Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Graph layout библиотека 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Graph layout библиотека
Е това са 24 измервателни точки, така кактво съм ги разположил са по 5 сек на измерване или 2 минути за цялото жилище и се прави един, най-много два пъти. Иначе това с прахосмукачката е яко. Обаче проблемът има леко вертикално изменение, а прахусмакачката лази по пода... виждаш ли леката сянка на втората карта в долния ляв ъгъл. Това е защото бях оставил рутера на земята, а лаптопа беше на нивото на кръста ми и точно там има огромна масивна дървена маса :) Та най точно става като измерваш там където ще са и самите у-ва, но това си е малко издребняване. Реално погледнато ти трябва груб поглед за да видиш дали има някакви слаби места.

Това само по себе си би било страхотна бизнес идея за накой ученик. Оптимизиране на WiFi мрежи посредством позициониране на mesh у-ва. Спокойно може да изкарва по едни 100 лв на ден, а в София пазарът няма да е малък. Да не говорим, че повечето хора позлват евтини рутери с калпави филтри, антени и още по-калпав фирмуер. При мен рутера дето ми го бяха дали от доставчика беше забил MCS почти статично и независимо от условията се пробваше през цялото време на максимална модулация, което скапваше още повече връзката. Qualcomm-ският чипсет в Orbi-то се справя много по-добре и можеп да видиш как динамично адаптира MCS.


Пон Яну 10, 2022 10:52 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Graph layout библиотека
Hmm, значи слагаш 24 ESPта и после събираш статистика. Интересно дали същия подход не може да се използва и за открити пространства и не-Wifi протоколи - да следиш само честоти и мощности...


Вто Яну 18, 2022 11:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Graph layout библиотека
Може и това е една от причините заради които следя проекти като Helium с интерес.


Вто Яну 18, 2022 2:26 pm
Профил WWW
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 28, 2004 4:46 pm
Мнения: 5
Мнение Re: Graph layout библиотека
- https://graphviz.org/
- https://plantuml.com/

И двете приложения приемат текстов файл с описание на графа/диаграмата. GraphViz може да се ползва и като библиотека.


Пон Фев 07, 2022 10:34 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Май 17, 2018 2:38 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Мнение Re: Graph layout библиотека
За съхранение и работа с графи - Neo4j използвам, visjs може да се използва след това за визуализация. Neo4j е база данни, ориентирана към графи, има си query language и библиотека с вградени алгоритми (Dijkstra и прочие).


Сря Авг 03, 2022 8:45 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни