Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Android панел ? 
Автор Съобщение
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Android панел ?
Схемата е следната. Имам микроконтролер , които управлявам по Bluetooth с приложение под андроид. В момента тестовете ги правя през телефона , но искам да наглася нещо по-стабилно и постоянно вместо телефона. Най-лесно е да сложа едни таблет, но не ми харесва идеята че има батерия вътре а и кекавите му копчета. Гледам има мултимедии за автомобили по 170 лв , които вече изглеждат по-стабилни. Без батерия , може да се пускат и спират външно и здрави копчета , но пък пълни с излишни неща което не ми трябват. GPS , Wi-fi, аудио усилватели и т.н. Гледах някакви индустриални андроид базирани панели ама те пък по 1000 лв. Някой да е виждал някъде съвсем нещо елементарно подобно като мултимедиите на колите , но пж-орязани. Реално ми е нужен само дисплея и блутумодула.

_________________
www.ev-bg.com


Съб Окт 16, 2021 1:20 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4722
Мнение Re: Android панел ?
първия тъп китайски таблет или расбери :)

_________________
main[-1u]={1};


Съб Окт 16, 2021 6:08 pm
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Android панел ?
Зависи дали гониш цена или не. Ако искаш да е колкото може по евтино - китайски таблет. Ако искаш да е нещо читаво което да го сервизираш и т.н. - коя да е евтина ARM платка с външен дисплей ще ти свърши работа. Повечето имат андроид, но може да сложиш и армбиан, убунту и т.н. Става и с RPi.

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Окт 17, 2021 5:43 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Авг 17, 2021 9:54 am
Мнения: 9
Мнение Re: Android панел ?
Андроид топ бокс също е опция ако искаш да няма батерия. Трябва обаче външен дисплей и мишка (обикновена или въздушна).


Нед Окт 17, 2021 9:33 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Android панел ?
Намерих перфектното решение за 20 гущера. Чакам да дойде.

https://www.aliexpress.com/item/1005003290517252.html

_________________
www.ev-bg.com


Чет Окт 21, 2021 10:11 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Android панел ?
Това какво общо има с темата?


Чет Окт 21, 2021 9:47 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Android панел ?
gicho написа:
Това какво общо има с темата?


Кое ?

_________________
www.ev-bg.com


Пет Окт 22, 2021 8:07 am
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 867
Мнение Re: Android панел ?
gicho написа:
Това какво общо има с темата?

Ами като морското свинче - нито е морско, нито е свинче :)


Пет Окт 22, 2021 8:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Android панел ?
Ами това е панел, като гледам има и някакъв soc на него, май си е точно по темата.


Пет Окт 22, 2021 3:15 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Android панел ?
Едва ли търкаля Андроид както беше изискването в началото, ако беше така бай китаец щеше да го напише с ЕЙ ТАКИВА БУКВИ ... от там следва, че ще трябва да има някакъв допълнителен контролер да си хортува с екрана и да му казва какво да прави защото описанието в дядоали пише "HMI touch screen smart display" ... а китаец напише ли "смарт" в нещо дигам веднга едната вежда, после и другата ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Окт 22, 2021 6:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Android панел ?
Това си HMI панел по сериен - програмира се със специален софтуер, където се създават екраните и елементите по тях, и се връзва с контролер по сериен/RS485 и може би MODBUS отгоре. Много е далеч от това да се пише GUI на андроид.


Пет Окт 22, 2021 7:20 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Android панел ?
Точно тава ми трябва. Както казах и в първия пост аз си имам контролер и ми трябва тъч панел за него и то без да пиша целия display интерфейс в моя контролер. Много по-лесно става когато имаш специализиран зареден софтуер в панела , които си го рисуваш пак със специализиран софтуер отколкото това всичко да го пишеш в контролера си. Към този китайския панел по сериен интерфейс просто му подавам данни какво да промени по предварително програмирания от мен интерфейс на екрана. Връзката може и да е двупосочна. Преди го правех това с андроид таблет,
като му пишех приложение под AppInventor , но това решение е много по -добро и изгодно. В случая с едни най-прост 8 пинов пик или друг контролер може лесно да управляваш и комуникираш двупосочно с голям тъч дисплей с красиво нашарен интерфейс за 20$.
Иначе тези същите китайци имат и панел с андроид за около 100-тина $, но в моя случай става излишно.

_________________
www.ev-bg.com


Съб Окт 23, 2021 10:04 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Android панел ?
gicho написа:
Това си HMI панел по сериен - програмира се със специален софтуер, където се създават екраните и елементите по тях, и се връзва с контролер по сериен/RS485 и може би MODBUS отгоре. Много е далеч от това да се пише GUI на андроид.


По-голямата болка е липсата на блутут. :) Ще трябва да търси модул/адаптер, да търси драйвери и да ги подкарва и прочие.


Съб Окт 23, 2021 9:25 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 671
Мнение Re: Android панел ?
И аз малко се пообърках, каква е целта. В началото на темата именно блутуут към Андроид се споменава за обмена на данни, но без детайли за хардуера, контролера, дали се ползва безжичен модул (най-вероятно да), който да се свърже с андроид приложението. След това е намерен панел, който според мен си е направо дисплей с нужния му хардуер (по-скоро не е панел според моите разбирания) на задната страна на платката, но да го наречем панел. Няма Андроид, няма Bluetooth, значи остава връзка с жица, така ли? Стандартен сериен протокол ли ще е, или нещо по-тарикатско? Каквото и да е, отиде у ряката и заглавието и първоначалния пост - нито ще е Андроид устройство, нито ще е с Bluetooth.
Ако нещо не съм разбрал, се извинявам.


Нед Окт 24, 2021 12:20 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Android панел ?
С времето установих, че най гъвкаво е да се направи хтмл интерфейс - нещо като това за настройка на рутери. Сървърската част няма проблем да се търкаля и на микроконтролер с минимални параметри стига да има някакъв мрежов интерфейс към който да се закачи веб клиент т.е. телефон, таблет или компютър с веб браузър.

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Окт 24, 2021 8:49 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни