Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Малко помощ за гигахерци 
Автор Съобщение
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 9:47 pm
Мнения: 573
Местоположение: Бургас
Мнение Малко помощ за гигахерци
Искам да вкарам диференциален правоъгълен сигнал 0.6Vpp в чип с диференциален вход (ADF4106, питах за него преди три години).
Диапазона е 1200-2200МХц. Проблема (поне за мен) е, че сигнала трябва да може да постъпва в чипа от две противоположни места на платката.
Сигнала винаги ще е един, т.е. ако на единия вход на платката постъпва сигнал, другия вход стои отворен (несвързан никъде). Ширината на платката е 30мм.
Според вас дали е възможно тази комбинация да се реши само с един чип и евентуално какъв е начина, или всеки вход трябва да си е с отделен чип?
Притеснява ме, че несвързаните писти могат да станат антени.


Чет Май 07, 2026 3:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30543
Местоположение: София
Мнение Re: Малко помощ за гигахерци
Ами ти остави това че могат да лъчат, ако не ги терминираш ще има отражения. Като питаш дали може да минеш с един чип, кой чип точно визираш ?


Чет Май 07, 2026 3:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 9:39 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: Малко помощ за гигахерци
Нещо като PE42421 или HMC849 няма ли да е подходящо? Една рисунка щеше да помогне повече...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ! Опонентът се оборва с ФАКТИ, а не с ЕПИТЕТИ!


Чет Май 07, 2026 3:39 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 9:47 pm
Мнения: 573
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Малко помощ за гигахерци
ToHu написа:
... Като питаш дали може да минеш с един чип, кой чип точно визираш ?

Този, дето е в поста- ADF4106.

syscop написа:
Нещо като PE42421 или HMC849 няма ли да е подходящо? ...


Това е идея. Няма да е HMC849, щото е по-скъп от ADFa. За другия- PE42421, трябва да видя, че май налични излизат само далече на изток. Даже може би ще е PE42423, който е по-гигахерцен. А и да, трябва да видя как ще работят в обратна посока, че в чаршафите пише, че разделят един сигнал на две места, не събират два в едно място.


Пет Май 08, 2026 10:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 9:21 pm
Мнения: 30543
Местоположение: София
Мнение Re: Малко помощ за гигахерци
т.е. ти имаш диференциален вход, и директно към тоя чип, а не асиметричен който с друг чип да го правиш диференциален ? Варианта е суич, но трябва да е диференциален ADRF5062 или подобен. Не знам какво ще прави нещото, но би било добре да си симетричен от към двата входа, импедансно за да имаш еднакво закъснение/фазова разлика.


Пет Май 08, 2026 11:14 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 9:47 pm
Мнения: 573
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Малко помощ за гигахерци
AFDто е със симетричен вход, но почти на всички схеми, дето го ползват, е свързан като асиметричен- обикновено отива на SMA конектор. Това за симетрията на двата входа го знам, не ми е толкова критично- ще ползвам чипа само като делител на честота (по-точно на 500). След него има един D-тригер, дето ще прави импулсите 50/50. Целта ми е гигахерците да станат мегахерци, за да може да се измерят по-евтино.


Нед Май 10, 2026 9:23 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Nikola Kirov и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни