Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
JTAG към TI контролер 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Ми....тия дни си студувам,,щото климатика (он-офф) ми срива усб дебъгера...по-скоро уиндоуса го губи за момент и веднага го закача - чува се само едно изпищяване. Когато дръпна кабела от лаптопа - уиндоуса изпищява нормално....тоест по време на шума го е загубил и възстановил. ИДЕто (ИАР) обаче се скиречасва. Ако мина на батерия само - нещата са по-добре.


Пет Ное 20, 2020 7:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Мрежови филтри на захранването (разклонителя)...


Пет Ное 20, 2020 7:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Не се коси дали ти е ок дизайна - нормално е да се държи така с високите напрежения. Смущенията са сериозни и си иска комплексни мерки. Мога да допълня една къса, дебела, многожилна, жълто-зелена жица между пц-то и платката. Но и това няма да помогне да въртиш спокойно на 300-400V - там си иска галванично отделен жик-так. Има евтини УСБ галванични изолатори, аз имам един китайски такъв и работи с жей-линк примерно. Колко ще спаси ситуацията, не мога да кажа, но си струва да се пробва. XDS е с FTDI така ще би трябвало да работи някак си - макар и по-бавничко. Отделно лаптоп на батерия, ама да е йовтин че понякога отиват зян - нещо за 5 бона ще боли. Не случайно развойните платки от по-прилично ниво са задължително отделени.
А това с климатика е класика - но пък удобен тест за електромагнитна устойчивост :)


Пет Ное 20, 2020 7:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Да де, ама кого тестваме - устройството си работи,виндовса и той,
ж-тага се е пресвързал....
Има някакви магии в драйверие на усб-то....колко ли души в МСофт знаят за какво става въпрос...


Пет Ное 20, 2020 8:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
gicho написа:
НОтделно лаптоп на батерия, ама да е йовтин че понякога отиват зян - нещо за 5 бона ще боли.

Това опитно съм го установил! Наистина боли! Ще опитам и на батерия. Нямам от USB разделителите. Трябва да разгледам въпроса, че тези китайските нещо не ми вдъхват доверие. Но ако е само за подобряване работата на USB-то може и да стане. Знае ли човек..

_________________
www.elkran.com


Пет Ное 20, 2020 8:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Нищо магическо няма в драйверите - чупи се комуникацията и хоста пак наново добавя дивайса. Другата опция би била да го отпише за постоянно и да трябва да прави "дръпни-мушни". То ясно че на по-високо ниво може това прекъсване да не се възстанови, ама трябва да го добавят пак.
Преди 15+ години съм правил точно за тексаците галваничен отделител за жик-тага - на жик-таг страната, не на усб (то тогава май повечето жик-таци из офиса бяха на паралелен порт). Беше два разделителя на analog devices и едно dc/dc. Помагаше, ама скоро след това почнахме да се сдобиваме с истински отделени жик-таци и платката ми остана сирак. Повечето неща ги има на една ръка разстояние (K1, ама не знам живи ли са още), а и в комет/фарнел/маузер.
Бих ти предложил да ти пратя моя китайски усб отделител, ама като знам колко време има да го търся, ме примързява. Ако го мерна случайно, ще пиша.


Пет Ное 20, 2020 10:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Сложих снъбър-ите и е доста по-добре сега. Но за голям мАтор ще трябва на батерия и с разделител. Поръчах си някакви китайски, че да видим. Та за сега закрепихме положението.
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Чет Ное 26, 2020 1:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: JTAG към TI контролер
може да пробваш с ферити по кабелите, има кабели с вече монтирани такива
https://m.media-amazon.com/images/I/71d ... SX679_.jpg
или ти да си ги сложиш
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1NqAjXbwr ... .jpg_.webp

също така кабела към мотора се явява антена, за да не греят транзисторите направих фронтовете стръмни, това пък увеличи излъчването от кабела, та слагах екраниран кабел, ферит върху кабела към мотора също намаля излъчването, самия мотор също е антена, отделна жица към земя, та тогава разбрах защо фабричните инвертори ги правят на относително ниска честота, за тия проблеми може да погледнеш документация на фабрични инвертори или потърси еми филтър дизайн - дават модел на двигател с инвертор и паразитните капацитети къде какви проблеми създават.


Чет Дек 03, 2020 9:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Здравейте! Взех си изолатор за USB(изглежда читав - с чипче на аналог), лаптоп на батерия, филтри по кабелите - няма ефект(или поне не значителен). Явно удря програматора от страната на контролера. Та ще мина на този вариант Цък.
Като остане ред ще гледам да направя една платчица. Има някакви готови обаче много голяма разлика има в трансферната скорост, която дават. И освен това не съм сигурен, че ще свършат работа. Пак ще направя захранването през 0305S.
Ако имате други идеи ще съм благодарен.
Весели празници!

_________________
www.elkran.com


Сря Дек 23, 2020 2:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Изолаторът-чип какъв е - с капацитивна изолация?
Не съм много сигурен как работи ...ама е някакъв кондензатор...все пак.
Отделно - дебъгера се изгубва като усб-устройство, да речем- че се ресетва,поне усб частта.

Според мен трябва да го скриеш от силовата част с оптрони - не са много сигнали,
проблем е -каква е скоростта на JTAG сигналите- дали оптроните 10МБит ще са достатъчни.

Как е изпълнена УСБчастта на дебъгера? Интегрирана в някой супердупер чип,или е някой по-прост бридж.
Май е някакъв FTDI...не можеш ли да провериш каква е връзката с контролера на дебъгера? Ако е УАРТ- там можеш да се намесиш с оптроните...Макар че лично аз бих проверил oткъм JTAG .
Сега му видях цената, той по-евтин от моя за МСП430.
Бухай смело с оптроните....на таз цена едва ли има много големи скорости.

П.С. Има поне един проблем с оптроните откъм JTAG - може да има някоя двупосочна жица,,, трябва да провериш ползва ли се в твоя случай.
Ако се ползва - трябва да видиш - има ли буфери за жицата и да търсиш управляващия сигнал на буферите. Ако няма буфери....трудна работа, почти кауза-пердута.


Сря Дек 23, 2020 8:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
stefan63 написа:

Според мен трябва да го скриеш от силовата част с оптрони - не са много сигнали,
проблем е -каква е скоростта на JTAG сигналите- дали оптроните 10МБит ще са достатъчни.

Това е, което ме притеснява. Аз за това се насочих към тези капацитивните, защото им дават голям битрейт.


stefan63 написа:
П.С. Има поне един проблем с оптроните откъм JTAG - може да има някоя двупосочна жица,,, трябва да провериш ползва ли се в твоя случай.
Ако се ползва - трябва да видиш - има ли буфери за жицата и да търсиш управляващия сигнал на буферите. Ако няма буфери....трудна работа, почти кауза-пердута.

Това, което гледам като схемички, та уж няма. Има само е TDO, което е в посока програматор. Всичко друго е в посока контролер. Не виждам двупосочно нищо! Лесно мога да сложа оптрони. Мисля имам 6N136 налични. По принцип не видам ралика в изолационното напрежение м/у оптрона и капацитивното. Не знам до колко е по-добре.

_________________
www.elkran.com


Сря Дек 23, 2020 10:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Няма ли жица TDOTDI?
...Ако JTAGът е под 10МХЦ и не се спасява с оптрони , няма да да се спаси и с
капацитивни изолатори. Оптроните са ти лесна проба, става и на макетна платка(може би да трябва и някой HC14 за тока на светодиодите) , ,,,с ISO чипове на СМД ще ти е доста по-бавно.
Какъв процесор има в дебъгера - гледал ли си?



Загледах се преди малко...мярнах изолатор откъм JTAGa, спрян от производство май - https://www.blackhawk-dsp.com/store/12134.html ....само за информация
:D

Ей тука се вижда една интересна схема,,,не ми е ясно окъде идва ...но е интересна
- само един ftdi за няколко долара и 2 изолатора. Кой ли дебъгер има драйвер за такъв адаптер !?! :rolleyes:

https://e2e.ti.com/support/microcontrol ... ebug-probe

Тук се споменава:
openocd.org/doc/html/Debug-Adapter-Hardware.html


Сря Дек 23, 2020 10:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: JTAG към TI контролер
stoyanoff написа:
Това е, което ме притеснява. Аз за това се насочих към тези капацитивните, защото им дават голям битрейт.

Има и индуктивни галванични разделители. Тия на Силабс май бяха такива, но отдавна съм им чел TFM и не съм 100% сигурен.


Сря Дек 23, 2020 10:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни