Отговори на тема  [ 428 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща
Весели, безумни и куриозни DIY проекти 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
И аз още си пазя "адаптер" флаш TSSOP 32 или 40 към DIP 32 или 40, напоен с емайлирани жички, без микроскоп и с какъвто поялник съм имал ония години.
И когато все още съм виждал такива неща без помощни средства де... :mrgreen:


Сря Авг 04, 2021 9:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10943
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Някой да си е купувал такова нещо - изглежда добре, но това не ми стига :)

https://ieeejc.shop/products/r-kaid-r-w ... 9-H9j5eUjQ


Сря Сеп 01, 2021 10:02 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Намери си кой да ти изработи кутията, намери си останалите чаркове (джойстик, бутони) и си го направи с малинка, както аз направих моята прахосъбираща конзола, с милион игри вътре. Тази ще е малка, следователно ще ти събира много по-малко прах, и даже може да я завреш в някой шкаф, да не пречи (защото моята си е огромна и няма как да я завра нейде).


Сря Сеп 01, 2021 11:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10943
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
какво значи милион игри - някой е събрал старите аркади на някакъв image? или човек си ги събира откъдето може и свари? то може и това да е с малина вътре, за 68долара само малинката ще ми е по-скъпа с повечето неща.
Инае Малинка с кавиатура имам, и двоен изход за монитор - може би на такава ще е по-добре да се играят, но ще трябва да добавя бутони и джойстик и всичко ще се сбира в раничка.


Сря Сеп 01, 2021 12:08 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Grubi написа:
какво значи милион игри - някой е събрал старите аркади на някакъв image? или човек си ги събира откъдето може и свари? то може и това да е с малина вътре, за 68долара само малинката ще ми е по-скъпа с повечето неща.
Инае Малинка с кавиатура имам, и двоен изход за монитор - може би на такава ще е по-добре да се играят, но ще трябва да добавя бутони и джойстик и всичко ще се сбира в раничка.


Някой е събрал старите игри на харда, да. Аз взех наготово към 500ГБ събирани. Но ги има и много от тях в замунди, зелки. Докъм 2007 игрите работят добре, на Пи-4 и 4ГБ. И Старкрафт подкарах. Общо взето каквото ти искаш, това си качваш, безжично. Само че, това е за хора с време. Аз го направих по сантименталност, и го направих добре, един от малкото ми завършени хоби проекти. Но отнема време. По-добре си вземи една готова джаджа като тази от линка и си я пренаправи вътре както ти искаш. Така няма да се налага като мен да дялкаш, режеш, шлайфаш, боядисваш, пробиваш, лепиш, сглобяваш. Отделно електрониката, пласирането на платки, говорители, бутони вътре, защити, организация на кабелите, пак защити и т.н. Направо се чудя, откъде намерих търпение да я завърша конзолата.


Сря Сеп 01, 2021 6:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
не ме влекът игрите но кутийката ми допада :)


Сря Сеп 01, 2021 10:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10943
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
е аз издирвам тая колекция,
с "всички стари игри", която да може да се пусне на RPi 4
а кутийката...ами 69 долара, но с тия реклами вероятно ще доставят някой боклук
Истинска "аркада", като за игрален клуб струва между 1500-2500Евро. Компонентите скочиха, мо пък никой ме ги купува заради заразите.


Чет Сеп 02, 2021 3:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Аз напоследък дърводелствам за хоби, бих ти сковал една ей така за разнообразие, но да си я вземеш от тук ще ти се върже май малко скъпичко. Но виж това е и тересен проект, ще взема да скова една, не че съм фен на аркадите...


Чет Сеп 02, 2021 4:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10943
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Свалили са цените нещо, само 1000. На старо може и за по-малко.
Разните каратеки не са ми интересни, но Space Invaders и разни други Shooter истории за 1-2 човека, както и Blockout, Tetris, Moon Patrol, ралита, олимпийски спортове и подобни - ще са ми удоволствие да ги играя пак, особенно ако звука е същия.

https://www.elgiganten.se/product/gamin ... lsrc=aw.ds


Чет Сеп 02, 2021 10:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4622
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
ToHu написа:
ще взема да скова една, не че съм фен на аркадите...


Направи си ротативка или покерче тогава :D

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Сеп 02, 2021 10:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Е аз такива всеки ден правя, не е интересно. Виж не съм се сетил, изпразвахме едни складове брздънни, и изхвърлихме няколко стотин такива дървени от време оно то дървени няма от 15 години, можеше да има мераклии да ги правят на аркади, те повечето бяха и съвсем нови :)


Чет Сеп 02, 2021 2:30 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Grubi написа:
е аз издирвам тая колекция,
с "всички стари игри", която да може да се пусне на RPi 4
а кутийката...ами 69 долара, но с тия реклами вероятно ще доставят някой боклук
Истинска "аркада", като за игрален клуб струва между 1500-2500Евро. Компонентите скочиха, мо пък никой ме ги купува заради заразите.


Трябва да се разберем как да ти дам колекцията. Вероятно ще я кача някъде, но да не е много публично (хич и не знам как става, избягвам разни дропбокс и т.н.). На Ретропай емулатор повечете игри тръгват без проблем. Но те съветвам игри след 1989 правени, че всичкото друго е много дървено.

Аз видях като теб една ретро конзола преди 3-4 години, в магазин за детски играчки, със стрийт файтър десктоп (може и много други игри да е имало). Цената беше към 900 франка. Казах си, ще си направя моя. Още съжалявам, че се захванах, но реших докрай да устискам. Успях. Ама много време, много. Много пари отидоха, защото в Швейцария не е толкова просто да си купиш нещо на дребно - от материали, части до болтчета, бои, стикери.... Наложи се да уча механичен софтуер, да си правя сам дизайна, стикерите, да търся кой да ги печата. И успях с втората кутия, първата не ми хареса (а при втората накрая, два пъти грунд, 3 бои, отгоре лъскава боя... мани). Лепенките пак в движение се учех как се лепят, със сапунена вода против балончета. Голям овъркил на време е, та си помисли, преди да се захванеш. Горе долу две години я мотах, докато придобие търговски вид. Резултатът, ако помниш снимките, е наистина впечатляващ, но ме е яд за загубеното време. Даже и детето вече не си играе толкова на нея.


Чет Сеп 02, 2021 3:11 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Grubi написа:
е аз издирвам тая колекция,
с "всички стари игри", която да може да се пусне на RPi 4
а кутийката...ами 69 долара, но с тия реклами вероятно ще доставят някой боклук
Истинска "аркада", като за игрален клуб струва между 1500-2500Евро. Компонентите скочиха, мо пък никой ме ги купува заради заразите.


Търси "Mame" , "mame32,
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4587585


Чет Сеп 02, 2021 7:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Лепенките най-ме плашат, ваденките най-вече, а навремето се занимавахме с печат на реклама покрай другото. Преди 10-на години ще е било реших да брандирам оборудването на един обект с ваденки, продава се хартия на която печаташ после прехвърляш едвам направих едно и се отказах, не е за мен :)
Явно на мен ми харесва точно това което теб те е изнервило, миналата седмица сковах едно шкафче за бутилки на мястото на изхвърления компактор, ама вече седмица чакам шефа да реши какъв цвят аджеба го иска, че рамката я направих като оригиналните и ме скастри нали сме щели да им сменяме цвета .. и сега стои шкафче без лицето :)


Чет Сеп 02, 2021 9:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10943
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
d_jelev написа:
Трябва да се разберем как да ти дам колекцията. Вероятно ще я кача някъде, но да не е много публично (хич и не знам как става, избягвам разни дропбокс и т.н.). На Ретропай емулатор повечете игри тръгват без проблем. Но те съветвам игри след 1989 правени, че всичкото друго е много дървено.


Пиши на лични, ще намерим начин. Благодаря, ще търся и mame-то.


Пет Сеп 03, 2021 9:12 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 428 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни