Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Курс R&S 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Курс R&S
Ако някой иска да се разходи до Стокхолм с образователна цел и има излишни 2000Е (курс, хотел, полет, два дни)- да се записва.

Иначе радио колегите от форума може да го организират на половин цена или по-малко в София...

Някой иска ли да организира такъв курс в София, аз може да се наема да осигуря зала и т.н.?

http://tripicchio.scnem.com/a.php?sid=3 ... p=1,online

или да организираме такъв курс в МЕИ, аз знам кой асистент във ФКТТ може да го води :)


Пон Сеп 11, 2017 12:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Курс R&S
айде де, като не искате да идвате - да организираме един в МЕИ


Вто Сеп 12, 2017 2:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Курс R&S
А каква е целта на кура? :)
Като гледам програмата - все базисни неща, които всеки, който започне да се занимава с радио трябва да знае. А парите горе-долу ще стигнат за един спектрален анализатор.


Вто Сеп 12, 2017 2:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Курс R&S
Ми те са базисни точките - но като не си ги правил, се забравят. А аз май след университета - така и не стигнах до нещо такова. Все някакви невъзможни истории правя, но не съм се занимавал с радио.

А спектрален анализатор - да може втора употреба от портативните, за под 2000Е

Ако го организираме в БГ, за нищо няма да стигнат. Или може би в Хисар, и представителите на R&S сами да си донесат техниката,
и така два дни в полезен обмен на информация и биропиене.

Дадох го само като примерни точки, може да добавим и други.


Сря Сеп 13, 2017 11:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Курс R&S
Е па що трябва да е непременно от представителите на R&S и тяхна апаратура?
Предполагам все може да се намери SA и VNA + хората, които работят с тях и да се направи демонстрация с конкретни дивайси - мерене на излъчването от гсм, ISM чипове и други подобни, съгласуване на конкретни антени и ефекта от това.
Няма смисъл от запознаване с блоковата схема на спектрален анализатор. Подкарването му не е висш пилотаж - понякога минавам дори без четене на инструкцията, а VNA е безполезен, ако няма методика за настройка на съгласуването на антената.


Сря Сеп 13, 2017 12:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Курс R&S
може с рекламисти, може и без тях. просто да видим нещо ново, освен старите неща
и всеки може да си подготви нещо интересно за показване
не държа на марки или на търговци, но има и някои от тях които чуват петела

в смисъл хем да се видим, хем на някой който му е интересно, но не работи с това всеки
ден, да види и пипне.


Сря Сеп 13, 2017 8:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Курс R&S
груби,
ти се поти един следобед в Лунд с GSM уредите. цецо също беше награбил самичък един такъв сандък, с жълта лепенка 'Two persons lift', довлече го до колата и изпъхтя 'Дедо, какво толкоз има в тя пущина бре!?' (благодаря отново на цялата банда за помощта!)

та бих довлякъл едно таквоз за показване само с логистична помощ. а има какво да се види, но само това ще си отнеме цял ден.

местните представители на R&S и НР нямат нищо за показване. не правят курсове, изрично съм ги помолил, ако организират нещо у нас, да ми пратят мейл. мисля, че на склад не държат дори и захранвания с демонстрационна цел, да не говорим за скопове или още по-засукана техника. НР ми доставяха една GSM карта за горния уред някъде към 70 дена и ми излезе 150 кинта. китайски комплект от 4 карти за НР и R&S дойде за седмица и ми струваше $15. та не ги знам защо още дишат.


Сря Сеп 13, 2017 10:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Курс R&S
мани, голяма одисея беше - така се правят спомени
а както Ериксон се канят да уволняват 15000 човека... незнам дали няма да има още

ами може така да го замислим, незнам или в София, или в Хисар или на някое приятно място

един бус, и с него да натоварим техниката
и поне два дни, може и петък, събота и неделя
да се видим, да пием по бира и да се научим на нещо


Сря Сеп 13, 2017 11:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Курс R&S
ДедоБоре написа:
груби,
ти се поти един следобед в Лунд с GSM уредите. цецо също беше награбил самичък един такъв сандък, с жълта лепенка 'Two persons lift', довлече го до колата и изпъхтя 'Дедо, какво толкоз има в тя пущина бре!?' (благодаря отново на цялата банда за помощта!)
та бих довлякъл едно таквоз за показване само с логистична помощ. а има какво да се види, но само това ще си отнеме цял ден...


Дедо, за тази ли бандура ми беше споменал? Има ли възможност да имитира лошо покритие, за да се види какви ги твори гсм в тази ситуация?


Съб Сеп 16, 2017 8:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Курс R&S
'бандата' е тимуровската команда, която ми помогна да изнеса няколко тона техника от офиса =D>

другата банда, която вероятно имаш предвид са два аджилента 5515 и един 6619. тя може всичко, но още съм в процес на разучаване на по-така фунциите. по отделно свирят уникални парчета, но истинската музика е в оркестър (банда)

примерно хендовър между клетки или дори мрежи - намаляваш сигнала на един сектор, вдигаш на друг (GSM-a трябва да се презакачи), после намаляш на клетката и вдигаш на друга и трябва да стане същото, всичко това докато върви произволен трафик, като мериш и консумацията. за съжаление трябва софтуер за управление, който по разбираеми причини ми е извън възможностите като планини в зелено. опитвам се да спретна нещо мое, може би не толкова адванс (примерно, не ме интересува емулация на честотния план на провайдер-Х в Еквадор при хендовър към провайдер-Y в Перу), но това върви като фонова задачка и се конкурира с лентяйството на дивана и редене на гранитогрес.

звънни да обсъдим каква ситуация искаш да емулираме, мисля че ще стане с менютата само.


Съб Сеп 16, 2017 8:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Курс R&S
Под "бандура" имах предвид апаратурата. :)
По-добре е тук да обясня проблема, защото вероятно и друг се е сблъсквал с него и може евентуално да предложи решение.
Става въпрос за един мой дивайс който предава гпс позиция по гпрс онлайн. Предназначен е за спортни състезания (ориентиране, бягания, колоездене, и друти подобни), които често се провеждат в зони без покритие. Забелязахме, че при загуба на покритие, след влизане в такова доста бавно се възстановява комуникацията. Например, над Драгалевци губи покритие и се оправя почти в центъра на София. Оказа се, че гсм докладва липса на регистрация, но едновременно с това - отворен сокет. Единственото (за сега) решение е шалтера, но нещо не ме кефи. Та питането ми е, дали с твоята апаратура може да се провери какви ги върши гсм в тази ситуация. За 2,5G модем иде реч. :)


Съб Сеп 16, 2017 9:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Курс R&S
можем да пуснем някаква комуникация (FTP, сокет, каквото ти е кеф), да намалим силата на сигнала от 'клетката' до нула и ти да си гледаш какво прави модула. по всяко време може да го вдигаме (сигнала де), да го местим по честоти, да му вкарваме фадер, фазов шум и т.н. мисля, че само броя на слотовете не мога да предоговарям, ама трябва да разгледам менютата. по принцип върви един безумен лог на всички нива, има си програмка да ти го разглобява в четим вид (лога е бинарен на ТСР порт). мога да ти го пренасоча по VPN да си го гледаш. можеш да гледаш и екрана на уредите, но не можеш да натискаш копчета.


Съб Сеп 16, 2017 10:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Курс R&S
Дивайса играе ТСР-клиент, който изпраща паркети с данни. Апаратурата трябва да отговаря само на ниво ТСР и нищо над него. Друго не ми трябва. Имам усещането, че нещо се чупи между гсм и гпрс стековете, но имам и съмнения в ТСР сървъра. Ще ми се да тестваме същото и с UDP...
BTW, държача е за микро сим.


Съб Сеп 16, 2017 11:31 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни