Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
платките за двата плц модела пристигнаха :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
Ти пак неразбрал, нейсе! Нямах предвид кютек :)
Ай, че ми свърши "обедната почивка"!


Съб Окт 24, 2020 1:01 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
ааа, извинете, ами тогава, за банкет винаги си добре дошъл, няма грижи :) тука от тез закани получавам първосигнален рефлекс разбираш ли вече ама както и да е :)

_________________
http://karadev.net


Съб Окт 24, 2020 1:21 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
Докъде ни докара Стамбулската конвекция - младите "банкет" да му казват. Пък ние едно време "живо е*не" му викахме...


Съб Окт 24, 2020 4:11 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
Я, къде били яките теми в форума.
Отивам да си отворя една бира и сядам да чета. :D


Съб Окт 24, 2020 6:34 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
Nikola Kirov написа:
Все си мислех че Acid traps е проблем на старите оборудвания. Спазвам го ако платката ще се прави в селектра да кажем. Избягвам го и когато ще се прави в читава платкаджийница но пътеките са на границата на възможностите им.
Аз лично не съм имал проблем от такова естество, макар че само преди 10 тина години прочетох за проблема и оттогава се съобразявам с него.


В повечето случай с добавянето на teardrops проблема с Acid traps се решава.


Съб Окт 24, 2020 6:46 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
Решава се, ама първо някой трябва да приеме че има проблем, че да почне да му търси решение. Тая тема не е за такава ситуация. Добре че има jlcpcb и подобни да правят свестни платки, че да замазват дреболиите по ъглите. Всъщност, независимо от всичко друго, разни такива канони за опроводяването се спазват, за да не се стига до критики като види някой платката :-)

Между другото, обидно е да се наричат тия платки PLC - терминът идва да покаже нещо различно от типичната постановка на "платка с контролерче, релета и входове с резистори и диод". Разликите са много, но всичките са обединени под мотото да стандартизират разни аспекти - езици за програмиране, подход за разработка на приложението, и дори строго дефинирани характеристики на входовете и изходите. Примерно 24V е общо казано - има си дефинирани хистерезиси, входен импеданс, електромагнитна съвместимост.

Сериозно, не виждам какво и е толкова забавното на темата, ама щом сте извадили пуканките... Аз влизам колкото да видя дали няма прогрес от страна на питащия и да е осъзнал, че има нужда от помощ, и да попита възпитано и с уважение, поне като към равни.


Съб Окт 24, 2020 9:32 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
Преди години питах нещо в yahoo форум и постнах код ,,,,направиха ме на две стотинки/цента ,,,
И още веднъж ми се случи в екселски форум,,, ми гадно си е ...ама си замълчах и опитах да разбера -какво се опитват да ми кажат....
Според мене развитието на всяка тема е въпрос на самоконтрол от участащите.
Явно Карадев се кефи да провокира, ама просто игнорирайте.


Нед Окт 25, 2020 8:39 am
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
:) Не знам като за какво все се правите на големи майстори за сметка на Карадев, покажете нещо, дето вие сте сътворили, да ви видим колко можете. А платките на Карадев са прототипни за развитие и също за обучение, както вече ви се обясни, затова и съвсем съзнателно не прави гъчканица от смд компоненти. За пистите с прави ъгли също ви се обясни. Намирам платките му за естетични и проектът му като стойностен и удачен. Браво, Карадев!


Нед Окт 25, 2020 8:52 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
stefan63 написа:
Преди години питах нещо в yahoo форум и постнах код ,,,,направиха ме на две стотинки/цента ,,,
И още веднъж ми се случи в екселски форум,,, ми гадно си е ...ама си замълчах и опитах да разбера -какво се опитват да ми кажат....
Според мене развитието на всяка тема е въпрос на самоконтрол от участащите.
Явно Карадев се кефи да провокира, ама просто игнорирайте.


Че то това е забавното. Ако не му подаваме гориво, той няма да избухва така зрелищно.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Окт 25, 2020 9:05 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
Така ае,
ама гнякои много насериозно го приемат,
вклл. Карадев.


Нед Окт 25, 2020 9:09 am
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
бат гичо :) >>> плц определението ВЕЧЕ ВЪВ 21 век, /не преди 30 години, както вие сте го разбирали правили едно време кви плц-та имаше :) / че, плц определението не е само стандартизация, хардуер и все разпространен софтуер. ПЛЦ КОНТРОЛЕРИТЕ БАТ ГИЧО са начин на директна употреба ОТ ОПЕРАТОРИТЕ, не както едно време да чакаш винаги супер великия програмист на завода да смени една време променлива, някое реле да изключи или контактор да включи. ПЛЦ СЕГАШНИТЕ ЗАДАНИЯ са максимум контрол от страна на операторите които работят дирекно по машините !!!! няма време да чака да дойде някой смотан хахо с лаптоп и 5 часа да бърника софтуера дет хал хабер няма кой гое правил !!!!

това е идеята. СПОРЕД ЗАДАНИЯТ НА ПЛАТКАТА ХАРДУЕР, ОПЕРАТОРИТЕ, ПАК ШЕ ПОВТОРЯ == ОПЕРАТОРИТЕ ДА ИМАТ ПЪЛЕН КОНТРОЛ ВЪРХУ ПРОМЕЛИВИТЕ НА ВСЕКИ ЕДИН ВХОД, ИЗХОД, ИЗБОР НА ПРОГРАМА, РЕДАКТИРАНЕ НА ДЕТАЙЛИ ВЪВ ВСЯКА ЕДНА СТЪПКА ОТ ВСЯКА ЕДНА ПРОГРАМА.

това е целта. а ко пък се налага добавяне на някакъв нов датчик, различен от досега ползваните и/или нова методика на работа, изобщо генерална промяна на софуера до който операторите нямат, всеки разбиращ С/С++ и процесорите в детайли като му покажат фирмата сорс кода/защото те са си го платили на разработчиците/ ще може да направи промяната, да добави новия софтуер за новия хардуер и цеха продължава да бачка. :)

ПЛЦ вече е софуер на високо ниво със отверен вариант на достъп до всички параметри на хардуера. тея разни ладери, логото, сименс простии там дето са дъвкани 30-40 години да върят на майната си тез дъртите варианти на програмиране. последните ми клиенти заради които изобщо се захванах с тази работа, казаха че искат сами да могат да контролират едни и същи платки хардуер за различни приложения в механиката.

имам много добър вариант как ще стане това. И ДА, консултирал съм се с може би 3-4 от най-добрите програмисти на процесори и плц системи в България. да отбележа == не са от този форум, за съжаление или за радост, по скоро за радост не са от този форум.

всички останали лакърдии от другите форумни богове, не са ми интерсни, и не смятам да ги коментирам

_________________
http://karadev.net


Нед Окт 25, 2020 1:51 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4613
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
karadev написа:

имам много добър вариант как ще стане това. И ДА, консултирал съм се с може би 3-4 от най-добрите програмисти на процесори и плц системи в България. да отбележа == не са от този форум, за съжаление или за радост, по скоро за радост не са от този форум.


Я сподели името на един-двама от тия с които си се консултирал? Условието е те да знаят че си се консултирал с тях :D
Светът е малък, със сигурност някой тук ще ги познава...

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Окт 25, 2020 2:01 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
единия го познаваш лично ти, ама последния път нещо май та е отрязал за винаги, сещаш ли са или да ти пратя името му на лично съобщение ;) я са сети малко, ко питаш, кого питаш и ЗА кого питаш :)

_________________
http://karadev.net


Нед Окт 25, 2020 2:05 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4613
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
karadev написа:
единия го познаваш лично ти, ама последния път нещо май та е отрязал за винаги, сещаш ли са или да ти пратя името му на лично съобщение ;) я са сети малко, ко питаш, кого питаш и ЗА кого питаш :)


Не, не се сещам... явно ме бъркаш с друг.
Единсвения вариант който на мен ми идва наум беше един човек с който наистина имахме малко финансови спорове преди време, но предвид неговите способности, силно се съмнявам да сте особено гъсти :D

Така че, това не се брои за консултация

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Окт 25, 2020 2:33 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: платките за двата плц модела пристигнаха :)
Ебати смеха се смея, честно. Тоя си го сърби главата отвътре ама яко... Консултнат. Каква експертиза, какво чудо...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Окт 25, 2020 2:46 pm
Докладвай
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни