Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
фреза ФВ325 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: фреза ФВ325
Значи когато говорим за металообработваща машина, първо се гледа дали може да обработва желязо. При помисли за модернизация на подобна машина се гледа механично какво може да се подобри и как (на какава цена). Конкретно тази, за да стане истинско CNC и трябва твърде много механична работа (пари). От към контролер не е никакъв проблем да се купи едно китайско управление за към 1000 лв. Обаче ще и трябват 3 нови яки мотора(със съответните серво драйвери), голям филм да се монтират някъде, щото има предвиден само един за трите оси, шпиндела също ще иска сериозна преработка(инвертор и т.н.), да не говорим, че заради малоумното задвижване е много кекава като цяло. И като цяло накрая сметката не излиза. По добре си купи от търговете някоя подобна но истинска машина. Времето и парите които ще се хвърлят по това недоразумение ще са повече, от колкото някой дърто истинско железо от Германия, Белгия, Холандия...


Пон Фев 06, 2023 9:07 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: фреза ФВ325
Не сте ме разбрали,
Тая машина няма да обработва желязо никога, ако се наложи - ще я сменим.
Ползваме я само за доработки на детайли от пластмаса, колко е икономично и оправдано - не знам, имам си шеф да мисли :) .

Моят интерес е само да работи, докато решат да я бракуват. :D


Пон Фев 06, 2023 3:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: фреза ФВ325
Аз те разбрах перфектно - просто нашата гледна точка е друга :) И затова сме ги хвърлили на скрап, щото не работим пластмаса а железо. Тя като нова за железо е ставала преко сили и затова при положение че се скапе не си заслужава усилията за модернизация. Виждал съм модернизирана универсална фреза ама тя беше май някаква чешка - много стабилно желязо. Върху нейния шпиндел шляпнаха един 4kW на 24к оборота и я ползваха за изработка на матрици. За нея си си заслужава, ама за това недоразумение....


Вто Фев 07, 2023 8:22 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни