Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Проблем с програмиране на TMS320F28069M 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Проблем с програмиране на TMS320F28069M
Здравейте! Имам проблем! Не мога да заредя програма на това чудо (TMS320F28069M). Писах на краварите ама само някакви глупости ми отговарят за сега. Та, използвам готово примерче от библиотеката(Flash_28069). Състоянията на управляващите пинотве(TRST, SDO, GPIO34) ги въртях във всевъзможни позиции. При зареждане на съответното примерче състоянието на EMU_BMODE е 0, което означава, че TRST е 0. И според диаграмата за буут сега на контролерът трябва да му се зададе от къде да буут-не. Опитах да разреша EMU_BOOT_FLASH() в .gel файла, което би трябвало да сетне EMU_BMODE=B. Обаче това ми брикна контролера. Вече 3 оправих :) . Та според това, което дават краварите в съпорт форума им мисля, че съм изпълнил стъпките. То си е стандартен пример... Само съм сменил пина, на който е Лед-а.. Когато заредя програмата всичко си работи. Мига си, както трябва, обаче след като разкарам програматора и рестартирам захранването няма никой вкъщи!
Може ли малко помощ?!
Благодаря!

ПП: Смених си програматора. Сега съм с XDS100v3. С XDS110 съм зареждал проргама преди година, обаче там бях зад оптоизолатор, а и беше китайско боклуче и си отиде. Та оптоизолаторът е възможно да е държал TRST в "1". Сега обаче XDS100 не тръгва през оптоизолатора и е директно свързан и явно държи TRST винаги в 0 и не позволява да управлявам през пиновете. Схемата ми е стандартна LAUNCHXL-F28069M, където TRST има pull down и е свързан през ключ към програматора. Възможно е тук да става белата ама не знам как да го модифицирам....

_________________
www.elkran.com


Пон Ное 14, 2022 11:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Проблем с програмиране на TMS320F28069M
Така! Оправих работата! Разкарах делителите и ключовете. В момента TRST е хард сетнато на 0 с пул даун, а SDO и GPIO34 са с пул ъп-и. По този начин контролера е в буут мод 3. Изглежда понеже на демо борда им са добавили капацитивни изолатори и разни други карантии, с тези делители им се разминава. Обаче когато трябва да се закачите директно за контролера, явно делителите правят бела и при наливане на FLASH нещо се прецаква тук там.. Или поне толкова ми са познанията до сега... Но друго не съм променял и за сега нещата са 6...

_________________
www.elkran.com


Чет Ное 17, 2022 6:54 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни