ти дадох на линка си е индустриално захранване, рвйтвано за съответното натоварване и ако не друго е много по добре направено от което и да е компютърно.


Вто Май 05, 2020 8:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Захранване за кодиране гори при палене помощ
Чак съм изненадан за това дето е направено хубаво - аз мисля да ползвам едно 48 волтово точно такова и за 700лв. не очаквах да е кой знае какво. По скоро очаквах да е посредствен китайски шит. Дано да работи читаво, че аз мисля да го изпъна почти на 100%


Вто Май 05, 2020 1:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване за кодиране гори при палене помощ
За Menwell ли говориш ? Точно от тия съм изпозлвал малко, проврих преди малко дали нямам някакво щях да предложа на колегата да му го дам за проба, но нямам, от тях сме сложили 2-3 не повече. Но като цяло техни захранвания изпозлваме с десетки хиляди, най-вече серия EPP, PPS, също адаптери. Имам и не малко от сериите за DIN шина DR, DRH, както и тези с UPS функции. От да не кажа силна дума 50-60 хил използвани последните 10-на години аз лично не знам за нито едно дефектно от серия EPP, PPS, за другите не мога да гарантирам защото са в друга фирма в която не се следят толкова добре.
Тези двете реално при нас работят не много натоварени, половината са да речем 3/4 от времето на празен ход почти, другите са между 60-80% натоварване. Мога да ги препоръчам с чиста съвест, не са най-евтините но това е компонента който е забранен за смяна. Добре са не само като надеждност, но и никога сме нямали проблем с излъчвания, хората се стараят и мислят. Примерно PPS200-24 излиза от производство, и реално има замяна 1:1 от серия EPP и то пълна, с неговия растер тъй като има малка разлика, с неговия конектор за AC единствено изхода е различен.
Просто нямам от какво да се оплача. Ако има нещо за оплакване е странната им ценова политика, противно на всичко останало, цената им в САЩ е осезаемо по висока от тази в Европа та ми се налага да ги влача през океана. ITT ги дистрибутират, но щатският им офис нямал права да го продава.


Вто Май 05, 2020 2:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване за кодиране гори при палене помощ
Не е само това. Преди време купувах техни захранвания за дин шина. В TFM бяха написали следното: ако захранването е инсталирано според изискванията, може да работи натоварено на 100% от мощността си неограничено време.


Вто Май 05, 2020 2:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Захранване за кодиране гори при палене помощ
Тия за шина има монтирани на индустриални обекти и то доста отговорни такива и там издънки е нямало. Абе хубави са, просто трябва да се чете pdf-а, за модулните каквито използвам най-вече е важно да ги охлаждаш ако искаш да ги товариш, имат си графика за въздушен поток. На 20-30 градуса проблем голям няма, но при 50 околна ако не ги охлаждаш се включва термичната защита. От години делта, козел и други от сорта ни ухажват, свалят цени но как да смениш нещо което работи. Преди години същото ми беше отношението към Sunon, в момента вече съм малко раздвоен и съм склонен да ги сменя. Напоследък някои модели идващи от китайската им фабрика много бързо сдават багажа.

модулни, open frame исках да напиша ...


Вто Май 05, 2020 2:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Захранване за кодиране гори при палене помощ
Аз за модулното 48v 50A говоря. Ще го видя как е.


Вто Май 05, 2020 4:18 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни