Отговори на тема  [ 539 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Универсална станция за запояване. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
s7ama7 написа:
...Добре а как се справя при по ниски температури ? Водоустойчив ли е ? От къде го купи и на каква пара :)

Не знам как се справя при ниски температури. Не мисля че в машинното някога е ставало 10 - 15 градуса.
Иначе е обикновен модел, без никакви екстри. Купуван е преди около 5 лета, от Евромаркет. Ако не се лъжа, честваха някакво годишнина на Митьо и имаше промоции при всичките им дистрибутори. Ама аз го купих от там защото ми трябваше на момента и не ми се чакаше доставка отнякъде. И по-добре, че тогава не знаех това за ментетата и е било много вероятно да изгоря с някой ибейски отпадък...

За цената ме затрудни сериозно. Върти ми се нещо за над 100 кинта, ама за такива неща не може да се разчита особено на моите спомени... :lol:


Нед Дек 15, 2019 2:16 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
PhilipZ написа:
itso.t написа:
В сайта имат и модел с абсолютно отчитане - http://www.insize.com/products/tools/pd ... r/1103.pdf

То за имане го има, ама в нито един сайт от международните им не можах да намеря цена за него. Та май само на хартия го имат :D. Ако някой може да ме обори ми е интересно, даже дотолкова че да го купя.


Цената за 150мм е 95лв без ДДС при официалния дистрибутор за бг срещу ~200лв без ддс на промо оферта от евромаркет за митутойото :)


Пет Дек 20, 2019 4:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
itso.t написа:
Все се каня да закупя оригинална човка и дръжка за да видя разликата, ама тъй като не е основен поялник, все забравям. Подозирам, че разликата ще е покъртителна.


Между човките Т12/Т15 и китайските им копия, разликата е МНОГО по-малка от разликата в цената.

Китейските Т12 са:
1. На 2 групи са, със около 30 градуса разлика в температурата при едно и също напрежение на термодвойката.
2. Има серии от определени видове човки, които са абсолютно безупречни във всяко отношение
3. Има други серии, при които "брака" е до 50%. :) Тоест купуват тройно количество за да има една читава, а с малко късмет - 2 читави.


Човките на PACE (с черен накрайник) са съвместими по всичко с T12/T15, но са по-компактни. Самите човки са евтини даже във Farnell, ама дръжките (които не са нищо особено) са на перверзна цена.

и.... аз си ползвам JBC C245 в 99% от случаите, рярко C210. Микропинсетите обаче, въпреки перверзната си цена, поне за мен са много добро нещо.

...не че от половин година съм пипал поялник де....


Нед Дек 22, 2019 8:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Оригиналните откъде ги купувате?

Ще ми се да взема за проба. Мисля и някакви евтини да пробвам също, макар че честно казано съм притеснен. Поялника го взех със сет XA grade човки дето са 4 пъти по-скъпи от нормалните такайчета и не съм впечатлен особено. Стоят малко грапавички. Освен това температурите сякаш не са еднакви или аз си внушавам, понеже тествах две различни по тип. Като дойде термометърчето ще ги замеря за по-сигурно.


Пон Дек 23, 2019 9:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
https://smd-bg.com/


Пон Дек 23, 2019 9:58 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
s7ama7 написа:
PhilipZ написа:
itso.t написа:
В сайта имат и модел с абсолютно отчитане - http://www.insize.com/products/tools/pd ... r/1103.pdf

То за имане го има, ама в нито един сайт от международните им не можах да намеря цена за него. Та май само на хартия го имат :D. Ако някой може да ме обори ми е интересно, даже дотолкова че да го купя.


Цената за 150мм е 95лв без ДДС при официалния дистрибутор за бг срещу ~200лв без ддс на промо оферта от евромаркет за митутойото :)



Да се самоцитирам :)
Днес ми пристигна въпросния шублер и да наистина има абсолютно отчитане . Слагам батерията и отивам да го занулявам а той си е занулен :D . Викам си чакай да не е някаква случайност та махам батерията размърдвам го слагам пак батерията и отивам на нулата и пак си показва нула :)


Вто Яну 07, 2020 6:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Може би няма да е лошо тая част от темата да се отдели в нова, и да се разходи до някой по-железарско ориентиран раздел...


Вто Яну 07, 2020 7:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
ДедоБоре написа:
миро,
аз в началото на века си купих hakko-191 от акихабара.
вероятно е оригинално хако. за мерене - мери, но не съм се вторачвал особено в точността и методите за калибрация.
не вярвам да има термо-двойки, които да можеш да ги калайдисаш, но и не твърдя че познанията ми са изчерпателни по темата.


Поръчах си това калибраторче и едва днес пристигна...

Направо ми скри лимките... аз знам че има китайски термометърчета по 1$ дето са точни, ама това като му видях термодвойката (буквално две жици усукани една в друга в единия край) и ме обзеха едни съмнения. Обаче закачам едно кейтли в паралел и ги пускам да мерят. От 20 до 300 градуса може да се каже, че нямат разногласия изобщо 8O Единствената разлика че кейтлито дава два знака след запетаята в повече от китайчето, ама цялата част една и съща. Едва над 330 почнаха леки разногласия от порядъка на 1 градус...
Баси китайците баси чудото :D


Чет Яну 23, 2020 1:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
miro_atc написа:
...Поръчах си това калибраторче и едва днес пристигна...

Направо ми скри лимките... аз знам че има китайски термометърчета по 1$ дето са точни, ама това като му видях термодвойката (буквално две жици усукани една в друга в единия край) и ме обзеха едни съмнения...

По-интересният въпрос е докога ще измерва относително точно. Като започнат да се окисляват теловете, първоначално ще мине във градуси по фаренхайт, след това в децибели, а след това в круши... :lol:


Чет Яну 23, 2020 2:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
В случая не гледам точността на термодвойката. Аз меря напрежението върху термодвойката и то мери същото напрежение. Като си настроя К-тип и студения край (щото моя ДММ няма компенсация) показанията съвпадат. Което ще рече най-малкото, че това животно мери миливолтите удивително точно. Даже стабилизира по-бързо от кейтлито, при все че кейтлито е на fast.
Освен това очевидно няма шашмалогия на тема типа на термодвойката. Показва толкова градуса, колкото трябва да покаже за това напрежение и тип. Демек предвидено е да работи със стандартна термодвойка. Дали е такава наистина... не знам. Тук имам едни комшии дето се занимават с индустриализация, ще пробвам да извлача нещо марково за проба, че не ми се дават 100-на лева за глупости ;-)

Иначе термодвойките са консуматив. За оригиналните хако им дават 50 калибрации, след което трябва да отиде в кофата. Към уредчето идват 5 броя и са с надпис HAKO и опаковката им изглежда истинска. В коментарите четох отзиви, че били оригинални, даже това беше причината да се спра на тоя търговец. Но аз оригинална съм виждал само на снимка, така че нищо не мога да кажа. А пък самата термодвойка е просто две жици, засукани в единия край. Супер елементарно... и всичко зависи дали жиците са от хромел и алумел без много-много чинезий ;-)


Чет Яну 23, 2020 5:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Станцията нали работи с туловете на JBC
Nano
Micro и т.н.?
https://www.jbctools.com/np115-a-nano-t ... -1348.html
https://www.jbctools.com/pa120-a-micro- ... ct-49.html

Само ще трябва да си намеря конектор или да отрежа кабела... не ми се дават 1000Евро за станция за едната проба.


Чет Яну 30, 2020 2:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
коя станция?


Чет Яну 30, 2020 3:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Универсалната :)


Чет Яну 30, 2020 4:32 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Работи, доколкото помня от темата. Последно я четях активно през 2013 и Спарки я доразви след първата версия в Dangerous Prototypes. Tази версия би трябвало да работи с нано и микро пинсетите.


Чет Яну 30, 2020 8:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 539 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни