Отговори на тема  [ 2742 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 183  Следваща
Altium Designer... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Ще ти изпратя това което аз използвам да пробваш.


Чет Май 25, 2023 11:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Altium Designer...
Справих се. Толкова отдавна не ми се беше налагало, че бях забравил процедурата по "инсталацията" ;)

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Май 26, 2023 10:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
ново 30 ...айде някак ще преживея че затри всички къстъм полета като смених либрари референса, но тоя ефект от какво се получава ... ако не забелязвате, липсват чек боксове, миксира текстове от различни полета ...


Прикачени файлове:
altium2.jpg
altium2.jpg [ 109.76 KiB | Прегледано 940 пъти ]
altium1.jpg
altium1.jpg [ 170.94 KiB | Прегледано 940 пъти ]
Пет Май 26, 2023 6:45 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1325
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Всички менюта, чек боксове, прозорчета и т.н са описани в текстови файлове. Като се получи грешка в някой от тези файлове,
се получават подобни ефекти. Тези файлове са индивидуални за всеки потребител и се намират в папката:
c:\Users\ <your user name>\AppData\Roaming\
Файловете с настройките са:
ADVPCB.DFT
Advsch.dft
Advsch.MMsdft
DXP.RAF
DXP.RCS
UserTools.TLT
Обикновено проблемите с менюта и клавишни комбинации се дължат на UserTools.TLT, но може да са и в DXP.RAF или някой dft файл.
За проба може да преименуваш този файл, примерно като добавиш bak в разширението и да рестартираш Altium.
Ако не го намери, Altium го създава отново и много често проблемът се решава.
Някъде по менютата има Reset to Defaults, то може да направи нещо подобно.


Пет Май 26, 2023 7:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Altium Designer...
Като гледам ТоНи как се оплаква от Алтиум, явно не е пипал скоро EPlan... Между 8.4 и 8.5 таква е боза че не е истина - целия интерфейс тотално променен, нищо не е къде му беше мястото, да не говорим че доста неща могат да се извикат само от Search и ги водят Legacy - буквално ги няма никъде в интерфейса. Ей такъв ъпдейт ако направят в алтиум - не знам що скубане на коси ще падне :)


Съб Май 27, 2023 12:15 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
абе всички са се юрнали да променят, защо не е ясно. Пускам вчера новия акробат, 10 мин търсене къде показва страницата, топ бара станал сайд бар, още 15 мин опити да го преместя и преконфигурирам, накрая видях че са сложили такава опция още във фаил менюто, ама кой да я види. Снощи слагам сале, и там нов интерфейс, шаренко ...за чий....


Съб Май 27, 2023 4:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Програмистите искат да вземат заплати. Началниците им също. И техните началници...
Като няма какво да се добави функционално, остава да се направи нова шарения...
Пък и дизайнерите трябва да се борят за заплата, че и да защитават по някакъв начин необходимостта от тях.
Сложен свят... :mrgreen:


Съб Май 27, 2023 4:58 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1325
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
На времето на дизайнерите им викахме "необикновени пе?ераси"
Като гледам, стават все по "необикновени" и все по пе?ераси.
Лошото е, че и ние вече се водим дизайнери :mrgreen:


Съб Май 27, 2023 6:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Поредното питане, плакане ... имам генериран output файл, правя нова версия на платката и я сейвам с друг индекс, при мен ревизията е .xx в името на файла. Не видях никакъв начин тоя output файл да го накарам да работи с новата платка, или не го виждам или наистина го няма.
Не искам да чувам за следене на ревизии от КАД, какъвто и да е кад ако ще да е за 100 млн. такива проблеми съм имал от такива следенета че нямам никакво желание да влизам в преиключения, за мен единствен работещ вариант е save as и нова ревизийка.


Съб Май 27, 2023 11:06 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1325
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Като направиш Save As, в проекта вече фигурира новия файл, но в Output Job файла си стои стария и трябва да се смени на ръка.
Има едно поле - Data Source за всеки тип изходен файл. Ако имаш само една платка в проекта и там стои PCB Document, ще си намира
винаги и новата платка. Ако имаш повече от една платка /аз например обикновено имам платка и панелизирана платка/, тогава може да се избере
по името на платката. На картинката съм преименувал файла в ревизия 1. В Job Файла не си намира старата платка ревизия 0 и оцветява в червено
там, къдете не е намерено.


Прикачени файлове:
OutputJob.jpg
OutputJob.jpg [ 387.69 KiB | Прегледано 829 пъти ]
Нед Май 28, 2023 2:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Е аз това поле го видях, и ако щеш вярвай сега м дава да кликам на него, вчера стоеше само като текст.


Нед Май 28, 2023 10:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Един въпрос може би за безумнни, дали има някакъв трик с който може coment да се сложи на координатите на designator, в смисъл автоматично а не едно по едно, ако не сте се сетили още се чудя има ли начин вместо десигнатор да изпизвам стойност, това има смисъл като се насища на ръка. очевидно не си правя труда да позиционирам и coment полето, то винаги е изключено но като се печата схема за поене на ръка е по-удобно направо да пише стойност вместо десигнатор. Ей сега надписвам поредния лист на ръка и се замислих за това.


Вто Юни 06, 2023 5:37 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1325
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Това се решава с малко повече работа при правенето на библиотеките.
Трябва да имаш и в библиотеките и в платките дефинирани механични двойки слоеве (layer pairs):
- Top Designator/Bottom Designator - в Top слагаш в центъра на футпринта централно подравнен стринг .Designator
- Top Value/Bottom Value - В Top Value слагаш в центъра на футпринта централно подравнен стринг .Comment
.Designator и .Comment създават локални копия на Designator и Comment в съответния слой.
При преместване на компонента от Top layer в Bottom layer, съответният стринг се премества съответно от Top в Bottom Designator/Value.
После си правиш в Job файла да ти разпечатва в PDF съответните слоеве, като се добавят в степените на сивото Top layer/Bottom layer
Top Assembly/Bottom assembly - те също трябва да се дефинират в библиотеките.
Прикачвам един файл как изглежда резултатът. Първа и втора страница са Top/Bottom Designator. Трета и четвърта - Top/Bottom Value.


Прикачени файлове:
_Assembly_Drawing.PDF [1.51 MiB]
17 пъти
Вто Юни 06, 2023 9:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Мда, това ще иска бутане в библиотеките, хрумна ми нещо подобно, ама ми се видя играчка, но сега като се замисля както го описваш не е чак такава ...един ден ще седна да го пробвам, мерси. Чудех се дали с VB сйрипт няма да стане, ама като знам как всичко друго работи ме достраша да пробвам, ще вземе да се счупи лошо ...


Сря Юни 07, 2023 3:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Altium Designer...
Има ли възможност да си избереш слой и да добавиш текст?

Просто гърмя на слуки - в ПАДс това точно така става - избирам си слой и пиша , после тва написаното мога да го разменя вместо силкскрина .
Понеже и аз имам някои платки дето са за лепене на ръка и аз там слагам директно стойности за по лесно.


Сря Юни 07, 2023 7:33 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2742 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 183  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни