Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Грешка Е1 на китайски електрожен/TIG апарат 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Грешка Е1 на китайски електрожен/TIG апарат
Здравейте!

Вчера ходих да си свърша една работа ползвайки заваръчния апарат на приятел и взех, че го убих нещо. Китаец "марка" stahlwerk/vector welding модел NewYork 2500. Електрожен и AC/DC TIG. Не съм го напъвал въобще, заварявах с около 70А и то не много продължително, а на апарата му дават 100% натоварване при 85А, та се съмнявам да съм го прегрял въобще. След като спрях да заварявам светна червен светодиод, че е прегрял и на дисплея показва грешка E1 и си остана в това положение.

Разглобих го и има три термозащити на три радиатора, свързани последователно, и отиват към платката с управлението. Мерих - не е прекъснала никоя от тях. Като прекъснах за проба тези термозащити на дисплея вече излиза грешка E2.

Някой има ли случайно идея какво значи тази грешка Е1? Има още някаква зона с термична защита, която не съм видял? Или съвсем друга грешка, но пали светодида за прегряване по принцип за каква да е грешка?

Прилагам снимки на платката за управление и предния панел. Търсих някаква информация по номерата на платката, ама нищо не излиза.

Ако не е нещо тривиално с което да мога да се оправя ще се радвам също на препоръка за сервиз, който би се занимавал и познава подобни китайски машини в София или някой колега от форума ако му е позната такава платка за управление.

Поздрави,
Радо


Прикачени файлове:
IMG_20230319_164549.jpg
IMG_20230319_164549.jpg [ 460.86 KiB | Прегледано 532 пъти ]
IMG_20230319_164555.jpg
IMG_20230319_164555.jpg [ 342.91 KiB | Прегледано 532 пъти ]
Пон Мар 20, 2023 9:55 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни