Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Клас D усилвател 10-W 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Клас D усилвател 10-W
Виж да контактуваш с някой разтропан FAE или подобен представител на тексас - имат си вътрешни запаси и може да ги придумаш да ти решат проблема безболезнено.


Сря Ное 24, 2021 11:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Клас D усилвател 10-W
ToHu написа:
Всичко което Ицо спомена, най-голямото облекчение е липсата на радиатори. Веднъж не се занимаваш чисто механично с тях, отделно не заемат и място.
А за това което е налично, гледах Маузер и диджи, няма нищо което да ме устройва, т.е. да има поне 1000 бр които да мога да купя и да отговаря на изискванията. Платката е проектирана с краварски но тях ги няма. Не съм пробвал да доставям директно от тях но предполагам няма да има голяма разлика.
Ще огледам други доставчици, но напоследък забелязах, че няма ли го в Маузер или в диджи е трудно за намиране и от другаде, изключая китайските де.


Реално погледнато, за всичко друго, което не е това дето си го сложил на платката ще трябва редизайн. С други думи няма да намериш аналог, тъй че слагай каквото има... Ако не е критично.


Чет Ное 25, 2021 1:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Клас D усилвател 10-W
То редизайна изобщо не е под въпрос, въпроса е да сложа нещо което ще върши работа и може да се купи, а не виждам много. Освен тоя 4 каналния който се предложи и тия китайци. Въпроса е до колко може да се вярва на параметрите на китайците, ако при 2 вт ще има 5-10% THD не е това което ми трябва.


Чет Ное 25, 2021 2:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Клас D усилвател 10-W
PAM-овете не са баш китайци - ся, може да има и ментета, ама по спомен бяха на Diodes. Инфинеонът е много добър звяр, но пък за твоите цели е разточителство.
Из разните бумбоксове/блутут колонки има понякога странни изчадия от световно неизвестни производители.


Пет Ное 26, 2021 8:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Клас D усилвател 10-W
Не то че има работещи чипове спор няма, но не ми се иска аз да съм опитното зайче :)
Проблема мисля е решен благодарение на Груби, намерих 3138, платката го поддържа, ще трябва ясно да я обозначим че е за 12 В, че нормално ги храним на 24 но това е бял кахър.


Пет Ное 26, 2021 11:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Клас D усилвател 10-W
Ще пием бира...ама като гледам ще е по-лесно аз да дойда до Инди. Пиши като всичко е минало успешно, и не им вярвай много на дистрибуторите или търговците - като ти казват, че нямало. Има, ама трябва да се поразрови малко...


Чет Дек 02, 2021 10:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Клас D усилвател 10-W
Що не заформиш един бизнес с ровене, да снабдяваш такива изпаднали като мене, аз с радост бих платил 10-15% отгоре ако ми се спести ровенето :)


Чет Дек 02, 2021 3:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Клас D усилвател 10-W
Ами аз това правих преди 15 години в Комет, и вероятно не трябваше да го оставям. Но никога не е късно да се върна, пък и натрупах друг опит. Има и тук такива възможности. То сега и времето за намиране на алтернативи, схемни решение, оптимизации и прочие. Ще видим какво ще сънувам по Коледа. А за ровенето - плащаме им тука на бившите Флектроникс и един куп фирми да ровят покрай тях, и все тая - те като не са минали през проектирането, ъкълите им щракат само цени, букви и проценти. И корпуси. Ама не правят връзката между тях, когато е нужно или когато съвсем наблизко има друго решение.


Чет Дек 02, 2021 3:30 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни