Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 12 мнения ] 
Embedded SW developers needed 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Embedded SW developers needed
Кой изобщо работи в 21 век чрез посредници за Западни фирми, че и в офис, че и в София на 8 часа? :)
Аз си имам фирма и си работя директно...:)
Не ми трябва някой да ме свързва...

Казвам го просто, защото много хора разсъждават като мен, и това вече е модата...от поне 8 години..

Обявите вече трябва да са " фирма Х, търси фирма У за дадена работа"

а не Фирма Х, търси малоумник У да кисне в офиса

Какво излиза - че труда ми е 50 евро на час а фирмата взима 30 евро/щото ме свързва индиректно/ и за мен остават 20 евро....
Накрая дори не те оставят да научиш името на клиента, да не би да ти хрумне да се свържеш с него..
айде у лево..Рано или късно дори и баламите в България ще свършат
Не мога ли аз просто да се свържа директно и да си взимам тези 50 евро...
:) :)
Фирма по ДДС се отваря за 2 седмици, клиенти да си намериш да речем година отнема.
Разбира се в обратен ред - първо намираш клиентите и тогава скачаш с фирма по ддс :D


Сря Яну 29, 2020 12:11 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
  • Първо не са 50 евро на час. Може и да са 100, може и да са 5 - според зависи как успееш да се спазариш.
  • Второ фирмата си търси дирекно персонал а не е фирма посредник.
  • Трето дори и да беше фирма посредник както предполагаш, крайната фирма клиент би предпочела посредникът защото той поема ангажимент с неустойки да свърши дадена работа която ти като едноличен изпълнител няма как да я свършиш ако я се разболееш я нещо друго - нито можеш да платиш неустойка, нито на някой му се занимава с теб да те съди и да те гони да плащаш ако не си свършиш работата. Големите фирми предпочитат да има предвидимост дори да е за повече пари. Тези които се пънат да ти подбият надника са обикновенно кокошкари и не си струва да работиш с такива.

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Яну 29, 2020 12:34 am
Докладвай
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
palavrov написа:
  • Първо не са 50 евро на час. Може и да са 100, може и да са 5 - според зависи как успееш да се спазариш.
  • Второ фирмата си търси дирекно персонал а не е фирма посредник.
  • Трето дори и да беше фирма посредник както предполагаш, крайната фирма клиент би предпочела посредникът защото той поема ангажимент с неустойки да свърши дадена работа която ти като едноличен изпълнител няма как да я свършиш ако я се разболееш я нещо друго - нито можеш да платиш неустойка, нито на някой му се занимава с теб да те съди и да те гони да плащаш ако не си свършиш работата. Големите фирми предпочитат да има предвидимост дори да е за повече пари. Тези които се пънат да ти подбият надника са обикновенно кокошкари и не си струва да работиш с такива.


Тази фирма си прави разработки сама на себеси? Не вярвам. Това се продава на Запад.
Този труд се продава на Запад.
Българското трудче си се изнася с висока добавена стойност..
Всички много добре знаем как стоят нещата..
Тоест фирмата пак се явява посредник между теб/като разработчик/ и клиента.
Хм , повярвай ми много големи Западни компании вече предпочитат да работят с компактни малки екипи.
В глобален мащаб на всички им писна от бюрократщината, дори и на големите компании..
Без бюрократщина, без HR, без тъпотии, точно определена задача.

Дори и като малка фирма ти пак си носиш кръста за дадена задача. Има си договор.

Видяхме, че не става така- България не прокопса. Модела е грешен. Зад привидно високи заплати, печалбите се изнасят на Запад.
Те български шефове го правят, какво остава за западняците. Нали нашите учат от тях.
Всичко идва в разликата часова ставка.

Иначе казано, трябва да си перде да ти дават 5000 лв заплата, а да изнасят труда ти за 15 000, и ти да си кажеш 'всичко е окей'
Който иска да участва в тоя цирк, не и аз :)


Сря Яну 29, 2020 12:36 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
sukhoi,
според това дето пишеш напоследък....голям простак си да ти кажа.....
човека си е пуснал обява, като не ти изнася или не питаш нещо трай си.
що спамиш по този тъп начин.
това, че си направил две платки на ишлеме на някой мързелив англичанин, не те прави автоматично добър бизнесмен, че и лайф коуч - кви 50 евро кви 15 хиляди. наистина си объркан психически....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Яну 29, 2020 1:38 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
Голям майтап са тия млади фрилансери... Особенно като му гледаш професионалния капацитет и претенциите за възнаграждение... Незнам с кой акъл се намират хора да им дават работа, ама щом има балъци, нека стрижат.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Яну 29, 2020 8:43 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
Айде пак квалификации, обиди и т.н. За всеки влак има пътници, света е голям и ужасно малък в днешни дни.
Място има и за сериозни фирми, и за фрилансъри - и явно има ситуации в които нещата работят, и такива в които не работят.
Затова казвам, че тия обяви трябва да се заключват, ако някой не иска коментари.
Сещате ли какво ще стане, ако всяка фирма на мястото за свободни позиции отключи и коментари?

Който иска може да провери с какво се занимава Гилат, от колко време, кой работи там, да попита автора на обявата, да звънне телефон на HR / ТРЗ и каквото е там, да попита колегите наоколо, да види какви продукти правят и продават и да си направи сам изводите.

Спазвайте добрия тон и по-полека! Мисля, че ще е добре за всички.


Сря Яну 29, 2020 9:20 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
Сухой, разликата между твоята фирма и голяма фирма е в това има ли от кого и как да си вземеш неустойката, имаш ли ресурс да го свършиш, и можеш ли да го менажираш.
Ако е работа не за един а за трима какво прави фирмата сключва договор с теи фирми? Как ги координира, как ги менажира и следи? Погледни строителството, не е с нищо по различно, винаги има дженерал контрактор, той менажираш, той отговаря и поема глобите, той може да си наеме още 30 сън контрактор, но те никога няма да получат директно контракт.
И един пример, преди две години започнахме проект, имаше БГ фирма която ни оферира но беше придобита от голяма немска група. След придобиването немците казаха, не позволяваме да поемете проекта защото мислим че е голям за вас и риска от неизпълнение и неустойки е голям. Защото немската фирма няма как да не плати неустойките, това е риск мениджмънт... в БГ много непопулярно нещо, всеки се хваща със всичко. Вчера на летището слушам една групичка хванали се да правят нещо, от целия разговор разбрах че идея си нямат какво правят, осъзнават го, и развиват стратегия как да кажат на клиента че това което са поели не може да стане във срок ама видиш ли вината си е негова защото не били разбрали какво точно се иска....
Офтопик ама... Човека е пуснал обява, ако искаш кандидатства, ако не няма нужда да обесняват за фирми и ала бала, че такива фирми от по един човек ги знаем. Ако искаш така са получаваш пари вместо на трудов договор е едно, ама да си мечтаеш някой да те хване по сериозен проект... но то идиоти има много, всичко е възможно, тъкмо после стават по-лесни за дране от големите фирми.


Сря Яну 29, 2020 10:07 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
Смешно, но не и невиждано за този форум, нито е първата нито последната тема, която приключва по този начин.
viewtopic.php?p=280282#p280282

Не е ли време да се позамислим, че като няма какво да се напише в дадена тема не е добре да се ползват лични нападки?


Сря Яну 29, 2020 12:20 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
Определено на мен подобни коментари ми действат много по-дразнещо, отколко тези на фред или онзи с откачената мацка. А и в крайна сметка могат негативно да повлияят на потенциално заинтересован човек.

Моят съвет е - които има интерес, да пише на мейла по-горе.

Да поясня: не участвам в подбора на кадрите за този отдел, а само публикувах обявата тук и то след като го съгласувах с HR-a.
За фирмата - всеки може да провери каква е фирмата и с какво се занимава. Мога да потвърдя, че се работи по доста иновативни технологии и работата не е за сам човек (въпреки че сукхой за 50 лв/час прави чудеса ;) )

Анонс на една тукашна разработка:
https://www.youtube.com/watch?v=6a5gRxuyXUg

_________________
Хайде де!


Сря Яну 29, 2020 1:39 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
dan написа:
Определено на мен подобни коментари ми действат много по-дразнещо, отколко тези на фред или онзи с откачената мацка. А и в крайна сметка могат негативно да повлияят на потенциално заинтересован човек...

Цъкаш удивителните в долния десен ъгъл на всяко мнение, и шерифа ще се погрижи те да отидат в кофата...


Сря Яну 29, 2020 3:54 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
Мии не е добре така да се оцвъкват обявите то е ясно, но поне е интересно за четене.


Сря Яну 29, 2020 6:45 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Отговори с цитат
Мнение Re: Embedded SW developers needed
sukhoi написа:
Хм , повярвай ми много големи Западни компании вече предпочитат да работят с компактни малки екипи.


@sukhoi как стигна до извода, че обявата не е пусната именно от фирма, която спада към тази група? Ако погледнеш страницата им ще видиш, че поддържат R&D център в София. Аз лично с удоволствие бих отишъл да работя за тях при определена житейска ситуации, именно защото явно са събрали тясно специализаран екип. Нещо което е безценно, особено ако хората се обиграни добре. Навремето с един такъв екип от 40 души за 18 месеца направихме продукт, който се продаде за 25 милиона евро, а можеше и за тройно по-висока цена да се продае, ако знаехме някой неща тогава. Такова нещо с няколко малки фирмички по един-двама души не може да стане. Та в този ред на мисли, според мен това е правилното развитие за нас и за държавата като цяло.


Сря Яну 29, 2020 8:09 pm
Докладвай
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни