Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 
2x Flash в ECU 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение 2x Flash в ECU
sparkybg написа:
Мда, изглежда че на всички по улиците, дето карат с китайски ксенони, им се палят фаровете когато си искат и не им работи половината електроника по колите.

Хе, хе, изопачаваш думите ми. Предполагам че си запознат с явлението - палиш фаровете, а светва само единия, другия, а ако ти е ден, и двата. :D

sparkybg написа:
Аз не споря дали излъчват или не, и дали са екранирани или не и дали отговарят на някакви изисквания или не. Не съм мерил, а ти мерил ли си?

Не съм мерил. Какъв би бил смисълът от подобно действие?
Приемаме че измерванията показват това което се очакват да покажат - че китайската космическа технология не отговаря на никакви норми и въпросните изделия трябва да посетят кошчето. Ти ще изхвърлиш ли твоите и дали някой друг би го направил? :D

sparkybg написа:
Споря единствено че си измисляш "големи проблеми" които ги няма в конкретното питане от първия пост на темата.

Това се нарича буквоедство. Хванал си се за фразата "голям проблем" и не пускаш. Ако се коригирам на "умерен проблем", имаме ли временно примирие по темата? :D


Чет Апр 07, 2016 11:01 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
itso.t написа:
Хе, хе, изопачаваш думите ми. Предполагам че си запознат с явлението - палиш фаровете, а светва само единия, другия, а ако ти е ден, и двата. :D

Запознат съм, ама при мен не се случва. Що ли? Има и баласти, дето на втория ден спират да работят. В общия случай се предлагат и без гаранция. Но пък са йоФтинки.

itso.t написа:
Не съм мерил. Какъв би бил смисълът от подобно действие?

Например за да подплатиш твърденията си с конкретни факти.

itso.t написа:
Приемаме че измерванията показват това което се очакват да покажат - че китайската космическа технология не отговаря на никакви норми и въпросните изделия трябва да посетят кошчето. Ти ще изхвърлиш ли твоите и дали някой друг би го направил? :D

На едното ми возило съм ги махнал. Не заради електрически а заради функционален проблем - конкретните фарове не стават за ксенон - заслепяват.

itso.t написа:
Това се нарича буквоедство. Хванал си се за фразата "голям проблем" и не пускаш. Ако се коригирам на "умерен проблем", имаме ли временно примирие по темата? :D


Ако се коригираш на "никакъв проблем" може и да имаме окончателно примирие по темата, още повече че проблема вече е решен, не с изхвърлянето на ксеноните в коша, а с оправянето на електрическите недоразумения по модификацията на компютъра, което и собствено беше проблема.


Пет Апр 08, 2016 9:20 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
sparkybg написа:
Запознат съм, ама при мен не се случва. Що ли? Има и баласти, дето на втория ден спират да работят. В общия случай се предлагат и без гаранция. Но пък са йоФтинки.

Тоест, прии теб няма проблем, значи няма такъв. Не бих обобщавал така, с лека ръка...

sparkybg написа:
Например за да подплатиш твърденията си с конкретни факти.

Да, разполагам с конкретни факти. Нали ти си правил измервания:
sparkybg написа:
Единствената разлика при мен е половин идея смущения при слаб сигнал на някоя радиостанция, която слушам. Точно същия е проблема и с разни диодни крушки с щракалки в тях. Това при дъртото ми возило. При "по-новото" дори и шум в радиото няма.


sparkybg написа:
Ако се коригираш на "никакъв проблем" може и да имаме окончателно примирие по темата...

Това би било откровена китайска пропаганда. Никогиш. Война, до последен функциониращ клавиш! :D


Пет Апр 08, 2016 11:11 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
itso.t написа:
Тоест, прии теб няма проблем, значи няма такъв. Не бих обобщавал така, с лека ръка...

Хе! Че ти обобщаваш с още по-лека ръка, ама в другата посока, тоест щом при един има проблем, при всички има проблем. И щом изобщо има проблем, ксеноните са проблема!

А иначе "обобщението" ми е ни повече ни по-малко от "щом при мен няма проблем, значи има начин да няма проблем, без да се изхвърлят в коша".

itso.t написа:
Да, разполагам с конкретни факти. Нали ти си правил измервания:

Нали измервания не се правеха с радио? :mrgreen:

itso.t написа:
Това би било откровена китайска пропаганда. Никогиш. Война, до последен функциониращ клавиш! :D


Ако под "китайска пропаганда" разбираш адресиране на несъществуващ в конкретния случай проблем, така да бъде.

Това е като да поправиш раздрънканата си жабка балансирайки предна дясна гума, вместо да и смениш разбитата ключалка - по паветата пак ще си дрънка, точно както въпросния компютър щеше да продължава да трупа грешки инцидентно когато мине покрай някой, чиито сертифицирани кабели на свещите и капачка на делкото излъчват повече от въпросните омразни несертифицирани и непритежаващи шарени лепенки и хартийки китайски творения, дори и гузната съвест на собственика им да го накара да ги изхвърли в коша.


Пет Апр 08, 2016 12:04 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
sparkybg написа:
Нали измервания не се правеха с радио? :mrgreen:

Ами не се правят, но щом ти използваш това за референция, се позовавам на него.
Тоест, щом ти, като фен на китайските ксенониуми, твърдиш че смущават, не мога да подмина подобно сведение с лека ръка. Приемаме че те действително смущават... :mrgreen:


Пет Апр 08, 2016 12:38 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
itso.t написа:
sparkybg написа:
Нали измервания не се правеха с радио? :mrgreen:

Ами не се правят, но щом ти използваш това за референция, се позовавам на него.
Тоест, щом ти, като фен на китайските ксенониуми, твърдиш че смущават, не мога да подмина подобно сведение с лека ръка. Приемаме че те действително смущават... :mrgreen:


Смущават кое? Бордкомпютъра ми или станцията на радиото, дето е на ръба на приемането и при изключени ксенони? Програма "Хоризонт" не смущават при никакви обстоятелства, тоест излъчват по-слабо от нея при разстояние до източника 1.5 метра. Трябва ли да изхвърлим "програма Хоризонт" в коша като прекалено силно излъчваща?

Ама това всичкото е без значение. Кажи ми кратко и ясно, изхвърлянето в коша на конкретните ксенони щеше ли да реши проблема на отворилия темата, или щеше само да го замаже до първото премнинаване под някой далекопровод на магистралата или покрай пернишки голф с неизхвърлени в коша ксенони?


Пет Апр 08, 2016 12:54 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
Допускането на две грешки, не омаловажава нито една от тях...


Пет Апр 08, 2016 1:02 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
itso.t написа:
Допускането на две грешки, не омаловажава нито една от тях...


Зададох ти ясен въпрос, на който се отговаря с "Да" или "Не", ама явно не ти изнася да отговориш. :) Вместо това отговаряш на въпрос, който никой не ти е задал. Класика в жанра. :)


Пет Апр 08, 2016 1:30 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
Че защо да не ми изнася. Нали отговорих. Китайските ксенони са боклуци. Ти сам го потвърди. С включени фарове, измервателната ти постановка докладва за смущения.
Да, в случая, наличието им е позволило проблемът да бъде хванат в по-ранен етап, но това не ги прави по-малки боклуци. :D В тоя аспект, могат да бъдат разглеждани като полезен инструмент за дебъг. :D

Като спомена за въпросите, и ти някак филтрира моите. Както и да е. Сигурен съм че има основателна причина. :mrgreen:

Всъщност, проблемът е намерил решение. Предложени са още няколко алтернативи, ако текущото се издъни. Дали нашият спор ще приключи като тоталното им отричане или провъзгласяването им на връх на техническата мисъл, няма никакво отношение към темата.


Пет Апр 08, 2016 1:53 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
itso.t написа:
Че защо да не ми изнася. Нали отговорих. Китайските ксенони са боклуци.

Точно това е въпросът, който никой не ти е задавал. :)

itso.t написа:
Да, в случая, наличието им е позволило проблемът да бъде хванат в по-ранен етап

Ахааа, значи все пак проблемът не са ксеноните. Те само са позволили той да бъде хванат по-рано. :)

itso.t написа:
Като спомена за въпросите, и ти някак филтрира моите.

Кои по-точно? Вкратце. И ще получиш отговорите пак вкратце.

itso.t написа:
Всъщност, проблемът е намерил решение.

Именно, и решението не е изхвърляне на ксеноните в коша. Въпреки въпиющата им нефелност, която премерихме с моето радио. :)

itso.t написа:
Дали нашият спор ще приключи като тоталното им отричане или провъзгласяването им на връх на техническата мисъл, няма никакво отношение към темата.

Именно де. Проблемът, заради който се пусна темата е решен. А "сериозният" проблем с нефелността на ксеноните ти го добави в темата, не аз или някой друг.


Пет Апр 08, 2016 2:06 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
Момчетааа, спрете се бре... То верно, че е петък ама... Ако толкова ви харесва да се дърляте - минете на лични плийз... :partyman:

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пет Апр 08, 2016 2:12 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
sparkybg написа:
Точно това е въпросът, който никой не ти е задавал. :)

Бъркаш нещо. Не е необходимо да е зададен въпрос, за да изкажа мнение. Нали така? Или? Разпит, гестапо? :mrgreen:

sparkybg написа:
Ахааа, значи все пак проблемът не са ксеноните.

Щом не са, защо се проявява когато и те работят? Или не е така, а аз не съм разбрал правилно? :D

sparkybg написа:
Кои по-точно? Вкратце. И ще получиш отговорите пак вкратце.

Хах. Би било адски досадно да преписвам написаното. Прочети, ако желаеш отговори. Ако не, ще си направя изводите и така... :D

sparkybg написа:
Именно, и решението не е изхвърляне на ксеноните в коша. Въпреки въпиющата им нефелност, която премерихме с моето радио. :)

Когато и да бъдат изхвърлени, все ще е късно. :D

sparkybg написа:
Именно де. Проблемът, заради който се пусна темата е решен. А "сериозният" проблем с нефелността на ксеноните ти го добави в темата, не аз или някой друг.

Ами те са си сериозен проблем. Ти самия го сподели на няколко места в темата. Смущават, светели когато си искат, заслепяват. Сигурно има и други, но не се сещам сега. Достатъчни ли са или да търся и други? :D


Пет Апр 08, 2016 2:23 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
Koleto написа:
Момчетааа, спрете се бре... То верно, че е петък ама... Ако толкова ви харесва да се дърляте - минете на лични плийз... :partyman:

Уви, спорът по темата, със Спарки, е много древен и вероятно ще продължи с векове... :D


Пет Апр 08, 2016 2:24 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: 2x Flash в ECU
itso.t написа:
Ами те са си сериозен проблем. Ти самия го сподели на няколко места в темата. Смущават, светели когато си искат, заслепяват. Сигурно има и други, но не се сещам сега. Достатъчни ли са или да търся и други? :D


Моите светят когато им кажа, не когато си искат. И светят където трябва. И компютъра ми не трупа грешки. Тоест начин има. Не се искат 5 висши образования за да се инсталират така или да прецениш дали във въпросния фар са ОК или не. Ще ги махна тогава, когато държавата започне да си върши работата и ги махнат всички, или тогава, когато цените на диодните станат човешки.

И сертифицирание завоски на нови лъскави возила се случва да ме заслепяват, нищо че седя с едно 50 сантиметра по-високо от шофьора на нормален автомобил. Последно снощи. Двама, за 20 минути пътуване. Пернишките голфове с ксенони, монтирани във фарове които категорично не стават за ксенони, ги псувам точно толкова, колкото и ти.


Пет Апр 08, 2016 3:11 pm
Докладвай
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни