Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Интересна машинка 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Интересна машинка
Случайно ми попадна в полезрението това железце: Brother SPEEDIO S700Xd1
https://www.youtube.com/watch?v=_xMnyOCY9Yo

Копа железото (Carbon steel S50C) като кашкавал. :lol:

Тони, нали търсеше машинка?


Чет Юли 06, 2023 9:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Интересна машинка
търся аз ... ама страдам от шизофрения, от една страна искам точно таква машинка, за истински железа, амо това към момента може да е единствено хоби, реално не ми трябва за работа. от друга ми трябва прост 3д рутер, сега като казвам прост, не баш прост, трябва да е сериозна машина за да има смисъл, това вече е за работа. В момента дори и без да сме много натоварени имам около 30к евро на месец разход за пластмаси, убеден съм че мога да го сваля поне с 50% ако изработваме детайлите при нас, а си мисля че и с доста повече от 50%. Но дори 50% да ми падне разхода, машината ще с еизплати за около година. Въпроса е че в моента съм се хванал, или по-скоро се каня да с ехвана, да преправя всички детйали които стават за шприцване и да направя тулинг. инвестицията ще е около половината, но естетсвено извън този продукт е неизползваема ... и етй така от мислене и канене си ги плащам тия пари ...
от трета ми се иска и нещо 5 осно, за да мога да си затворя целия цикъл на пластмасите, т.е. да обработвам и формовани детайли, там вече за връщане на инвестицията ще трябвта 2-3 години, но отново си струва.
Имам обаче един сериозен проблем, човечета ....тия машини трябва да ги закова в Мексико, т.е. трябва да си намеря оператори тука, отделно тука има малко грижи с пластмасите като цяло, особенно инженерните за целите за които ми трявбат, та ще трябва и да си ги внасям. .... интересноо е, че в момента фокскон строи няколко фабрики тука, и те имат проблем с пластмасите,със шприцваните, няма достатъчно машини в мексико ...


Чет Юли 06, 2023 11:07 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни