Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Кутийче за 4х20 дисплей 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Кутийче за 4х20 дисплей
Тука по един проект ни трябват 10-на кутийчета за дисплей 20х4 та сътворих това. Кутията е за 3д печат, вилката около която се върти е метална. махнал съм логото и отвора за кабела, ако на някой му трябва и иска да си печата : https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Те така е на живо, ама направих една глупост, махнах съпорта преди да го изсушя да ми е по-лесно, ама бяха доста и бая опъвах и там където е радиуса успях да го деформирам, но дории така е доста добре, чакам да ми дойде по-твърдия материал да изпечатам серийката.


Прикачени файлове:
Dsc_0055.jpg
Dsc_0055.jpg [ 318.09 KiB | Прегледано 5385 пъти ]
Dsc_0056.jpg
Dsc_0056.jpg [ 276.46 KiB | Прегледано 5385 пъти ]
Dsc_0057.jpg
Dsc_0057.jpg [ 369.45 KiB | Прегледано 5385 пъти ]
Вто Фев 02, 2021 9:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Кутийче за 4х20 дисплей
Супер е. Другия месец може би ще ми потрябва точно такава, така че ще ти ограбя драйва с удоволствие ;)

PS. Забравих да питам, вътре има ли някакви крепежни елементи. Как се окача платката?

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Последна промяна Н'бабане Гт'муан'га на Сря Фев 03, 2021 1:35 pm, променена общо 1 път



Сря Фев 03, 2021 11:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Кутийче за 4х20 дисплей
Ще ти пробвам дизайна събота-неделя как излиза на архивния ми принтер. Свалих ги.
Големия панел е 2.5 часа, стандартно, 20% запълване.
Можеш ли големия панел да го експортнеш с лицето надолу, т.е. напълно хоризонтиран, това е най-добрата позиция за печатне без подпори, подложки и т.н. И така лицето ще е гладко (няма да има текстура). Защото е под някакъв ъгъл, прави някакви номера при центриране и обръщане, и остава във въздуха. За пробата, и ако ти се прави.
Колко ти е дебела стената?


Сря Фев 03, 2021 12:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Кутийче за 4х20 дисплей
Мога да ги експортна както ги искате, но ти би трябвало да можеш да го позиционираш както ти харесва.
Ако ще го печатате на fdm може би е по добре да го експортна с 3 мм стена, в момента е 2, а там където влизат един в друг имаш 1 мм.
За дисплея има крепежи, те не са специално за дисплея, това са същите колонки с които затваряш кутията, между тях има съм оставил 1.5 мм разстояние.

Нарочно махнах отвора за кабела за да може всеки да си го пробие където му е удобен, но ще я преработя малко преди да ги пусна нашите и вместо кабел със щуцер ще измисля как да вкарам една rj-6 букса, но това работи само за серийни дисплеи. Ако ви харесва така ще кача и тоя вариант.
При радиуса се получава измятане, при мен стана защото махнах спорта преди да го изсуша напълно, но при фдм-а ще става винаги според мен. Мога да добавя малки ребърца които да не позволяват да измята. Реално при такива радиуси дори и на шприц може да стане измятане ако цикъла няма достатъчно изчакване за охлаждане.
П.с. бабане граби на воля, то това е вдъхновено от онова кутийче което ти бях правил


Сря Фев 03, 2021 3:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Кутийче за 4х20 дисплей
Ъпдейтнах файловете, добавих ребърца на радиуса но и видях една простотия която съм направил, на гърба стъпалото от към R-а го бях изрязал директно на долу, сега го оправих да е радиално, както и борда от страната на лицето го направих радиален а не прав. По-дебели стени обаче ще са проблем в тоя габарит, ако някой го иска с по-дебели стени ще трябва да бутна малко размерите защото стените влизат в колонките на болтовете, или пък да са фрезенкови на нивото на гърба а надолу да е само колонка колкото да подпира платката а не да поема и главата на винта, но дълги винтове за пластмаса с фрезенкова глава са малко екзотика.
Груби, новите stl би трябвало да са ориентирани хоризонтално.


Сря Фев 03, 2021 6:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Кутийче за 4х20 дисплей
Ще опитам и така, но 1-2mm ще е малко.


Сря Фев 03, 2021 6:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Кутийче за 4х20 дисплей
Ами аз сега го оправях за мойте нужди, по-късно като остане малко време може да направя една версия с 3 мм стена и 1.5 мм бордчета. Между другото 2 мм стена за давинчито е ОК, сега стъпалото което е на 1 мм може и да не се получи много добре, но то е по-скоро декоративно, все нещо ще излезе предполагам. Всъщност, печатах на FDM-а един сложен безел от финален модел за производство, и се получи задоволително добре имайки в предвид, че не малко стени бяха 1.5 мм, та и това мож да стане, а и ботмейкъра е по-добър от давинчито.


Сря Фев 03, 2021 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Кутийче за 4х20 дисплей
ами ей сега ще го пусна

33g материал, 2.5часа, 100% запълване или 20% все едно и също, 0.2mm, стандартно
33g, 110-105мин, бързо, 0.3mm, 100% или 20% запълване

този път излезе вертикално, но нямаше проблеми със завъртането. ще го пусна 100 бързо, без крепежи и подложки, да видим. пуснах едно...


Сря Фев 03, 2021 7:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Кутийче за 4х20 дисплей
Да подложка не му трябва, ще излезе гладко, стига да не отлепи някъде. при тия стени няма смисъл да не го пълниш, то и да е го пълниш то се пълни. Аз бих го пуснал на 0.2 ама виж какво ще излезе и на 0.3, реално няма особено значение, в посоката в която е тая резолюция не ти трябва точност голяма.


Сря Фев 03, 2021 9:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Кутийче за 4х20 дисплей
печата, каптона се е вдигнал малко се напечатах сума ти неща напоследък, а не можах да го скъсам - но все пак това е проба. изглежда ОК. Тази ще е зелена...
горният капак изглежда много добре...отвътре. Скосяването около дисплея му идва малко в повече, но пак става - но външя радиус от долната страна не стана точно така както е нарисувано. Това на бързата скорост - задоволителен резултат за бърз прототип. Оставил си места за винт или гайка отвътре, никак не е зле.
Ребрата, спесърите и ушите също са без никакъв проблен. Утре ще напеачатам и другата и ще затворя.
Хубава кутия, може да е полезна за доста проекти - с малки изменения - според нуждите - за още повече.


Сря Фев 03, 2021 9:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни