Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Graph layout библиотека 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Graph layout библиотека
https://www.google.com/search?q=graph+l ... 6&dpr=2.63

Нящо такова ми трябва.
Не е за дата майнинг, а за нетуърк топология. Искам да визуализирам мрежовите устройства и кое към кое е свързано.
Някой нещо подобно да е правил да даде конретна сламка?

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Съб Яну 08, 2022 5:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: Graph layout библиотека
Това http://dia-installer.de/index.html.en ползвам за всякакви подобни задачи. Има си трески, но върши работа

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Съб Яну 08, 2022 7:16 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Graph layout библиотека
Microsoft Visio няма ли да ти свърши работа? Аз ща не ща го ползвам за всякакви графични хамалогии. Не е перфектно, ама има много тимплейти за мрежи - невронни, ИТ и прочие.


Съб Яну 08, 2022 7:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Graph layout библиотека
syscop написа:
Това http://dia-installer.de/index.html.en ползвам за всякакви подобни задачи. Има си трески, но върши работа

Ама това позволява ли ти динамично да добавяш или майаш компоненти ивръзки?
Може ли да го ембеднеш в програма? И като се парсват данни (било от база данни или някой соисък) да се добавя /изважда нод?
Щото малко не ми изглежда таково..

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Съб Яну 08, 2022 7:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Graph layout библиотека
d_jelev написа:
Microsoft Visio няма ли да ти свърши работа? Аз ща не ща го ползвам за всякакви графични хамалогии. Не е перфектно, ама има много тимплейти за мрежи - невронни, ИТ и прочие.

Явно не съм се изразил добре(или не сте ме разбрали добре). Трябва ми библиотека/компонент който да ползвамв друга програма и да мога динамично да добавям/махам елементи и връзки. Не ми трябва визио или друга лрограма да си напертая статично някаква мрежова топология....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Съб Яну 08, 2022 7:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Graph layout библиотека
https://visjs.org/

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Съб Яну 08, 2022 7:28 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Graph layout библиотека
Ясно, извинявай!


Съб Яну 08, 2022 7:28 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 4:07 pm
Мнения: 810
Местоположение: Сливен
Мнение Re: Graph layout библиотека
И аз като @Zdrav съм за https://visjs.org/ ползвам го за подобен проект ... диагностика на мрежа(компютърна) в болнично заведение и е готинко да се вижда кой къде не се обажда особенно като не се знае с годините кое откъде е прекарано :)

_________________
Код:
while(true);


Нед Яну 09, 2022 2:59 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Graph layout библиотека
Ако работиш с Python - Networkx за обработка и анализ и plotly за визуализация. Имат и поддръжка за 3D лайаути ако се опитваш да мапваш върху сграда например. Това е ако ти трябва нещо набързо за документация. Ако търсиш гъвкавост D3.js е уникално, но май ги купиха и съответно зарязаха развоя. Предполагам това visjs е някаква алтернативна JavaScript библиотека, която цели да запълни дупката.

За тези, на които не им се програмира, а търсят готов софтуер - Graphviz. Това го има откакто се помня и поддържа множество топологии, лесен DOT синтакс и работи безотказно с огромни мрежи.


Нед Яну 09, 2022 4:40 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Graph layout библиотека
И като за демонстрация, днес си настройвах домашната WiFi мрежа и визуализацията е букквално два реда.

Код:
heatmap=[go.Heatmap(z=list(reversed(rssi)),zsmooth='best',zmax=-30,zmin=-85)]
iplot(heatmap)


Прикачени файлове:
Screenshot 2022-01-10 at 00.13.46.png
Screenshot 2022-01-10 at 00.13.46.png [ 940.69 KiB | Прегледано 5504 пъти ]
Пон Яну 10, 2022 1:45 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Graph layout библиотека
Мерси за инфото. Ще ги разледам. То ми е за етажи на сграда не като цели сгради...
Нали изкарахме двупортов свич на 10BaseT1L и трябва да скова некалво демо. Та иде реч като си разпозная нодовете в мрежата и им изчета пропъртитата и ид-тата, да го визуализирам. И същото така ако се добави ново усрройство в мрежата или някое отпадне да го покажа. Сигурно ще пробвам първо с питоня.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Яну 10, 2022 8:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Graph layout библиотека
HCL написа:
И като за демонстрация, днес си настройвах домашната WiFi мрежа и визуализацията е букквално два реда.

Код:
heatmap=[go.Heatmap(z=list(reversed(rssi)),zsmooth='best',zmax=-30,zmin=-85)]
iplot(heatmap)


И тая информация от колко приемника и антени я вади - или едно към нещо си? Изглежда красиво, ама доколко е вярно (и къде се въвеждат разстояния, параметри на антените, калибровки и т.н.)


Пон Яну 10, 2022 8:19 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Graph layout библиотека
И аз днес се замислих това само симулация ли е, или сериозни измервания. Мисля да правя такива и на моя WiFi, ама е къща на три етажа плюс хоби раум и ще ми се стъжни живота здраво. Очаквам нещо подобно, умножено по четири като усилия:

https://www.youtube.com/watch?v=6ADqAX-heFY


Пон Яну 10, 2022 8:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Graph layout библиотека
Подобна симулация ще изисква един куп параметри като моделиране на строителни материали и източници на смущения. Това би било крайно трудоемко и неточно. RSSI стойностите са от чипсета на лаптопа. Това, което вижда машината с която работя. Като точност за мен е достатъчно. Иначе да, зависи от това как ще го завъртиш спряма сигнала и на каква височина ще го държиш, но за домашни условия е повече от достатъчно. Да не говорим, че е и супер бързо и лесно. Чертаеш си карта с измервателните точки като тази долу и на всяка от тях натискаш едно Ентер на клавиатурата. Всичко друго поема 40 редовия Python скрипт, вкл и интерполация между точките. Без итнерполация картината изглежда така. А ако искаш мониторинг в реално време Мак-а си има и такава функция.

Код:
watch -n1 /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport -I


Прикачени файлове:
Screenshot 2022-01-10 at 20.47.15.png
Screenshot 2022-01-10 at 20.47.15.png [ 63.34 KiB | Прегледано 5440 пъти ]
Screenshot 2022-01-10 at 15.57.51.png
Screenshot 2022-01-10 at 15.57.51.png [ 85.53 KiB | Прегледано 5440 пъти ]
Пон Яну 10, 2022 9:47 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Graph layout библиотека
HCL написа:
Подобна симулация ще изисква един куп параметри като моделиране на строителни материали и източници на смущения. Това би било крайно трудоемко и неточно. RSSI стойностите са от чипсета на лаптопа. Това, което вижда машината с която работя. Като точност за мен е достатъчно. Иначе да, зависи от това как ще го завъртиш спряма сигнала и на каква височина ще го държиш, но за домашни условия е повече от достатъчно. Да не говорим, че е и супер бързо и лесно. Чертаеш си карта с измервателните точки като тази долу и на всяка от тях натискаш едно Ентер на клавиатурата. ..

Малко се отклонихме от темата, но кога ли не е било така :)

А иначе значи ли, че си разнасяш компа насам натам из къщи като "трудовашка количка на предпусков обект" :?: то къде е автоматизацията в този случай :)
Ако имаш умна прахосмукачка от тея дето обикалят по стаята може да турнеш лаптопа на нея...

Иначе е яко това с интерполирането..

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Яну 10, 2022 10:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни