Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Roller screw 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Roller screw
s7ama7 написа:
...Ти не си нареждал сачми не си разглобявал ..... тези картинки ги гледаш много консуматорски...

Да, вчера и днес не съм.
А ти не четеш внимателно или гинтото е недостатъчно. За справка - началото на темата.

И уви, не подхождам към материята консуматорски. Това да измервам съчми, да се чеша по главата какви ли ми трябват, да гледам кой какво предлага в али-леля, да поръчвам, да ги чакам, да почиствам чаркове на СВД заедно с новите съчми, да ги редя за да видя че не пасват и трябват по-малки или по-големи изобщо няма да ми липсва.
Това е нискоквалифицирана (хамалска) работа и грам няма да страдам по нея. :D

Иначе съвсем коректно сравняваш 30 мм roller screw с 40 мм СВД.
Може би сравнение 10 мм към 25 см или към метър ще е още по-правилно? :mrgreen:


Нед Яну 01, 2023 3:41 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 749
Мнение Re: Roller screw
Не аз още в началото си направих коментара че на теб ще ти вършат работа , но ти тръгваш да ни убеждаваш че това са свръх прецизни скъпи винтове които нямат недостатък освен цената . А производителите им са тъпи защото са забравили да споменат че стават и за металорежещи машини (стругове , фрези и т.н.)

Да сравнявам ги защото в реалния живот размера на гайката също е от значение :wink:


Нед Яну 01, 2023 11:02 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Roller screw
s7ama7 написа:
...А производителите им са тъпи защото са забравили да споменат че стават и за металорежещи машини (стругове , фрези и т.н.)

Не знам дали производителите им са тъпи, но наистина е тъпо да рекламираш продукт като подходящ за дадено приложение за което има съвсем прилична алтернатива, но на порядък по-евтина. Очевидно таргета на рекламата трябва да е другаде.

Отделно че CNC фрезите и струговете съвсем не са върха на прецизната механика или задвижване. Да не кажа, че са много далече от него...


Нед Яну 01, 2023 11:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28018
Местоположение: София
Мнение Re: Roller screw
Това което исках аз да кажа, е че ако при 2D контур инструмента случай за до някакъв Z и стои там може скоростта по Z да не е много важна, но ако започнеш да копаеш отвори или джобове и са повечето вече си оказва сериозно влияние, например ако трябва да изкопаеш 50 джоба и ги копаеш на 10 паса това ще добави доста време от вдигане и спускане на инструмента.
Иначе предполагам причината да не се прилага масово е по-високо то съпротивление, това не само иска по-голям мотор, но и води до повече триене, от там нагряване, от там мърдане. Смисълът в на нещо такова е когато е нужно по-голямо усилие с по-малък диаметър и скоростта не е основен фактор.


Пон Яну 02, 2023 3:51 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Roller screw
Скоростта при мен няма да се промени.


Пон Яну 02, 2023 11:47 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни