Микроконтролери и електроника
http://mcu-bg.com/mcu_site/

За Protel99 как се покрива VIA със солдер маската?
http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?f=14&t=6971
Страница 1 от 1

Автор:  Ники [ Чет Юли 09, 2009 10:01 pm ]
Заглавие:  За Protel99 как се покрива VIA със солдер маската?

Обикновено на платки, които съм правил, виа-преходите си стоят открити, т.е. солдер маската не ги покрива.
За протел99 има ли функция/начин по който леъра отговарящ на солдер маската, да се коригира така, че виасите да са покрити?

Автор:  Dimitar [ Чет Юли 09, 2009 11:13 pm ]
Заглавие: 

Кликаш два пъти на виата или който и да е отвор и след това кликаш на отметката "Tenting".

Автор:  Ники [ Съб Юли 11, 2009 6:44 pm ]
Заглавие: 

Т.е. с маркирането на Tenting , зелената маска/лак на платката ще покрива VIA-сите?

В същия прозорец под отметката за Tenting има и друга опция: Override - за какво служи тя?

И още нещо което не ми е ясно, в прозореца за леърите има Тоp/Bottom Soldier и Тоp/Bottom Paste, ако първото е зеления печат, другото за какво е ?

Автор:  Dimitar [ Нед Юли 12, 2009 2:38 am ]
Заглавие: 

Да, по този начин (tent = палатка :) ) се покрива със зелена маска площадката на отвора. Тоp/Bottom Paste е слоя с информация за това къде трябва да се сложи паста за запояване. Използва се за да се направят от него стенсилите за поставянето на тая паста. Override (=отменям) е за да се промени само за тоя отвор глобалното правило за солдер маската/пастата. Т.е. ако например за цялата платка ти е зададено, че солдер маската ще е по-голяма с 4 милса от размера на площадата, като щтракнеш Override можеш да промениш това число САМО за тая площадка, а всички други да си останат на 4 милса :) .

Страница 1 от 1 Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/