Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Мое и да е тъп въпрос, тия 55w ксенони, фабрични ли са?
Т.е. колата е фабрично с такива?


Нед Юли 19, 2020 10:42 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Хах не ест боря се май със глупости ама си е кеф :P Фабрични са халогени 55W ама поне е забавно и добре се вижда пътя сега със лупите . Има смисъл поне караш като нормален човек и не вадиш очите на хората отсреща, ама си е инженерно начинание да се реши проблема някакъв Workaround :wink:


Нед Юли 19, 2020 10:47 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Kaрам 407ца. Имам познати, със същата кола, изяли хурката след модификации халоген-ксенон.
Работещо решение: реле при лампата с дебели кабели от акумулатора(не фабричното окабеляване), ноо при фабричен ксенон 35 вата( при смислени за тая кола кубатури)
За 1.4 двигател( дали алтернатора е еднакъв с по-големите двигатели?), дори с по-голям акумулатор, само пробата ще покаже. :)


Нед Юли 19, 2020 11:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Има е още един вариант, палиш фаровете един по един, пускаш левия и след като тръгне палиш и десния.


Нед Юли 19, 2020 11:09 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Добавка, фабричните баласти, при Пежо са Бош, нямат нищо! общо с китайските, били 35 или 55 вата.


Нед Юли 19, 2020 11:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
То тва е ясно, те и като цена нямат нищо общо.


Пон Юли 20, 2020 2:06 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Бее май ми писна и ще е решението на Инженерния Проблем като се пали първо единия изчакват се 3-4 сек и след това другия :lol: :twisted: :finga: :rolleyes: :mrgreen:


Вто Юли 21, 2020 1:47 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 2:39 pm
Мнения: 311
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Така ще имаш два пъти повече смущения, които да забият останалата електроника :)

_________________
In God we trust. All others must submit an X.509 Certificate


Вто Юли 21, 2020 6:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Купи ароматни свещи и ги монтирай в рефлекторите. Да не забравиш да купиш и кибрит или запалка. :D


Вто Юли 21, 2020 9:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Ицо, крайно време е да учредиш сдружението "анти-ксенон общество" :D


Вто Юли 21, 2020 2:05 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Бее яко си е когато фатовете светнат като на кола след 2015 г и да се вижда добре пътя и да не светиш на пешеходци и на другите коли на пътя 8) . Ще мисля като ми остане време паля Hantek и пак мисля все ще намеря решение галантно за Истински Automotive Embedded :D


Вто Юли 21, 2020 2:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Ицо няма против ксеноните. Има против монтирането им на място което не е предназначено за тях и най вече на китайски боклуци. Аз съм на същото мнение. Като искаш ксенони - купи си афтърмаркет фарове за твойто бу с ксенони и със всичката прилежаща карантия която стандартно си я има в кола с такива фарове - като автоматично регулиране на височината например.

Има и друг момент - тия стари брички дето ги караме, никой никога не им е настройвал фаровете и всички си мислят че лампите са виновни - не - не са. Един добър реглаж на фаровете подобрява неимоверно видимостта нощем - повярвай ми. На старата таратайка съм с обикновени фарове, добре регулирани, и се вижда перфектно. Новата е с ксенони и нощем на къси нищо не виждам - не знам кой идиот ги е ръчкал, ама скоро ще им дойде реда да ги пооправя малко. Просто почти не карам нощем, а те светят постоянно заради дневните. И там ща не ща ще трябва пак с 35 вата да ги сменя - драйвера ми е вътре във фара и си е за 35вата.


Вто Юли 21, 2020 2:43 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Знам, как се регулират фарове и смея да твърдя, че само с добър реглаж не се постига желана осветеност. Минал съм през всички познати светлинни източници и смея да твърдя, че за конвенционален рефлектор с лупа, по-добро от ксенона, няма.
Фабричният ксенон е хубаво нещо, но да се дадат 50% от стойността на возилото, заради единия нивомат, не е приемливо. Освен това, само по себе си - наличието на нивомат все още не означава, че няма да заслепяваш останалите. И обратното, също е вярно.

По въпроса с лошата осветеност от ксенон.....Прави ми впечатление, че повечето хора се мятат на високи Келвини а това не е удачно за мокра настилка. Освен това, трябва да се знае, че интензитетът на светлинния поток намалява с увеличаването на цветната температура при еднаква ел. мощност. В момента ползвам ксенон с 4300K и той свети перфектно при сухо и мокро време и на цвят трудно можеш да го различиш от халоген.


Вто Юли 21, 2020 3:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Ами от малкото нощен опит с новата каручка мога да кажа че от една страна новото не заслепява, поне досега не са ми светкали, на старата постоянно ми светкаха а от друга страна май осветява по-добре от старата. Старата беше с ксенони новата е ледове. Сега това със заслепяването най-вероятно се дължи на това че са адаптивни, и се гасят част от тях да не светят в очите, та може би това е смислена екстр но това няма как да го сложиш отделно щото е вързано и с други неща. На старата не знам как бяха регулирани тия фарове, то те сами се наместваха, но очевидно много заслепяваха. Чудех се дали да не я вземам с лазерни, но ме разубедиха. То и едно Q8 се мотка долу, то ми се стори, че е с лазерни, трябва да го видя някой ден как свети, но други ползватели ми се оплакаха и аз затова исках да са ледове.
иначе за правен ксенон аз не съм видял такъв който да не заслепява или пък ако заслепява не свети, снощи един с някакво А3 ли беше нещо такова ми избоди очите, направо си спрях и половин минута ми се виждаха звездички.


Вто Юли 21, 2020 5:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Те мойте не светят добре щото трябва да сменям лампи вече а и малко са пожълтели. Гадни съвременни пластмаси. Убуу си беше стъклото. Дъртата корса е със стъклени и няма грижи.


Вто Юли 21, 2020 6:19 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни