Отговори на тема  [ 539 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Следваща
Универсална станция за запояване. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
miro_atc написа:
Чудя се дали толкова си струва това с вградения датчик? Щото има маркови поялници на поносими цени... но са с класическите човки.

зависи какво запояваш, за фини спойки на платка без дебели неща може с всякакъв поялник
ако поиш само дебели неща можеш да минеш с по-голям поялник с повече мощност
обаче за едновременно и фини спойки и дебели неща, особено ако трябва с ниска температура да запояваш дебели неща - хубавия поялник е ненадминат, не само вградения сензор но и количеството мед в човката се усеща, ментаците икономисват медта
един пример за едновременно фини и дебели неща е ако сменяш кондензатори на дънна платка, много мед има по масите и слабия поялник се бави или изобщо не успява, ако прекалиш с температурата пък платката се размеква и стават бели, хубава медна човка със сензор просто си работи
друг пример - когато минах за пръв път на такъв поялник запоявах едни транзистори към платка и медна пластинка за радиатор, и както бях свикнал със стария поялник се приготвям за чакане, с новия обаче просто си го запои без да чакам


Чет Дек 12, 2019 1:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Ами убити имам едно, ама наистина убито, велерче, металното тяло е изтръгнато от пластмасата, не знам какво са го правили. Аз купих повечеко да има, не че имам толкова такоси да запояват. Реално 90% от работата е да поят кабелчета към LED ленти. Има едно женско такосче, добре се е специализирало, то даже и английски говори, че даже и за кифличка може да мине, ама другите са по-зле. Д видим сега като няма да ме има два месеца какво ще заваря.


Чет Дек 12, 2019 1:22 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
itso.t написа:
/офтопик/
Същата работа е и с цифровите шублери на Митутойо. Някой да не се подлъже по ниските цени в ебей или в али-дядо. Почти със сигурност би се сдобил с менте.


За шублери марката е insize :D


Чет Дек 12, 2019 7:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Не, за шублери марката си е баш Митутойо, но трябва да не е менте.
Инсайз изкараха ли модел с абсолютно отчитане или още са в XX век?


Чет Дек 12, 2019 9:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Ти да видиш... кейесегерчето дойде днес ;-)
На първо четене няма забележки, точно каквото очаквах. Като ми остане време ще го разглобя и дооправя ТНТМ-то, но засега на външен вид е супер.

А тия от али-то са ебаси охлювите. Диспутът е приключен, пише че рефънда е в прогрес и няма никакви опции за нищо. Пиша им в чата дали могат да спрат рефънда, оня ми вика разбери се с търговеца. Да ама той диспута беше директно с али-то, защото с техния алиекспрес шипинг трябваше да дойде. И изрично ми казаха, че няма да препращат диспута към търговеца, а те ще го решат и решиха да връщат пари... Аз не че ще се разсърдя на подарък ако е от тяхна страна ;-)


Чет Дек 12, 2019 12:38 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
itso.t написа:
Не, за шублери марката си е баш Митутойо, но трябва да не е менте.
Инсайз изкараха ли модел с абсолютно отчитане или още са в XX век?

Е аз не съм на това мнение :D
Защо да плащам двойно повече за едно и аъщо нещо .
http://www.insize.com/products/tools/Caliper.php

Не знам какво точно имаш предвид под абсолютно отчитане .... това че може да изключиш шублера и да го размърдаш и като го включиш отново да си помни позицията ?


Чет Дек 12, 2019 3:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
s7ama7 написа:
Е аз не съм на това мнение :D
Защо да плащам двойно повече за едно и аъщо нещо .
http://www.insize.com/products/tools/Caliper.php

Не знам какво точно имаш предвид под абсолютно отчитане .... това че може да изключиш шублера и да го размърдаш и като го включиш отново да си помни позицията ?

Уредите на Инсайз са прилични. Имам техни микрометри и индикатори.
В сайта имат и модел с абсолютно отчитане - http://www.insize.com/products/tools/pd ... r/1103.pdf
Както и да е. Да не влизаме в излишни и безсмислени спорове. Всеки да ползва каквото го кефи.

Споменах шублерите на Митотойо като нещо масово фалшифицирано, както и въпросните поялници на Хако.


Чет Дек 12, 2019 3:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Я кажете някоя подходяща термодвойка дето да става за калибриране на човки? Ако може да се калайдисва и облива с калай ще е най-добре ;-)


Съб Дек 14, 2019 7:59 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
itso.t написа:
В сайта имат и модел с абсолютно отчитане - http://www.insize.com/products/tools/pd ... r/1103.pdf

То за имане го има, ама в нито един сайт от международните им не можах да намеря цена за него. Та май само на хартия го имат :D. Ако някой може да ме обори ми е интересно, даже дотолкова че да го купя.


Нед Дек 15, 2019 10:37 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
PhilipZ написа:
itso.t написа:
В сайта имат и модел с абсолютно отчитане - http://www.insize.com/products/tools/pd ... r/1103.pdf

То за имане го има, ама в нито един сайт от международните им не можах да намеря цена за него. Та май само на хартия го имат :D. Ако някой може да ме обори ми е интересно, даже дотолкова че да го купя.


Кажете какво се има предвид под абсолютно отчитане , на нов принцип на работа/отчитане или нещо друго ... че и аз ще пазаря тия дни :D


Нед Дек 15, 2019 11:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
PhilipZ написа:
То за имане го има, ама в нито един сайт от международните им не можах да намеря цена за него. Та май само на хартия го имат :D. Ако някой може да ме обори ми е интересно, даже дотолкова че да го купя.

"Митьо" открай време произвеждат такива, ако не и само такива.
Купи си Митьо, не от ибей, и не се занимавай с ненужни експерименти в стил "затоплена ли е вече китайската топла вода". :lol:
Както споменах и по-нагоре, уредите на Инсайз в никакъв случай не са лоши, но не са от класа на Митьо.


Нед Дек 15, 2019 11:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
такайското е 'митотуйто'. демек - 'квото-таквоз' или 'колкото-толкова'

миро,
аз в началото на века си купих hakko-191 от акихабара.
вероятно е оригинално хако. за мерене - мери, но не съм се вторачвал особено в точността и методите за калибрация.
не вярвам да има термо-двойки, които да можеш да ги калайдисаш, но и не твърдя че познанията ми са изчерпателни по темата.


Нед Дек 15, 2019 11:45 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
Аз нямам шублер на митутойо и не мога да дам сравнение между двете марки . Имам инсайза 200мм купуван от полимета преди 4-5г. Като цяло съм доволен. Като недостатък е че при по ниски температури не работи като хората трябва първо да са загрее . Но при 11-13+ градуса няма проблем . Предполагам тоя проблем с температурата е решен при водоустойчивия вариант .
Като плюсове е че шублера винаги работи дори при изключено положение . Т.е. не се налага да нулираш постоянно .


ПС:
Модератора нека премести/раздели мненията за шублери в друга тема . Че омазахме хубавата темата :)


Нед Дек 15, 2019 12:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
s7ama7 написа:
...Като плюсове е че шублера винаги работи дори при изключено положение . Т.е. не се налага да нулираш постоянно ...

Не съм виждал шублер който да губи позиция в "изключено" състояние. Като че ли изключването касае само дисплея. Останалата електрика си бачка винаги.

Въпросния Митьо с абсолютно отчитане съм го нулирал при първоначално пускане и може би при смяна на батерията, макар и за последното да не съм съвсем сигурен. Ако няма боклуци между челюстите и не са правени свинщини и да са деформирани върховете им, нулата винаги е нула. Ама не е -0.01 или 0.01, ами е 0.00.
Другото което ми харесва че няма ауто пауър офф. Не ми се налага непрекъснато да го масажирам за да се събуди. Което не пречи да му сменям батерията доста по-рядко от на китайските му събратя, въпреки че нееднократно е забравян включен


Нед Дек 15, 2019 1:09 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Универсална станция за запояване.
А аз имам един китаец такъв , мога да ти покажа :)
Добре а как се справя при по ниски температури ? Водоустойчив ли е ? От къде го купи и на каква пара :)


Нед Дек 15, 2019 1:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 539 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни