Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
pic kit 3.5 .... 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
Сефте чувам за 3.5, чувал съм за 2, 3, 4 ама за междинка не съм. Мога да ти кажа опитът ми напоследък с микрошит. Последните MPLAB-ове са супер бъгави. Случвало ми се един същи контролер на различни компютри да върви само с различни версии. Примерно на единият - иска версия 3.60, на другият иска 4.0 на третият иска трета версия. На работа ползваме ipecmd, за по-лесно и бързо програмиране (това е команден тул на микрошит, който идва с всеки MPLAB IPE) и с една версия казва, че не намира програматор с друга казва, че е ок. Отделно последните версии на MPLAB са JAVA базирани и там един як кенеф с версиите на джава. Общо взето, индийците е*аха мамата на микрочип.


Чет Окт 29, 2020 7:31 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
Не само, че са бъгави, ами и капризни. Моят ICD4 не върви вече на основната ми машина, MPLAB спря да го разпознава, пробвах всички налични USB. Заради машината е, а е нова, Леново, от 2 години. В началото вървеше дебъгера, след една две инсталации на компилатори и ъпдейти просто отказва да го разпознае. Същото ми се случи с TINY FPGA BX платчици, които в началото ги разпознаваше, а в един момент почна да го прави само с много дълги USB кабели.
А MPLAB не иска и не иска. Но на другата ми основна DELL машина и на още 3 стари лаптопа си вървят безгрижно и дебъгера и FPGA-тата. Ясно е, че нещо с хардуера също ще е фактор, ама не трябва ли тези продаваеми продукти винаги да работят? Ами ако човек има само една машина?
Малко off-topic, основната ми Леново е по-слаба от DELL, но на нея върви играта FIFA20 без бъгове, докато на по-мощния DELL играта закучва след два мача в ситуаци без изход - не можеш да започнеш мач, защото просто няма такъв бутон. Това го давам за пример как хардуера може да те мъчи със седмици за толкова прости задачки като програмиране на ПИК контролер. Това с различните версии на MPLAB също ще пробвам, може там да е заровен ключът.


Пет Окт 30, 2020 1:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
3.5 не е оригинален както може да де досети човек, китайско менте, ама видях че е 3.5 чак като пристигна, ебейска покупка. 4-ката не съм я пускал изобщо, видя ми се по лесно с icd- то на ccs, така и не я пробвах тая 3.5 глупост.
Мен icd ме устройва, и без това развоя ми е в ccs, а за производството вече е друга бира, за там имаме и пикмейт ама май не му е правен кабел.


Пет Окт 30, 2020 6:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4713
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
d_jelev, ъпдейтни си JAVA-та...

_________________
main[-1u]={1};


Пет Окт 30, 2020 7:38 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
Не знам дали беше това шега за Джавата, ама я ъпдейтнах и няма прогрес. Другите ми компютри работят с дебъгера и без Java. И този работеше, но нямам идея какво съм замърсил, дето вече не си пасва с MPLAB. Дадох пример и FGPA-тата на Lattice, работят (програмирам ги) само с много дълъг USB кабел. Това нещо с импеданси ли е свързано, с кво ли... С къс кабел преди на всеки 5-ти опит се свързваше, вече не ще хич. Ама не искам да губя време да го ровичкам, щом имам в момента алтернативи.


Нед Ное 01, 2020 5:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9640
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
a таз хуйня MPLAB Snap In-Circuit Debugger каква е?
баси, сборно с туловете на атмел, май приближават бройката на отделните чиплета - за всеки чип - чук. и всеки с някакви 'национални особености на риболова'


Нед Ное 01, 2020 5:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4713
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
MPLAB или MPLAB-X, втория е java базиран и чат пат прави тези проблеми, но се оправя с ъпдейта
старие MPLAB отдавна е "спрян от производство" и нямам наблюдения как се държи

Дедо, Snap-а е уж олекотена версия на PICKIT или някоя "студентска" разработка....
то за 4 жици интерфейс вече няма какво да се измисли кат хардуер

_________________
main[-1u]={1};


Нед Ное 01, 2020 5:55 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
Не е лош като идея, но наистина станаха много и вече съм тотално объркан в сайта им. А колко SW Tools имат отделно. И закупиха/погълнаха какви ли не фирми, вече даже и FPGA производител се водят. Ето едно кратко филмче за обща представа:

https://www.youtube.com/watch?v=bbigowYw0YA

Преди 9 месеца им попаднах на лиценза за remote USB debugging:

https://www.microchip.com/DevelopmentTo ... O/SW100300

Но съм скептичен, дали има сериозно приложение. Между другото подобни дебъгери Mikroelektronika ги имат от години в платките си. Напред са съседите по развойни играчки, кактои и нашите Олимекс. Един колега оттам ми каза още преди години - бъдещето е в малките неща и в FPGA soft-cores. Засега познава.


Нед Ное 01, 2020 6:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
PickKit 3 истински използваме за програмиране на произведени платки, не мога да кажа, че има някакви проблеми, като дебъгер не знам как работи, никога не съм го изплезвал. Реало никога не съм използвал майкрочипски дебъгер, IDC-то но префлашнато като за CCS. Новото май не може да се префлашва, сега си купих направо едно IDC 80 и без никакви грижи си работи. Някой ден като се престраша да изтегля MPLAB ще пиша дали това 3.5 работи, пише че е пълен клонинг, както и как работи новото 4 и него го купих ама и то иска МПЛАБ.
Едно време чиповете като бяха големи и на цокли записвахме основно с пикстар-а или picmate, първото дори не го знам къде е, второто се мотае по бюрата, колегите се канят да му направят кабел за да го използват стендалон ама явно не им е такъв зора защото от години само стои.
Аз за пик вече ако правя развой е само в CCS-а, и за там ICD -то е перфектно.
Та защо ти прави магарии, защо и преди си правил конект 1 от 4 пъти .. не знам, поне на запис не ни се е случвало.


Пон Ное 02, 2020 6:29 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
TheWizard написа:
MPLAB или MPLAB-X, втория е java базиран и чат пат прави тези проблеми, но се оправя с ъпдейта
старие MPLAB отдавна е "спрян от производство" и нямам наблюдения как се държи

Дедо, Snap-а е уж олекотена версия на PICKIT или някоя "студентска" разработка....
то за 4 жици интерфейс вече няма какво да се измисли кат хардуер

За MPLABX говоря, то MPLAB, трябва да е някой бая дърт чип, че да го ползваш.. И да всички MPLABX ползват NetBeans, което някакъв JAVA framework или нещо от сорта. И да повярвай ми, пълен шит са последните версии.


Пон Ное 09, 2020 2:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
kalata23 написа:
За MPLABX говоря, то MPLAB, трябва да е някой бая дърт чип, че да го ползваш.. И да всички MPLABX ползват NetBeans, което някакъв JAVA framework или нещо от сорта. И да повярвай ми, пълен шит са последните версии.

Netbeans си е официалният Oracle инструмент за JAVA девелопмент, иначе да - МП лаба много напомня на нетбийнс, даже не са си направили труда да променят повечето бутони и икони по менютата. Java стана голяма каша напоследък, цялата работа тръгна надолу след 8-ма версия, когато оракъл се опитаха да въведат някакви радикални промени, след това разбраха че са омазали нещата и зарязаха целия проект, откакто се поддържа от ентусиасти вече няма никакви надежди нещо да се оправи там.


Пон Ное 09, 2020 7:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4713
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
амии.... намесиш ли Java с хардуер винаги така става, обединиш ли различни порца и девайси - пак... операционнки - пак...
Някога в "списанието" на Ментел имаше една препечатана статия за обединяването на телефон, камера и музика, и автора завършваше:
Познавам една кака, прави свирки....ама какви свирки прави - не е истина...

MPLABX го изполвам...
АКО случайно се омажа, като пусна тикет... производителя какво ще каже ако е друг софт
по принцип винаги се опитвам да използвам това, което дава и препоръчва производителя, ако има друго по-добро, сигурно ще го ползвам ако го знам

шит не шит - работи, не ми се е случвало да не ми свърши работа... и/или всеки си търси решение

_________________
main[-1u]={1};


Пон Ное 09, 2020 8:12 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
TheWizard написа:
разпампурих го :D


Бре, ти да видиш. D1, D2 на линиите на USB-то. Какво чудо само.


Вто Ное 10, 2020 3:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4713
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
или TVS ( трансил ) :D

_________________
main[-1u]={1};


Вто Ное 10, 2020 3:53 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: pic kit 3.5 ....
Bai Ui написа:
kalata23 написа:
За MPLABX говоря, то MPLAB, трябва да е някой бая дърт чип, че да го ползваш.. И да всички MPLABX ползват NetBeans, което някакъв JAVA framework или нещо от сорта. И да повярвай ми, пълен шит са последните версии.

Netbeans си е официалният Oracle инструмент за JAVA девелопмент, иначе да - МП лаба много напомня на нетбийнс, даже не са си направили труда да променят повечето бутони и икони по менютата. Java стана голяма каша напоследък, цялата работа тръгна надолу след 8-ма версия, когато оракъл се опитаха да въведат някакви радикални промени, след това разбраха че са омазали нещата и зарязаха целия проект, откакто се поддържа от ентусиасти вече няма никакви надежди нещо да се оправи там.

То и логото си излиза/ще.


Вто Ное 10, 2020 9:55 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни