Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Въпроси около CNC 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Дали ни харесва или не Тони, Mach3 е най разпространения cnc софт, все още.


Егати за пръв път ми се случва,публикувайки от телефона.След като го изпратя текста ми е променен !!! Една буква от втората дума и цялата последна дума.

Тука си правя нова шайба,че не ми стига мощност при диаметри над ф120.

https://youtu.be/1r3DsfLWfCo

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Фев 14, 2021 1:58 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 2:39 pm
Мнения: 311
Мнение Re: Въпроси около CNC
http://www.tomatech-cnc.com/PicDetail.a ... erminal=41

Из ЦНЦ зоната има много добри отзиви за техните контролери, точно бях опрял да ги пробвам и нещата около мен се объркаха генерално ... Така че може да погледнете за какво става дума. Цената, която ми бяха дали за 4-axis milling controller беше 560 долара

_________________
In God we trust. All others must submit an X.509 Certificate


Нед Фев 14, 2021 10:05 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Е сега, аз вече съм писал че от две години ползвам този и работи както си трябва.Цената му все още е 170$.Работи на DOS според мен.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Фев 15, 2021 5:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8898
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
Тони - при very low end машини и тия пари са много. Даваш на клиента едно PC дето все още се намират за по 40-50 лв. Някакъв дръглив 17/19" lcd и пиратски Mach3 - няма по евтин вариант. Стиви ако правеше машини които се продават за по 100-150к въобще нямаше да се замисли даже - направо може да изплякска един 840D примерно и е готов. Конкурента му в Разград имаше по едно време някакви идеи, ама като чу цената и си купи още един контейнер Dell-ове с Pentium Core 2 и 1GB рам :)


Вто Фев 16, 2021 4:22 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Мдааа ясно че всеки влак си има пътниците. Аз мислех дали да не си купя някоя такава играчка ама няма смисъл. Ще става за прототип и истории и ще ми къса нервите, а то основния ми проблем е място. Сега се оглеждам дали няма да изпадне нещо покрай ковида. Имаше всъщност но 3 осно имаше и един център за без пари ама за него хептен няма място.


Вто Фев 16, 2021 10:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Въпроси около CNC
Какво закрепяте за фрезите си, за изсмукване на боклуците, които хвърчат? Прахосмукачка? Аз си мислех, духалка за камина ама ми казаха, че са калпави и не е за там. Можете ли да споделите модели? Много боклуци прави това чудо. В момента тествам с дърво и ме е страх да не напълни със стърготини(талаш) и да счупи фрезера. Трябва нещо да смуче!
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Сря Мар 17, 2021 12:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ами прахосмуци всякакви, най-простото решение е някой строителен прахосмук с по-голям обем най добре и самотупащ се, има такива на Бош, хилти и други. По добрия вариант е индустриален такъв, има ги и втора ръка а много дърводелци си ги правят сами https://youtu.be/LBxFNUWD2GQ
Най добре си вземи някой с цикли филтър, освен ако не си търсиш занимавка.


Сря Мар 17, 2021 2:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6018
Мнение Re: Въпроси около CNC
зависи какъв материал работиш, например за МДФ ще е зор, не за друго ами той прави много фин прах, и задръства всичко, трябва голяма площ на филтъра/торбата или каквото там събира боклука
ако са ти едри стружките както при мен няма проблем, всяка прахосмукачка върши работа, аз съм си направил капак на една голяма кофа, 20 литра ли е незнам, стига ми за едно пускане на машината, и без това след всяко пускане пада голямо чистене, скалъпих го набързо - мотор от прахосмукачка монтиран на капака, от вътрешна страна цялото е решетка с плат, а отвън двоен капак върху мотора да убие малко шума и толкоз, но за фин прах не става, малка му е площта
иначе с по-малък обем съм виждал готови решения, има едни прахосмукачки за мокро смукане, пак са си с кофа по същия начин, но събират по-малко материал


Сря Мар 17, 2021 3:32 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 749
Мнение Re: Въпроси около CNC
Сега ще ме нападнете но лидълската прахосмукачка е идеална - тия които ги водят професионални де .... скоро я бяха пуснали и по спомен нямаше и 100лв .


Сря Мар 17, 2021 4:13 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Много зависи за каква машина говорим .Едната крайност е - малко шпинделче и човъркане на платки или най много икони с малко фрезерче.Другата крайност ,е машина с 6 Кв АТС шпиндел, която има възможност да крои с 8мм фрезер или да фрезова МДФ с 30мм фрезер.В първия случай, може да се мине с прахосмукачка за под 100лв,но във втория случай, при условие че има полиуретанова завеса около инструмента (стърготините пак засипват отстрани цялата машина ,заради изобилието и скоростта с която летят) тръбопровод ф110, който премината през 120л бидон с циклон (за обиране на едрото) и оттам влиза в дърводелска аспирация с два чувала ,модната от 2.2Кв на 4Кв (вие като хеликоптер).
Разбира се това е само аспирацията ,вакуума е отделно 5,5Кв и допълва до 100 децибела.
Малко звучи прекалено, но вечер като метеш ,си мислиш че е слабо.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Мар 17, 2021 6:01 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни