Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Fusion CAM 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Fusion CAM
Не знам някой изпозлвали фюжъна за CAM.
Занимавам се тук да генерирам CAM файлове с фюжън 360, и нещо много странно работи. Модела не е фюжънски, импортнат степ е, като чета по форумите може би има някаква разлика, като е фюжънски май самият слот като елелмент може да стане баундари на ниво фючърс но случая не е такъв. Но така или иначе това би трябвало да е тривиална операция с оглед на това, че фрезован с ball nose фрезер и реално са няколко интерполации за да фрезова такъв канал но с по-голям диаметър. Да ама много мъки до де нацеля нещо което да става що годе. Единия вариант е с някой процес който фрезова всичко, и след това избирам само повърхностите които да обработи /touch surface/ да но тогава фрезова и част от детайла който не трябва да е фрезован, или поне така изглежда на визуализацията. Последно го докарах с poket операция и настройките които съм показал по-долу, но е чудя защо с другите операции стават каши.
Как генерирате такъв tool path ?


Прикачени файлове:
fuse 2.jpg
fuse 2.jpg [ 77.41 KiB | Прегледано 2506 пъти ]
fus 1.jpg
fus 1.jpg [ 119.91 KiB | Прегледано 2506 пъти ]
Чет Сеп 22, 2022 3:25 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Fusion CAM
Тук обсъждат нещо подобно : https://forums.autodesk.com/t5/fusion-3 ... -p/8663986
Също би трябвало да има задаване нанграници които не трябва да излиза инструмента .
Какъв материал е детайла ?
Може първо да го изкопаеш на грубо и после финиш с кръглия . Ако материала не е метал сигурно може и без рампа , макар че пасовете изглеждат с малка стъпка и едва ли инструмента ще се сърди :)


Пет Сеп 23, 2022 9:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Fusion CAM
От зад напред, материала е мек, mdf това е за една фикстура във фабриката.
Да граници задавам, но нещо не беше много както трябва. Друго интересно, трябва да го разгледам защо така се получи, че като го пра их тоя файл беше късно и много не го гледах. Започва да копае много рано, в смисъл там където вече е изкопано. Понеже материала е мек го оставих да копае с този, но реално само дъното което е с закръглените, горната част е изкопана преди това. Гледам, или по скоро видях го, че почва да копае още от стока а там материал реално няма. То и на тук пата се вижда ама ...
Интересното е че на този cam ми го направи не само на тази операция. Не помня да съм му казвал да има такава рампа.
Ще отворя файла да видя какви са сетингите.
Иначе мерси за линка, ще прочета. Аз с САМ на фюжъна не съм се занимавал изобщо, а и като цяло опита ми с cnc е свързан с истински машини не с играчки, където имаш вградени цикли за всякакви операции и много неща съм ги писал на ръка.
Взех тук едно малко 3D рутерче 800х800 , че имам да направя 10-на фикстури и ми писна да търся кой къде, те са 50-на детайла до де се обяснявам ще си ги направя сам :)


Пет Сеп 23, 2022 4:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Fusion CAM
Би трябвало да може да се задава начална височина - откъде да започне да копае. Тоест, ако предишният инструмент е изкопал до Z-4, новият да започне от там.


Пет Сеп 23, 2022 4:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Fusion CAM
Да ръчно може, но то уж го прави автоматично, и точно затова се учудих като го видях да копае от z0, но му врътнах подаването на 200% :) за два детайла не си струваше да му преправям g кода.


Пет Сеп 23, 2022 4:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Fusion CAM
Не се спотайвай ами покажи какво си взел, че разделът за CNC съвсем увехна...


Пет Сеп 23, 2022 5:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Fusion CAM
Ми то не е много за показване, както казах играчка. Малки моторчета NEMA 23, профили с V колелца, винтове с квадратна резба. Не видях нищо в диапазона 3-4-5к което да си струва парите, а аз за толкова ще си направя истинско, но точно в момента нямам време да си играя. Иначе съм започнал да драскам тука нещо, ама не ми остава време да го довърша и доизпипам.
Това е идеално за разните фикстури които ми трябват, реално 90% от тия детайли и на ръка мога да ги направя, но имам в момента такива с 3д контури за които е малко по-зор на ръка. Като цяло за дреболии, някое панелче върши работа перфектна. На мен обаче ми се иска нещо сериозно, с което да мога да копая стомана, единия ми вариант е да взема някоя стара машина с истински чугун, въпросът е че това няма как да го сложа в гаража, а дори и да го сложа ще ме пратят да спя при коня :), друг вариант който съм намислил е да използвам гранитен плоча за основа, измислил съм по-голямата част но трябва да седна да го начертая. Иначе в момента в гаража имам направляващи с танкети по 1700 мм които не са и толкова лоши, вярно мънички 25 мм, но планирам да ги използвам за съвсем други цели малко се престарах с тях, реално и профил с колелца щеше да ми свърши работа, ама ми се видя най-лесно с тях :)


Прикачени файлове:
DSC_2391.JPG
DSC_2391.JPG [ 3.23 MiB | Прегледано 2395 пъти ]
DSC_2378.JPG
DSC_2378.JPG [ 3.17 MiB | Прегледано 2395 пъти ]
Пет Сеп 23, 2022 7:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Fusion CAM
Наскоро гледах по вашите земи HAAS office mill, не помня V1 или V2, добре обзаведен, с четвърта и пета ос.
Машинката е компактна, а цената и е корава...


Пет Сеп 23, 2022 8:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Fusion CAM
brother М140 ми се вижда по-компактна, като за гараШ
или като за разширение на конюшня :roll:

тони,
ти удължи ли кучешката колибка?
още миналата година те посъветвах да направиш и топлоизолация, да ти е по-комфортно през зимата.


Съб Сеп 24, 2022 5:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Fusion CAM
бау, бау ...


Съб Сеп 24, 2022 5:40 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни