Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Пътя на .... железарията 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Пътя на .... железарията
За единични случаи не е ли най-добре с DHL ?
По въздух цените им са страшни . На мен за ~40кг колет ми искаха ~450$ за доставка :D
По море с DHL цената беше 120$
Тук обаче не знам каква е врътката за освобождаване


Пон Яну 08, 2018 5:33 pm
Профил
Мнение Re: Пътя на .... железарията
Е то врътка за освобождаване с DHL няма, всичко си влиза в цената им , без ддс и мито. Отиваш до склада им,
вземаш си товарителницата и с нея на митницата да си вземеш ЕОРИ и платиш мито и ддс или им пращаш пълномощно и Еори-то си DHL да се оправят с миткаджийницата. Очевидно това е най-безболезнения вариант от към нерви.
Сега, другото е че китайци на Алиекспрес и трейдинг компании на Алибаба обявяват някакви фри DHL транспорти, които не ми ги проумява тиквата. Със сигурност не са вкарани в цената на стоката и май са някакви простотии.


Пон Яну 08, 2018 11:33 pm
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Пътя на .... железарията
trakon написа:
Сега, другото е че китайци на Алиекспрес и трейдинг компании на Алибаба обявяват някакви фри DHL транспорти, които не ми ги проумява тиквата. Със сигурност не са вкарани в цената на стоката и май са някакви простотии.

Аз си купих един доста симпатичен таблет именно с такова Free DHL. Дойде с куриер на DHL до апартамента за 4 дни, никакви мита и такси. Отгоре на това хванах намалението 11.11 така че цялото удоволствие заедно с кожената калъфка за $113.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Вто Яну 09, 2018 2:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Пътя на .... железарията
Забрави за DHL и Fedex, не са твоите хора особенно за големи неща, те и не искат да вземат големи. Има си авио карго фирми които само с това се занимават. И има два варианта, да ти го пуснат по авио карго с пътнически полет, или с карго полет, зависи от размера и теглото. За целта си има фирми посредници или агенти, казваш им от къде до къде, колко е голямо и как го искаш и те се занимават със всичко, ако си хитър ще ги оставиш и те да го освободят.


Вто Яну 09, 2018 4:19 am
Профил
Мнение Re: Пътя на .... железарията
А, фирми има не се оплакваме. Даже са малко повечко отколкото трябва и
май в това е проблема - едната фирма има кораби и самолети с нейното лого, а
другата има PC -втора ръка, китайско телефонче и голям мерак да мА оправи ...нещата.
И двете имат равен шанс
Въобще - от тоя бизнес по картинки в интернет ми е дошло да не казвам до къде - добър повод за хората занимаващи се с електронни сертификати да помислят как да предлагат акредитации на фирми искащи да поддържат бизнес през интернет и как самите фирми искащи пари срещу снимки и рисунки да търсят такива акредитации.
Иначе към голямата фирма която спомена подадох за оферта, но май се 'загуби някъде в превода' и ще пусна пак искане за оферта, както и към DHL Freight и UPS Freight за всеки случай. Също така чакам китайците да ми предложат цена през фирма наета от тях.

@Фред , споменатото от теб става само за леки неща , китайците му викат 'Europe Express' през Англия :D


Вто Яну 09, 2018 9:49 am
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 1:55 pm
Мнения: 1792
Местоположение: София
Мнение Re: Пътя на .... железарията
Вземи оферта и от TNT, чат-пат ги ползвам за карго от Азия.


Вто Яну 09, 2018 10:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Пътя на .... железарията
trakon написа:
@Фред , споменатото от теб става само за леки неща , китайците му викат 'Europe Express' през Англия :D

Естествено, малко offtopic беше понеже темата е за големи неща. Просто понеже се спомена казах че вече съм го ползвал. И то не по лична поръчка ами фирмата решила така да направи. Което доста ме учуди, DHL все пак са скъпичка услуга но незнайно как китайците бяха успели да го включат в една доста симпатична цена за таблет. Но имам принцип, щом черпят не отказвам :)

Не съм сигурен, но май че през Германия го бяха прекарали.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Вто Яну 09, 2018 10:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Пътя на .... железарията
Или са ти го изпратили от склад в Германия по Дойче пост , демек ДиЕйчЕл.


Вто Яну 09, 2018 11:00 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни