Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :) 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
тука едно печатано на 3д, като холдер и охлаждане, ОТ ИНТЕРНЕТА Е СНИМКАТА, пробват разни варианти, не пишеше дали е ефективно :)


Прикачени файлове:
picool.jpg
picool.jpg [ 129.14 KiB | Прегледано 1549 пъти ]

_________________
http://karadev.net
Чет Окт 29, 2020 10:01 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
След като това ПЛЦ ще реши всички проблеми, т.е. то е отговорът на всички въпроси, предлагам официално да бъде кръстено "mod. 42". :D


Чет Окт 29, 2020 12:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
Чисто философски, решение на всички проблеми е невъзможно.
Като абсолютен минимум ще те остави с проблема по изнамирането на нови проблеми, а това противоречи на условието.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Окт 29, 2020 12:41 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
Atxmega, дето я водят 8/16 нема как да грее. Не знам арианата, дето преди се опитваше да фърчи на него ли беше или не беше? :D


Чет Окт 29, 2020 3:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
Греят големите армове, няма и как. Само с въздух обче Малина ме съмнява да охладиш, иска ребро или течност. Има масла има и новек, но века е по-чист и удобен от маската, не знам защо ентусиастите си играят да правят въздушни за клъстърчетата си.От друга страна като имаш на предвид, че всички който може да включи адаптер в контакта вече се има за специалист, нормално е с такъв набор познания да стигал до такива решения.


Чет Окт 29, 2020 5:17 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
Той, Карадев, мисли, че вскя платка, която може да управлява релета е PLC. Както някой каза, твоята пик-версия по-малко се отдалечава от понятието PLC. Ама както и да е.


Чет Окт 29, 2020 6:57 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
kalata23 >>> ако според теб това си мисля, жестоко си в грешка за мен :). ПЛЦ по-скоро е /както каза тони за скада/ идеология на управлението на машини и механизми от която релетата и/или контакторите са част от хардуера. ПЛЦ е удобство на инжинерите да управляват различни видове механики с един и същ електронен контролер, само с различна програма, СПОРЕД механиката, времената на изпълнение, входящи, изходящи канали, различни логики спрямо входащата информация от ключове, палци и други безброй данни които в да кажем дадена поточна линия и ли самостоятелна машина са винаги разлчини. ТОВА СПОРЕД МЕН Е ПЛЦ, програмируем логически контролер, то и за това така се казва. :) а пък ако има няколко такива с комуникация помежду и/или към централизиран офис, инжинерен възел каквото и да е място за наблюдение вече трябва да наподобява скада :)

релета можеш да управляваш и със таймер 555, 8 броя на една платка, тримери за различните времена, но не го прави плц. защото нямаш възможност да дадеш никаква програмна логика спрямо входяща информация от примерно натиснат палец, когато детайла е пристигнал на позиция, или трябва да се завърти, или трябва да се загрее до определена температура дадена част от детайла. такива неща се имат предвид.

другото е удобството на софтуера да контролират всички параметри на времедиаграмите на изхоящите канали, логиките на входовете, кой кога ако е включен да стане нещо, когато се изключи да стане друго нещо. това да се прави от самия оператор локално на плц на машината или през уеб интерфейса или в централна инжинерна точка да направят промяната а оператора само да констатира промяната, варианти има много на управление и администрация :)

днеска събрах платките на голямото в реда който трябва да бъдат надстроени една над друга. само да намеря кинти ше ги налепя и ще ги сглобя, има и още една която е със дисплея с бутоните.

вярно релейни са, има вариант да са директно контакторни, плц то е прототипно, не съм казал че е готово за каквото и да е, искам да видя какво ще стане, как ще работи, как ще направя софтуера имам идея добра, но все пак реализацията е съвсем друго. пробвам, пък каквото сабя покаже и честа майко юнашка :)



Прикачени файлове:
big-pc.jpg
big-pc.jpg [ 219.28 KiB | Прегледано 1441 пъти ]

_________________
http://karadev.net
Чет Окт 29, 2020 8:20 pm
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
Аз съм предимно зрител и читател, белким науча нещо от умните глави, та в тази връзка да попитам itso какво е "mod.42"? Това танкова граната ли е, или пак не съм разбрал?


Пет Окт 30, 2020 12:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
mod трябва да е модел а 42 е отговора на въпроса за живота и всичко останало.


Пет Окт 30, 2020 1:22 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
Оная глупост от "Галактическия стопаджия" ли?... Ясно. Благодаря!


Пет Окт 30, 2020 1:35 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: мисля че това ПЛЦ ще реши всички проблеми за винаги :)
karadev написа:
kalata23 >>> ако според теб това си мисля, жестоко си в грешка за мен :). ПЛЦ по-скоро е /както каза тони за скада/ идеология на управлението на машини и механизми от която релетата и/или контакторите са част от хардуера. ПЛЦ е удобство на инжинерите да управляват различни видове механики с един и същ електронен контролер, само с различна програма, СПОРЕД механиката, времената на изпълнение, входящи, изходящи канали, различни логики спрямо входащата информация от ключове, палци и други безброй данни които в да кажем дадена поточна линия и ли самостоятелна машина са винаги разлчини. ТОВА СПОРЕД МЕН Е ПЛЦ, програмируем логически контролер, то и за това така се казва. :) а пък ако има няколко такива с комуникация помежду и/или към централизиран офис, инжинерен възел каквото и да е място за наблюдение вече трябва да наподобява скада :)

релета можеш да управляваш и със таймер 555, 8 броя на една платка, тримери за различните времена, но не го прави плц. защото нямаш възможност да дадеш никаква програмна логика спрямо входяща информация от примерно натиснат палец, когато детайла е пристигнал на позиция, или трябва да се завърти, или трябва да се загрее до определена температура дадена част от детайла. такива неща се имат предвид.

другото е удобството на софтуера да контролират всички параметри на времедиаграмите на изхоящите канали, логиките на входовете, кой кога ако е включен да стане нещо, когато се изключи да стане друго нещо. това да се прави от самия оператор локално на плц на машината или през уеб интерфейса или в централна инжинерна точка да направят промяната а оператора само да констатира промяната, варианти има много на управление и администрация :)

днеска събрах платките на голямото в реда който трябва да бъдат надстроени една над друга. само да намеря кинти ше ги налепя и ще ги сглобя, има и още една която е със дисплея с бутоните.

вярно релейни са, има вариант да са директно контакторни, плц то е прототипно, не съм казал че е готово за каквото и да е, искам да видя какво ще стане, как ще работи, как ще направя софтуера имам идея добра, но все пак реализацията е съвсем друго. пробвам, пък каквото сабя покаже и честа майко юнашка :)


Програма можеш да дадеш и като вземеш 5 релета и ги навържеш по определен начин... ама какво ли обяснявам. То би трябвало да се почне от логически фунцкии - и/или/сума по модул от 2/ инвертиране. Нали зад тия логически функции имаш хардуер, който да ги реализира. Може да ползваш лампи, диоди, транзистори, релета.. механични ключове,


Пет Окт 30, 2020 1:01 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни