Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Примирие може да има или ако някой в Москва гръмне Путин и сменят режима, или ако Путин превземе Киев и смени режима.
Всякакви приказки за нацисти и подобни глупости дето Путин ги бълва са за руската публика, просто иска поне сухопътен достъп до Крим, където му е черноморският флот, че без него няма да може да продължи с идеята си да завзема тук и там по малко.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Сря Мар 30, 2022 12:27 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
tgi написа:
Всякакви приказки за нацисти и подобни глупости дето Путин ги бълва са за руската публика,

Дай да ми отговориш на мен, виждаш не съм взел страна в темата.
Кой уби стотиците деца в Донбас, какви са от Азов и от Айдар, кой им дава оръжие и те за какво се борят. Ся линкове и картинки няма да слагам, предполагам знаеш за какво питам и може сам да си ги видиш в нета.


Сря Мар 30, 2022 12:55 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Не съм видял нищо такова в сериозните медии.
Руските медии откъдето навярно намираш картинки е загуба на време да ги следи човек, еднакво вероятно е да лъжат или не, според заданието.
Дни преди войната тръбяха как това били само учения и подобни.

Забележи, не казвам, че няма гадости, казвам, че не съм виждал това, за което говориш. Това е зона на война, подпали я Путин анексирайки Крим и пращайки башибозук в Донбас да ги отцепва защото не му хареса това, което украинците направиха по площадите разкарвайки неговия агент от управлението си.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Последна промяна tgi на Сря Мар 30, 2022 3:09 am, променена общо 1 път



Сря Мар 30, 2022 3:04 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Добре, ще ми дадеш ли линкове на сериозни медии да хвърля и аз едно око.


Сря Мар 30, 2022 3:09 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Извинявай, редактирах си поста преди да си писал твоя.

Медиите, които следя са BBC и понякога CNN (последните много по-рядко).

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Сря Мар 30, 2022 3:10 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
те такива излагации стават когато четем всичко като дявола евангелието, ето линкове за който умее да чете без да изкривява написаното
https://en.wikipedia.org/wiki/Azov_Battalion
https://www.ohchr.org/sites/default/fil ... ch2016.pdf
https://www.ohchr.org/sites/default/fil ... Report.pdf

Цитат:
In March 2015 Interior Minister Arsen Avakov announced that the Azov Regiment would be among the first units to be trained by United States Army troops in their Operation Fearless Guardian training mission.[51][52] US training however was withdrawn on 12 June 2015, as the US House of Representatives passed an amendment blocking any aid (including arms and training) to the battalion due to its neo-Nazi background.[53][54] However, the amendment was later removed in November 2015,[53] with James Carden writing in The Nation that the "House Defense Appropriations Committee came under pressure from the Pentagon to remove the Conyers-Yoho amendment from the text of the bill."[

т.е. репортите за човешките права са за периода в който американски военни ги обучават, т.е. знаели са много добре какви хора обучават


Последна промяна nik на Сря Мар 30, 2022 3:49 am, променена общо 1 път



Сря Мар 30, 2022 3:37 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ще прегледам.
До колкото си спомням правиха референдум и тогава анексираха Крим, между другото на запад май не го признаха тоя реферндум, явно не им е бил изгоден, не следя политика но сега ми се налага да следя заради положението.
Но днес в Истанбул май са стигнали до някакво решение, а дано им е дошъл акъл.

Ник, моля ти се, после го ядосвай, чакай ся да ми обясни.


Сря Мар 30, 2022 3:41 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ами ето кой е бандера : https://en.m.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera
който в момента е идол на не малко националисти, всеки сам може да си прецени каква е идеологията.
ето и нещо от евронюз от преди : https://youtu.be/YbIH7MLkJOA


Сря Мар 30, 2022 4:41 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
сценария беше "стандартния" ( те друг не знаят ) като в Косово...
Пускаме "националите", правим "пролет", слагаме нашите и взимаме ресурсите
само дето националите се превъзбудиха и решиха да играят за "купата"
а на всичкото отгоре, подцениха противника, който и треньора и спонсора ще понабият

а до края на полувремето резултата е...
https://www.cnbc.com/quotes/RUB=


Прикачени файлове:
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg [ 177.69 KiB | Прегледано 730 пъти ]

_________________
main[-1u]={1};
Сря Мар 30, 2022 6:17 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Едни се бият, други инвестират ...

Vietnamese carmaker to build electric vehicles in N Carolina

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Мар 30, 2022 9:00 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Кой ще работи в тая фабрика не знам, освен ако не си внесъъ и виетнамци. Иначе и NC и други щати предлагат много атрактивни условия дори и за малки инвестиции, но хора няма. Дават и земя почти без пари и безлихвени заеми и данъчни облекчения, ама как да отворя фабрика като няма кой да работи, а тия им трябват хиляди ....сега местим едни от Индиана в Мексико, няма кой да работи....


Сря Мар 30, 2022 9:08 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Интересно интервю на Зеленски пред руски медии (Медуза, Комерсант и т.н).

Мисля, че това интервю показва колко са сериозни нещата. Не е "просто" война. Даже не е въпрос само на тоя или оня режим. Нито е започнало от 24-и.
Не знам... много е сериозно и много шибано. Аз не виждам шанс за какъвто е да е мир. Примирие... може би. Временно спиране на бомбите... може би. Но за истински мир е абсурд да се говори.
Аз дори на знам как да го опиша. Просто каквито и думи и да използвам ще са подвеждащи. Толкова са смесени и черното и бялото, че каквото и да кажа ще е грешно. Примерно отношението на украинците към руснаците. Очевидно не е нормално. Очевидно има голяма омраза. По моите стандарти това далеч надхвърля границите и на етническа омраза, затова и аз не мога да ги подкрепя в това отношение. Но както казах нещата не са толкова прости. Според Зеленски руската пропаганда не е оправдание за обикновените руснаци. За 8 години те са можели от тук от там да разберат за какво става дума. И фактът, че сега руснаците масово подкрепят войната, според него говори, че обикновеният руснак наистина желае тази война. Аз също не смятам, че тази война е хрумване само на злия Путин, както се представя в западната пропаганда. За мен това е сериозен етнически конфликт, който не е започнал от вчера. И трудно може да се говори за виновни, защото това нещо е трупано, та трупано и от двете страни с години, ако не и векове.
Нямам и идея как може да бъде разрешен тоя проблем. Но смятам, че позицията на Европа е много необмислена. В тази война не може да има победител. Може да има само победен, но в случая никой няма топки за да атакува Москва. От военните действия не може да излезе нищо добро за нас. Евентуално може от другата страна да има повече трупове, но това за мен не е победа.


Сря Мар 30, 2022 9:27 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Показателно е, че това интервю е забранено в Русия от цензурата им. Явно засяга неща които не са подходящи за простия руснак ...

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Мар 30, 2022 9:32 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
miro_atc ... изгуби ми 30 мин да прегледам интервюто ... пълни глупости говори Зеленски, типичен театър
даже не знам защо са го "забранили", най-вероятно заради " руски медии (Медуза, Комерсант и т.н)"
това не са "руски" медии - това са про-западни НПО-та, взимат едни яки пари и правят пропаганда с голям процент лъжа и без факти и доказателства ( същото като нашите мисирки )
и къде в интервюто намери тезата, която си описал
въпроса е: Защо рашките подкрепят войната, която е СЛЕДСТВИЕ на ПРИЧИНА ( коя е причината? и защо никой не говори за причините )

_________________
main[-1u]={1};


Сря Мар 30, 2022 10:14 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Отговори с цитат
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
TheWizard написа:
и къде в интервюто намери тезата, която си описал


На 27:00 го питат за отношението му към руснаците и кога биха могли да се нормализират отношенията... Следва дълъг отговор как отношенията са били зле през последните 8 години, но е имало някаква надежда, че това някога ще свърши. След 24-и, обаче всичко се влошава много и вече няма никаква надежда и т.н.
На 31:00 вече почва да обяснява за дълбокото си разочарование, че голям процент от руснаците подкрепят войната. И че това не може да се обясни само с промиване на мозъци и пропаганда и т.н.

бтв. това интервю е само пример и го давам, защото Зеленски го обяснява спокойно и открито (въпреки че явно е изморен и мислите му бягат). Иначе отношението на всички украинци по всички медии и социални мрежи е такова. Просто колкото по-неофициални са, толкова по-цветущи и нецензурни са. Меко казано за тях руснаците са животни и трябва да ходят... (знаем къде). Не крият етническата си омраза. И не го казвам, за да ги съдя. Очевидно си имат причини.
Руската страна е доста по-прикрита. Тяхната омраза официално е насочена само към "нацитата", демек не е на етническа основа и не обвиняват обикновените украинци. Естествено всеки неудобен украинец може да бъде набеден за нацист. И изобщо, това че не показват етническа омраза съвсем не ги прави света вода ненапита.
Както казах моето мнение, е че няма абсолютно невинен в тоя конфликт. Ако тръгнем да ровим кой кога и какво е започнал най-вероятно ще стигнем средновековието или още по-далеко. Много прилича на нашата работа с македонците. Сега ние им пречим да влязат в ЕС, щото те еди какво си... и ако тръгнем да ровим, ще извадим доста мръсни ризи и от двете страни. Не си мислете, че ние сме били само ангели. Изобщо тръгнем ли да ровим и да отвръщаме на шамарите с шамари нещата наистина излизат от контрол. За щастие нито ние, нито макендонците имаме армии, иначе кой знае какви простотии можеха да станат.


Сря Мар 30, 2022 10:54 am
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни