Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател... 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
itso.t написа:
...
Сменихме винтовете на фрезата с такива, че старите се бяха поамортизирали. Сега има по-голям беклеш отколкото с амортизираните СВД, непосредствено преди замяната им.
Решил съм да пробвам дали със шпилки и гайки от бриколаж няма да работи по-добре.


Стига леглата за радиално/аксиалните лагери да са направени що годе добре може да им смениш съчмите ... аз го играх това и вече две години луфта е поносим . :D Но каквито и винтове да са ако са валцовани C7 клас ще има луфт .
Винтовете ми за новата машина са стругувани/шлайфани едното с другото нищо общо ... да общото между двете е че и двете се водят СВД :D

Cekins написа:
...
А конструкцията ще я докараме да е права - все пак има някакви майстори във фирмата :)


Само с майстори не става :D


Чет Фев 13, 2020 4:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10609
Местоположение: София
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
s7ama7 написа:
...Винтовете ми за новата машина са стругувани/шлайфани едното с другото нищо общо ... да общото между двете е че и двете се водят СВД...

Я разсекрети тоя ултра-секретен проект бре? :lol:


Чет Фев 13, 2020 6:59 pm
Профил
Online
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
itso.t написа:
s7ama7 написа:
...Винтовете ми за новата машина са стругувани/шлайфани едното с другото нищо общо ... да общото между двете е че и двете се водят СВД...

Я разсекрети тоя ултра-секретен проект бре? :lol:


Няма нищо секретно :D Просто явно при мен много бавно се случват нещата :)
Надявам се тоя месец да ми мине обработката на големите железа ... 500kg основа и моста е 500-600кг . Дано да нямам ядове с обработката ... ще ги пускам на китайски хоризонтален център :D ... но пък е нов на 5-7 месеца.
Тоя път направляващите ще са хилин ролкови по X и Y 45 a по Z ще е 35-ци и задължително с най-големия прелолд .


Чет Фев 13, 2020 11:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
То по важното е колко е точен, и то не като СВД, сензори и електроника, а чисто геометрично, щото то повечето проблеми идват от геометрични отклонения, не толкова СВД/сензори/контрол. По добре да го измериш, стига да имаш с какво и да знаеш как, поне основните му геометрии и отклонения, да не се окаже че при него правият ъгъл не е точно 89 градуса :) После и механиката си зависи, като то слушам кг-те на железата центъра ще е големичък, и голям и китайски вече .. тук един доставчик ми се хвали, колко точна му била новата машина, имало повтаряемост от 0.1 !!!! ама не 0.1 микрона :D верно че той копае пластмаси за рекламни нужди и 0.1 си е направо да цепиш атома на две.
Много голям проблем със всякакви машини купени от Китай, или от местни търговци е инсталирането и юстирането. Като си купиш нещо марково идва шеф монтаж със всички нужни уреди и приспособления да ти го монтира и юстира, ама като дойде от китай или го продаде фирма търговец за която всичко е местене на кутии ...


Пет Фев 14, 2020 11:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10609
Местоположение: София
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
s7ama7 написа:
Стига леглата за радиално/аксиалните лагери да са направени що годе добре може да им смениш съчмите ... аз го играх това и вече две години луфта е поносим...

Това съм го пропуснал...
Какво общо имат лагерните опори. Аз говоря за хлабина винт-гайка.
Отделно, радиално аксиални лагери за СВД не използвам от години. Това което се продава масово, не е за тая работа. Писал съм по въпроса в друга тема, и няма да преразказвам написаното...


Пет Фев 14, 2020 12:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
някъде у нас има ли гранитна плоча 3х2м?


Пет Фев 14, 2020 12:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
Па сигурно има, много ме доядя за една малка 1200 или нещо такова е било по описание. Мотаела се по мазетата в БИЦ ИЗОТ или ЗИТ така и не разбрах. Единия от под изпълнителите ходил преди 2-3 години да купува някакви железарии изоставени, ротационен шлайф и разни други боклучета, и имало маса, както си е оригинално в сандъка, за 300 лв му я давали, нямал място в буса, много тежко му се видяло ... идеше ми да го удуша. Сега може и да не е била клас АА, но то това се докарва, само дето не знам в БГ някой занимава ли се с ресърфейс на такива маси, в щатско е скъпо удоволствие.


Пет Фев 14, 2020 12:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
Дедо - ще питам нашия плазмаджия - преди е работил в някаква каменарска фирма.


Пет Фев 14, 2020 1:32 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
Аааа то камъка лесно, ама после :) Това да го докараш на равнинност знаеш ли що търкане е :) В сащ гледах при единия ми доставчик как му правят ресърфейс, да ти кажа отиде си един ден, хем нямаше много проблемни места. Това си е безценна придобивка, дори и да не се занимаваш със струговане/фрезоване. И за ОТК на детйали, и за инженеринг... особенно ако нямаш 3д дигитайзер, а и да имаш, ако нещото не е на равна маса почти нищо не правиш, е ... може с разни трикове и референти бази и повърхнини ама ...


Пет Фев 14, 2020 1:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
В момента най-равната ни повърхност е една заваръчна маса 1.5 х 2.5 м. Като казвам равна имам предвид като геометрична повърхнина - иначе по нея си има грапавини и дупки :) А той Дедо пита за плоча - не е уточнявал колко равна я иска :)


Пет Фев 14, 2020 1:43 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
Ами момъка каза че до 7-8 метра парчета е обработвал :) От 2 до 6 см има. За по-дебели вече със специална поръчка … от Китай … Идвали с кораб.


Пет Фев 14, 2020 2:33 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
То а такива маси са си гранитни блокове не плочи, за 2 м маса сигурно трябва да е поне 40-50 см дебело, дори като се змаисля, аз гледах една 1200х900 и мисля беше около 40 см.
п.с. .. лъжа, сега погледнах 6 инча, т.е. 15 см
п.с.2 ей ся гугъл ми рекламира на митьо маси, голям е бързак до де си видя хисторите и вече ми ги предлага, тая дето е на 2.50 е 16 инча дебела.


Пет Фев 14, 2020 2:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10609
Местоположение: София
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
Cekins написа:
В момента най-равната ни повърхност е една заваръчна маса 1.5 х 2.5 м. Като казвам равна имам предвид като геометрична повърхнина - иначе по нея си има грапавини и дупки :) А той Дедо пита за плоча - не е уточнявал колко равна я иска :)

Най-равната повърхност при нас е една гранитна масичка, да кажем 300 х 500 мм. на която измервам разни кривуднели и понякога шабароваме някой детайл от китайските лайн... машини с които сме се сдобили.
Дойде със сертификат, и според него неравността на повърхнината беше 3 или 5 микрона.


Пет Фев 14, 2020 3:32 pm
Профил
Online
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
ДедоБоре написа:
някъде у нас има ли гранитна плоча 3х2м?


То че има има ама предполагам търсиш втора употреба на разумна цена ?
Лятото имаше една на митутойо с подобни габарити може и по голяма да е била ... даваха я за 1700лв . Тогава се чудих дали да я взимам :D
За подобна маса си трябва голямо помещение с мотокар . По спомен теглото и беше около 3т. :D



Да мен точно геометрията на машината ме притеснява . По позициониране съм сигурен че няма да имам ядове тъй като допуските са големи а и машината има инкрементални линийки . Тя е голяма нещо около 18т и носи до 3.5т детайл :)


Пет Фев 14, 2020 3:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Може ли да се ползва драйвер A4988 за 5 амперов двигател
Ейййй ама и ти си за бой, 1700 лв ... свиркайте като ви изпадат подобни неща бре, ще и намеря място. В крайна сметка и мятап един найлон и може да живее навън, нищо няма да и стане, само трбява да гледаш да не вали по гранита.


Пет Фев 14, 2020 3:40 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни