Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...? 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 9:46 pm
Мнения: 229
Местоположение: Гложене/София
Мнение Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
Търси се автомобилен тракер, или по-скоро за камиони - трябва ми следене на местоположение, данни от CAN J1939, евентуално някои и друг аналогов вход, RFID четец, RS232.
Виждали сме и сме тествали какви ли не глупости през годините.
Преди много години имаше едни FALCOM - странни уреди, работеха по две седмици и загиваха геройски, след третото връщане до завода, дори не ни ги върнаха обранто. Тези сега май са се прекръстили като фирма.
Ползвали сме разни произведени в България - Не особено доволни бяхме и от тях - чисто механичниата конструкция не беше доизмислена, уплътнявахме с дунапрени вътре, за да не се разпадат. Фърмуера не беше особено гъвкав. Като станеше студено забивха. Хубавото беше, че след някакво време акумулаторите им загинаха и се рестаритраха лесно.
Използвали сме Телтоника - преди 10тина години моделите им като че ли вършеха работа, но от последните години ми правят много лоши впечатления - дефектни партиди, голям процент дефекти, софтуера забива (почти не стават за работа в реално време). Проблеми с GSM обхват, проблеми с позиционирането - трудно захващат позиция, понякога я губят. Преди време ползваха механични сензори за движение и те правиха проблеми. Проблема със забиването - отговаря се с "Пробвайте да обновите софтуера". Последния който купихме - уж последен модел и от най-високия им клас, но с доста орязана функционалност и отново забива, а за три години (от пробите на предшния им модел) щом пордължават да забиват по същия начин - едва ли ще го оправят.

Единствените с които до сега не сме имали проблеми са такива, които ние сме си проектирали и произвеждали и имаме едно произведение с модеми на sierra wireless, където е с наш софтуер.
Някои има ли впечатления от нещо работещо? В един идеален свят много ми харесва идеята някои да ни продава хардуер, пък ние да си напишем софтуера.
Количествата са ни 120 броя на година.
По принцип не ние проблем да си направим каквото ни трябва, но ме тормозят сертификатите.
Или за такива количества няма кои да ме подгони...
Устройствата няма да се предлагат свободно на пазара, част е от цялостна услуга към други фирми.


Вто Дек 29, 2020 8:04 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
Синът ми е шофьор за първа година и понеже застраховките за млади шофьори в Англия са финансово убийствени се принудихме да направим такава с "черна кутия", застрахователя те следи през цялото време как караш, ускорение, спиране, позиции и т.н. Кутията се завива директно за акумулатора и се залепва с лепенка за него, ето това е производителя: https://www.navixy.com/blog/queclink-gb ... elematics/
п.п. линкът който съм дал е всъщност на фирмата, която осигурява платформата за следене, но виж тук устройствата с които работят: https://www.navixy.com/devices/
ето как изглежда закрепен за акумулатора:


Прикачени файлове:
IMG_4791.JPG
IMG_4791.JPG [ 1.95 MiB | Прегледано 4557 пъти ]
Вто Дек 29, 2020 8:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
Аз досега съм използвал услуги, сега кой ни беше провайдеращ ще те излъжа, но мога да питам колегата на автопарка. Аз лично съм доволен от репорт ите, и ат варианти и за аналогови входове, слагали сме и на ЖП машини такива, на наши машини де. Но пак казвам това е услуга която купуваме, проблеми сме нямали съществени. В началото функцията икономайзер не работеше както трябва и се случваше да не може да запали но проблема се реши.
Иначе мога да ти дам и друг доставчик на услуга на международно ниво, аз следя контейнери с него но имат всякакви решения, основният им биз ЕС е в САЩ и следят камиони.
Но ако ти искаш да предлагаш услугата не знам какви са вариантите. Хвалиха ми яколко облачни у-ва, купуваш слагаш забравяш ама едно нямат OBD а са чисти gps тракери, второ да се прави интеграция изглеждаше наказание, не че е невъзможно но дървено и отделно пак си плащаш сървис....


Вто Дек 29, 2020 10:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
ToHu написа:
функцията икономайзер
Имобилайзер?


Сря Дек 30, 2020 9:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
Ами то е почти едно и също. Като не стартираш двигателя, не се изразходва гориво... :mrgreen:


Сря Дек 30, 2020 10:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
имобилайзер естествено :)


Сря Дек 30, 2020 5:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
Проектирал съм два такива уреда преди време, ако мога да помогна с нещо....


Чет Дек 31, 2020 10:42 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 9:46 pm
Мнения: 229
Местоположение: Гложене/София
Мнение Re: Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
@BaiUi - Благодаря за линковете от NaviXY - особено списъка с поддържани устройства - може да се разглежда като списък с производители на такива уреди.
@Тони - да използвам външна услуга за устройствата и да се интегрирам - май няма да е особено подходящо, защото идеята ми е с моя услуга... Може ли линк за тези международните с които следите контейнери?
@relsys - Всъщност една от основните ми чуденки е захранването - Захранване от автомобилна инсталация 12/24V и батериен бекъп, като на батерия не се очаква устройството да работи продъжлително време, по-скоро да предаде данни, че му е откачено външното захранване. За момента си мисля за https://www.analog.com/en/products/ltc4091.html макар и малко да ме притесняват LiIon батериите в кола/камион/автобус.


Пет Яну 01, 2021 11:46 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
dumfree, така като си го описал не звучиш сериозно. :) Поразчопли какво е на пазара в момента и си изасни изискванията.


Пет Яну 01, 2021 2:06 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 28, 2004 4:46 pm
Мнения: 5
Мнение Re: Автомобилни тракери, мнения, избор или проектиране...?
Цитат:
Проблеми с GSM обхват...

Добра алтернатива е LoraWan/Helium :) Ето едно DIY решение: https://github.com/retfie/helium_mapper


Чет Дек 22, 2022 12:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни