Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
GUI 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение GUI
Как си правите графичните итнерфейси? Гледам QT имат лесен за употреба Quick Designer, а Plotly предлага клиент/сървър фреймуорк наречен Dash. Не ми се е налагало да правя GUI досега и се чудя по коя пътека да поема. Важното е вработването да не отнема много време.


Нед Май 24, 2020 4:58 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: GUI
HCL написа:
Как си правите графичните итнерфейси? Гледам QT имат лесен за употреба Quick Designer, а Plotly предлага клиент/сървър фреймуорк наречен Dash. Не ми се е налагало да правя GUI досега и се чудя по коя пътека да поема. Важното е вработването да не отнема много време.

За РС ли става дума?


Нед Май 24, 2020 7:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: GUI
Аз ползвам Qt, друг вариант е web базиран UI или локален такъв с уеб технологии Electron, ReactNative примерно. Дай повече детайло на какъв хардуер/ОС ще върви и горе-долу какво ти трябва като GUI елементи.


Нед Май 24, 2020 8:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: GUI
Ще върви на Мак и на боза. Нищо сложно, десетина полета за избор на променливи ( падащо меню, булет ) и още толкова за показване на цифров резултат. Няма да има графики като изключим едно поле с динамично обновяем png файл с константни размери. Според резултата ще се избира един от тридесетина файла.


Нед Май 24, 2020 9:47 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: GUI
Тъй като всичко е нативен питон мисля да ползвам PyQt5. Просто се чудя дали ще се оправя сам имайки предвид срока от днес за утре или да пускам заявка за Qt Designer.


Нед Май 24, 2020 9:49 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: GUI
HCL написа:
Тъй като всичко е нативен питон мисля да ползвам PyQt5. Просто се чудя дали ще се оправя сам имайки предвид срока от днес за утре или да пускам заявка за Qt Designer.

Ползвай tkinter, аз също пиша на Питон и ползвам основно тази библиотека. Работи перфектно под Уин, Линукс и Мак
ps какъв е питоня - 2 или 3


Последна промяна Bai Ui на Нед Май 24, 2020 10:00 pm, променена общо 1 път



Нед Май 24, 2020 9:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: GUI
Имай предвид, ако ще го разпространяваш, че PyQt e само GPL или комерсиален лиценз. Има LGPL вариант - PySide. Нямам опит с нито едно от двете.

А този GUI процес по какъв начин ще комуникира с източника/получателя на данните?

В Qt има 2 варианта за GUI всъщност - 'класическият' Qt Widgets и по-новият QML/QtQuick където GUI-a се пише на декларативен език + може да се добавя логика на Javascript.

За съвсем просто нещо както изглежда твоя случай вариантът на BaiUi може би не е лош, особено ако нямап претенции за външния вид.


Нед Май 24, 2020 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: GUI
Питонът е 3-ка. В началото (тази сутрин) се бях засилил към tkinter, ама като видях едитора на Qt Designer и ми грабна окото. Знаели човек дали утре няма да се наложи да сглобя нещо по сложно и това определено си е по-подходящо. Иначе фирмата плаща така че комерсиалния лиценз както на Qt така и на PyQt не би трябвало да в проблем. Ще преспя на над него и другата седмица запрягам ръкави.

Знам вече къде да питам ако закъсам нещо :) иначе за Qt идеята ми беше да ползвам наличните Widgets. Другото не ми е никак ясно като концепция.


Нед Май 24, 2020 10:26 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: GUI
HCL написа:
Иначе фирмата плаща така че комерсиалния лиценз както на Qt така и на PyQt не би трябвало да в проблем.


За Qt може да го ползваш и под LGPL, но ако има бюджет фирмата вземай :).


Нед Май 24, 2020 10:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение Re: GUI
Qt Tutorials by VoidRealms

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Пон Авг 31, 2020 11:03 pm
Профил WWW
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 20, 2013 4:18 pm
Мнения: 296
Местоположение: България
Мнение Re: GUI
PySide е много лесен за употреба, и се поддържа директно от Qt Company.

https://www.learnpyqt.com има полезни ресурси.


Съб Дек 26, 2020 10:42 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни