Отговори на тема  [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Acorn CNC Controller 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Acorn CNC Controller
Нещо липсва в тоя линк, или е в повече?


Чет Дек 08, 2022 8:05 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Acorn CNC Controller
https://www.google.com/search?q=NVUM%25 ... N2QovjJp2M
Виж този.


Чет Дек 08, 2022 8:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1969
Мнение Re: Acorn CNC Controller
За сетен път се убеждавам, че в гугъл работят най-големите некадърници във вселената... Всичките резултати, които даде са линкове към нашия форум...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Чет Дек 08, 2022 8:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Acorn CNC Controller
Освен ако моделът не е изписан грешно и такъв да има само тук... :D


Чет Дек 08, 2022 9:18 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Acorn CNC Controller
https://www.amazon.com/Controller-Ether ... B08NSMQHP8
А сега?


Чет Дек 08, 2022 9:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Acorn CNC Controller
Сега е наред.
А какъв е шансът да купуваш някой ментерлив клонинг на изделието?

Би трябвало това да е производителя: https://www.nvcnc.net/


Чет Дек 08, 2022 9:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Acorn CNC Controller
Ми на мен тоя който дадох ми харесва защото е стендалон. От самолет си личи че са сложили директно дев борда на Тексас, но той май е читаво дизайнван.
Какви са вашите впечатления за стендалон спрямо такъв на комп. Очевидно от към надеждност е ясно, но други плюсове ?


Пет Дек 09, 2022 1:30 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Acorn CNC Controller
Тони здравей,колегата е прав за разликата със сервата.Не знам колко мощно ти трябва но ето ти предложения проверени 750W и 400W
Освен това аз не бих се занимавал с Акорн ако мога да си взема за по малко пари и пъти по малко проблеми XC809D.
Подозирам че ще си скептичен към китаеца ,но няма да имаш основание, вярвай ми !
Ако решиш че трябва да е РС базиран то тогава избери поне най добре написания CNC софтуер за РС този на PLANET CNC .Имат и контролер с етернет връзка и развързващи платки.Тука нивото не е като на Линуксчиите или други прехвалени смешници.Тука говорим за истински RS274/NGC интерпретатор без детски проблеми.С такива екстри дето другите и след 10 години няма да имат .Обърни внимание че последната им актуална версия е от 2017г.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Дек 13, 2022 6:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Acorn CNC Controller
А аз не държа на нищо, в смисъл то трябва д аима някакъв юзер интерфейс а дали ще е само интерфейс към нещото или то ще е самия контрол за момента не от значение. Да речем досега бях на етап да си играя с играчка, в момента съм решил да я направя малко по-изпозлваема, не мисля да правя никакви конструктивни промени по нея, само да и сменя моторите и управлението, от нея не може да се иска нищо сериозно.
Именно заради това не взех и сервота, тия сервота ще и скъсат винтчетата на машинката :) Тя машинка идеята ми е да продължа да си режа разни дреболии, но ми се ще да може да копае алуминий ако ще и не с някакви феноменални скорости, лазера мисля да закача на нея защото пък механиката на лазера е поела пътя да стане CNC диспенсър на лепило :) пасва ми идеално на работната станция за лепене. То малко смешно .... за фикстурите на тая станция дето се местят на ръка съм взел 25 мм линейни направляващи по 2 м а CNC е с измислени колелца и профили ама такъв е живота, не бъркаме хоби с работа.
Освен тази играчка планирам да направя едно истинско CNC, и като казвам истинско ще гледам да е истинско, не съм решил още кинематиката как ще е, двоумя се между фиксиран портал с маса по Y и стандартна компановка с маса по Х и У, макар второто автоматично да ограничава размера който мога да постигна. За там вече ще са сервота плюс линийки.

Но относно контролера цените не са кой знае колко различни, предпочитам да взема и експериментирам с нещо което в последствие да използвам и за по-сериозната машина. За тоя Acorn гледах някакви ревюта. нищо повече затова и питам.

Моя опит с CNC машини е с баш машини с фанук управление, нямам почти никакъв допир с мачове, cnc linux и други подобни, ако изключим контролера на играчката който е някаква ардуинска измислица която може да прехвърля към бившия лазер настоящ диспенсър на лепило, за това става :)

Та между китаеца и Planet CNC ти кое би препоръчал ?


Вто Дек 13, 2022 7:14 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Acorn CNC Controller
Планет. Но купен от Планет. В БГ един от Монтана продава някакви измислици уж били планет ама китайски. Изключително нестабилна работа, но си има бутон за рестартиране!


Вто Дек 13, 2022 7:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Acorn CNC Controller
Ами няма проблем да го купя от тях, не е въпроса да спестя $100-200, искам нещо което наистина да ми върши работа а не да ми губи времето. Не искам да правя чудеса с него, но искам като пусна нещо да се получи. Не като с текущия контрол върви разбери софтуера ли пропуска g кодове, контролера ли ги пропуска, мотора ли не изпълнява стъпки. Мен ми трябва за прости неща, е примерно нещо такова, да му изрежа плексигласчето, алуминиевата плоча ... с плексигласа се оправи що годе, е не го доряза докрай ама това е мой проблем, домързя ме да го лепя за масата и го защипах само в 4-те края, съответно съм хванал 0 някъде на надигнатото ... да ама пропуснах ония отвори за конекторите, слязох да режа второ парче и умря .... за алуминиевата плоча няма да казвам. Там започна добре и точно тогава започнаха проблемите. До преди това бях дялкал само MDF и се оправяше добре, да не кажа че нямах проблеми.
Как да е, правя такива простички неща. Имам сега да правя 7-8 различни фикстури, няма критични размери, повечето се дялкат от MDF, ако не е MDF ще е найлон .. той е малко гаден за дялкане ама как да е, но искам да му пусна програмата и да го забравя.


Прикачени файлове:
Dsc_2757.jpg
Dsc_2757.jpg [ 182.32 KiB | Прегледано 1078 пъти ]
Вто Дек 13, 2022 9:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Acorn CNC Controller
p.s. е не знам къде са го хоствали тоя сайт ама все едно идва от луната на 2400 :)

така сега като гледам тоя контролер няма входове за енкодери, т.е. не може да му се добавят линийки за ОВ, което за играчката не е голям проблем, не може да му се добави и енкодер за шпиндела, което отново за играчката не е фактор, но ако ще правя по-голяма машина няма как без такъв. не виждам и експандер някакъв да се добавя.


Вто Дек 13, 2022 10:21 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Acorn CNC Controller
@stivemaster къде го хвърляш с тоя умрял https://planet-cnc.com/product/cnc-usb- ... k3-9-axis/ контролер. Какви плюсове видя в него не знам .


@ToHu ако търсиш гъвкавост слагай mesa карта и няма да съжаляваш . От доста време има проблем с наличността . Това е орязаната версия на 7i76e http://store.mesanet.com/index.php?rout ... order=DESC налична е и може да комбинираш с I/o карта. Аз негативни мнения за Mesa / LinuxCNC не съм засичал изключвам коментарите на @stivemaster :)

Резултати за LinuxCNC retrofit
https://www.youtube.com/results?search_ ... c+retrofit

Резултати за PlanetCNC retrofit - май резултатите са 0 :)
https://www.youtube.com/results?search_ ... C+retrofit

Ако търсиш истинска машина не се хвърляй в филма направи си сам- няма да ти стъпи по-евтино и крайния резултат е не ясен . Да не говорим че трябва да имаш много свободно време за да се случат бързо нещата :)


Вто Дек 13, 2022 11:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Acorn CNC Controller
това като в оная реклама с ангелчето и дяволчето :)
Това линукс cnc баш линукс ли е, в смисъл юзер интерфейса ? Многоооо мразим линукс, почти колкото виндоус, май ще се изравнят...


Сря Дек 14, 2022 7:27 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Acorn CNC Controller
ToHu написа:
това като в оная реклама с ангелчето и дяволчето :)
Това линукс cnc баш линукс ли е, в смисъл юзер интерфейса ? Многоооо мразим линукс, почти колкото виндоус, май ще се изравнят...


Лежи върху дебиан . :D

Все си мисля че ти като дългогодишен програмист няма да си скаран с Linux :roll:
Може да разглеждаш машините на https://tormach.com/ . От доста години вграждат LinuxCNC и Mesa карти, бяха с 7i76E по едно време сега не знам как са . Съответно ако ти харесва тяхното GUI може да се добави в стандартната инсталация .
А това си е в стандартната поддръжка https://linuxcnc.org/docs/devel/html/gui/qtdragon.html
и gmoccapy gui не е лошо :)

ПС: Имат си графичен конфигуратор http://linuxcnc.org/docs/stable/html/co ... cconf.html
Реално за стандартна конфигурация почти не се налага да обикаляш по конфигурационните файлове.

Ето една елементарна функция която повечето контролери я нямат :mrgreen:
Имаш инсталирани аналогови серва или линийки с A,B,Z фаза . Може да настроиш машината при първоначално включване да отива към home position ако нямаш инсталирани супер прецизни изключватели които са една камара пари няма страшно може да настроиш LinuxCNC да използва Z сигнала от енкодера и така машината винаги да е занулена на едно и също място . Другото решение е EtherCAT - Ако е енкодерите са с абсолютна позиция вече няма нужда от зануляване.


Сря Дек 14, 2022 9:43 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни