Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
EMC за 2.4GHz 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
То не е въпроса дали ми се занимава. Че за сега няма да ходя в лаборатория за сертификат, е ясно. Не е рентабилно, а и конкуренцията също я кара през просото. Но все пак не искам да съм хептен по долни гащи.. Да си направя там някакви читави замервания поне на първо време. И има доста да прочета, че много стандарт, много нещо!

_________________
www.elkran.com


Вто Ное 03, 2020 8:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
Да се надяваме че догодина Quectel ще имат EMC пре-сертифицираща лаборатория и инженери в Белград, която ще може да се ползва от техни клиенти.


Вто Ное 03, 2020 9:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
Ами то доколкото ти само изпълняваш не те бърка, да му мисли шефа, но да с еуспокояваш че някой друг не го прави няма много смисъл, а и не се знае дали не го прави ...по добре мислете по въпроса. Тръгнеш ли на сертификации няма да е само,излъчване, ще има и имунити, а с оглед приложението сигурно бая горички с дебели дръвчета ви чакат.


Сря Ное 04, 2020 8:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
Наистина ли на цялата територия няма една смотана EMC/EMI/ и т.н. лаборатория - поне за пре-сертификация?
СЕРИОЗНО?


Сря Ное 04, 2020 12:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
то болници няма, ти за EMC лаб си мечтаеш... то и преди наличието ѝ беше твърде условно.

'болните започнаха да умират в къщи' - заглавие от днешен вестник
след като половин година сме в режим 'българските деца си учат сами в къщи под надзора на неработещите родители', следва 'българките започнаха да раждат сами в къщи'.
или може би съвсем модерното 'мъжете в България започнаха да раждат в къщи...'

новина 'домакините в България масово си поставиха EMI Receiver между пералнята и фикуса и започнаха да си обменят рецепти в бгмама относно пре-сертифицирането на кафеварки' вероятно ще повдигне едната вежда само на много ограничена аудитория.


Сря Ное 04, 2020 12:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
абе и аз съм "раждал", и мога да ти кажа по-добре че аз станах мама (заради цезаровото) - връчиха ми го бебока в ръцета на 10тата минута и оставих докторите и жената в операционната. иначе шведките тука раждат по колите докато ги прехвърлят между болниците, или направо си стоят в къщи за да спестят стреса.

Дали ще е БГмама или МайкаМу или ЛелеМамо, все ми е тая. Добре, че и жени има -иначе досега да сме се избили.


Горепосоченото няма никаква връзка с лабораторията. и честно казано не ми пука кой ще го заинтересува, а защо изобщо няма такава в територията? Нали САМЕЛ90 имаха, нали Агенция Въздушно Движение имаха нещо (като изключим случаите с просто стискане на ръцете и размяна на банкноти)? Толкова ли ит старите производства никой не е имал, няма или не е правил НЯКАКВИ измервания и (пре)сертификации?


Сря Ное 04, 2020 1:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
Grubi написа:
...нали Агенция Въздушно Движение имаха нещо...

РВД май имаха лаб само за калиброване на уреди...


Сря Ное 04, 2020 3:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
точно, но като има занесох LeCroy 500MHz, 2001 година... и чичото ми каза - ами няма с какво да го калиброваме, но остави документацията и ние ще издадем сертификат...а на мен ми трябваше за ISO9001. Вероятно имат някакви калибратори, но незнам какви. А пък сега какво има - само един Господ и стари баби (инженери) знаят. Явно младите или не четат и пишат тук, или им е все тая или и да има нещо е само за вътршно използване.


Сря Ное 04, 2020 3:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
ilkor написа:
Да се надяваме че догодина Quectel ще имат EMC пре-сертифицираща лаборатория и инженери в Белград, която ще може да се ползва от техни клиенти.

Ами да се надяваме! :) Значи ще чакаме да я отворят! Аз преди това ще обърна стандартите, ще подготвя някаква тестова постановка за ниски честоти, понеже там и техниката е по-евтина, и ще оставя високите за лаба. Мисля така е най-рентабилно. А и ако съм изпълнил точно указанията в документацията, би следвало и там да няма ядове или да е нещо малко! :)

_________________
www.elkran.com


Сря Ное 04, 2020 3:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
мтрологичния лаб към РВД мина към метеорологията
2015 го извадиха от 'основните дейности' и после не знам какво стана.
трудно се обяснява на калинки, че какъвто и закон да приемат, гравитацията пак ще си действа и слънцето пак ще изгрява (от изток)


Сря Ное 04, 2020 4:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
stoyanoff написа:
Ами да се надяваме! :) Значи ще чакаме да я отворят! Аз преди това ще обърна стандартите, ще подготвя някаква тестова постановка за ниски честоти, понеже там и техниката е по-евтина, и ще оставя високите за лаба. Мисля така е най-рентабилно. А и ако съм изпълнил точно указанията в документацията, би следвало и там да няма ядове или да е нещо малко! :)

За малко да бъде в България ...
Миналата година като бях в Китай случайно се запознах с един италианец който беше току що назначен за шеф на бъдещ Р§Д център в Европа. И понеже се сприятелихме му предложих да ходатайства за България. Те бяха решили някъде по Полша. Даже успях да говоря със собственика и той хареса идеята. Та идва италианеца няколко пъти тука и аха да стане работата, решиха че центъра ще е в Сърбия щото имали безвизово пътуване с Китай.
Положих доста усилия ама ще ходим в Сърбия за жалост ... поне е близо.


Сря Ное 04, 2020 11:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
Все така става...развойния център на Микро-тата в Румъния, измервателната лаборатория в Сърбия, производството на нам кво си в Гърция и Турция. Ако не си помогнем сами...няма да ни го сервират.


Чет Ное 05, 2020 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
Ще сертифицираме в чина...


Чет Ное 05, 2020 9:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
Което и се прави днес, защото цените са 2-3 по ниски, а хората имат апаратурата и анехоичната стая. И там има лабове, които знаят и не знаят какво правят. Но истинска сертификация може да се направи на цената на ден работа в лаборатория за пре-сертификация в Европа.

И как да го направиш иначе, като имаш да сертифицираш 1-2-3-4 и повече продукти и не си Волво, АББ или някой подобен гигант.

Какво имаме ние... празни офиси и високи цени?


Чет Ное 05, 2020 3:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: EMC за 2.4GHz
А за китайските лабове имат ли вариант просто да се прати дивайса, те да направят измерването и да върнат резултат? Защото колкото и да е по-евтино, разходката до Китай си е цифра. Без да броим околосветското пътешествие. То сигурно е през Доха и тя става 100 дни...

_________________
www.elkran.com


Чет Ное 05, 2020 8:15 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни