Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
ST SPI мокроконтролери 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: ST SPI мокроконтролери
Цецо, ми това си е тих ужас,
Като имам СПИ на 30-на мегахерза, и мен тези 100-на микросекунди дето ще са ми за викането на функцията за клатене на гпио, ще е повече като време от самият трансфер на данни.

да не говорим, че трябва да поддържам 10мБита обмен пълен дуплекс, и рано или късно целият гювеч трабва да се портне и за РТОС. как ще стане с отделни (не хардуерни ) чипселекти :?:


баси,
ще си остана фен на кортексчетата на аналог...
Цялата битка е, че някои люде от маркетинга казаха че СТ доминира пазара на китай, и мойте драйвери трябва да работят на СТ...


Благодаря все пак на отзовалите се...

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Сеп 29, 2020 12:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: ST SPI мокроконтролери
MYXATA написа:
Цецо, ми това си е тих ужас,
Като имам СПИ на 30-на мегахерза, и мен тези 100-на микросекунди дето ще са ми за викането на функцията за клатене на гпио, ще е повече като време от самият трансфер на данни.


Не само че не е повече, ами си е нищожна част. Реално ти така или иначе трябва да анонсираш дължина, което означава писане по регистър. Асертването също е писане на регистър. Така че само деасертването ти е някакъв овърхед, но толкова малък че ако зависиш от него, значи нещо генерално ти куца в картинката.

Както и да е, не защитавам ST... по-скоро искам да кажа, че това им е най-дребния проблем, имат си далеч по-големи недомислици от тая ;-)


Вто Сеп 29, 2020 1:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: ST SPI мокроконтролери
В това отношение Фрискелите имаха най-бруталния SPI, който съм виждал. Писането става атомично в 32 битов регистър. 16 бита данни и 16 бита описание на клокове, чипселекти и прочие. Демек можеш да сменяш напрактика цялата конфигурация на интерфейса преди трансфера на всеки байт.

Имаха обаче леееекинко бъгче, което ебаваше майката на целия интерфейс. DMA-то подържаше само 32 битов трансфер. Така ако искаш да направиш просто писане на 100 последователни 8 битови стойности през DMA... няма как. Незнам дали го оправиха после.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Сеп 29, 2020 3:25 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни