Отговори на тема  [ 305 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща
Избор на лабораторно захранване. 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
velio написа:
nikolay.kolev написа:
Някой да има такова : https://www.siglent.eu/product/1141034/ ... wer-supply или да си е играл с него?


https://www.youtube.com/watch?v=mdOauVzY9OU


Благодаря, гледах го и нещо не ми допадна.


Пон Май 16, 2022 1:36 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
czinka написа:
http://www.sonsivri.to/forum/index.php няма покана за този форум? Ще съм благодарен за... 8O 8O :?: :?:

А ти прочете ли как се получава покана?


Вто Май 17, 2022 4:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
nikolay.kolev написа:
velio написа:
nikolay.kolev написа:
Някой да има такова : https://www.siglent.eu/product/1141034/ ... wer-supply или да си е играл с него?


https://www.youtube.com/watch?v=mdOauVzY9OU


Благодаря, гледах го и нещо не ми допадна.


Мисля че са променили потребителския интерфейс. Това май е доста ранна версия.


Сря Май 18, 2022 12:54 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Мен това не ме плаши, а по-скоро изработката не ми допадна. Имах по-големи очаквания но като го видях не е много по различно от no name захранванията за по-малко пари. Лично за мен това е един от "уредите" с които не трябва да се прави голям компромис.

п.п. Все повече се замислям за направа на такова с микропроцесорен контрол. Аз съм фен на линейните захранвания за тази цел. Знам, че са с лошо КПД но импулсните много трудно се докарват да са "тихи".


Сря Май 18, 2022 6:36 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
В случай че някой се навива в момента(като мен) за Rigol DP 832, това Ригол захранване ще се окаже май скъп боклук, хората масово се оплакват
в Ютюб от всякакви проблеми - прегряващ линеен регулатор и кондензатори, рестарти с неизяснен произход (май от процесора на NXP предназначен
за зарядно на батерии), индуцирано променливо напрежение между GND и другите изходи
гърмящи трансил диоди, липса на калибрация още с пристигането, неизмит флюс по платката и т.н. загуба на тънката линия.
Не знам някой тук има ли директни впечатления да сподели?


Сря Май 25, 2022 8:06 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Аз в началото гледах точно Rigol и Siglent (Siglent взех един скоп, че се налагаше и като цяло смея да твърдя че е добре. Сравнявахме го с другите в офиса - Кeysight и не се наблюдават фрапиращи неща) но нещо и 2 те марки не ме грабнаха. Явно не е само до марка но и до това какъв тип продукт прави. Все още проучвам и взех да клоня доста към https://bg.farnell.com/keysight-technol ... dp/2750662 но е в друг ценови клас. От друга страна като се замислиш това е уред който не се купува всеки ден.


Чет Май 26, 2022 8:19 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Две хиляди евро с ДДС не е в друг ценови клас, ами направо в друга схема на финансиране...
Вярно че трябва да реализират печалба от сложен продукт купуван от малко на брой специфични клиенти, ама
направо се забравят с тея цени.
Иначе идеята за добавъчно цифрово управление към някое класно аналогово захранване хич не е лоша.
Смяна на врътковите потенциометри с цифрови и някоя малинка която да 'върти врътките' и натиска бутоните ( за по-некритичните функции).
Или пък интерфейсна платка към PC-то .


Чет Май 26, 2022 9:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
В днешно време не е ли допустимо да се използва захранване без вграден телевизор, а само с няколко индикатора?


Чет Май 26, 2022 10:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
nikolay.kolev написа:
Аз в началото гледах точно Rigol и Siglent (Siglent взех един скоп, че се налагаше и като цяло смея да твърдя че е добре. Сравнявахме го с другите в офиса - Кeysight и не се наблюдават фрапиращи неща) но нещо и 2 те марки не ме грабнаха. Явно не е само до марка но и до това какъв тип продукт прави. Все още проучвам и взех да клоня доста към https://bg.farnell.com/keysight-technol ... dp/2750662 но е в друг ценови клас. От друга страна като се замислиш това е уред който не се купува всеки ден.


В ибея има много Agilent-и, на доста приемливи цени. Прецизни, мощни, системни, каквито ти душа сака. Имат си дори и серивзна документация и подлежат на ремонт. Аз бих се насочил натам.

Siglent си общуват с Lecroy (правят им ниския клас осцилоскопи) както навремето Rigol си приказваха с Keysight/Agilent. Заради това в момента скоповете на Siglent са доста прилични. Аз дори си взех за вкъщи. На първо четене ми харесва.
Захранванията обаче са друга бира. Там не знам дали имат "голям батко" който да им подшушне някои тайни, та...


Чет Май 26, 2022 12:54 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Jack написа:
Две хиляди евро с ДДС не е в друг ценови клас, ами направо в друга схема на финансиране...
Вярно че трябва да реализират печалба от сложен продукт купуван от малко на брой специфични клиенти, ама
направо се забравят с тея цени.
Иначе идеята за добавъчно цифрово управление към някое класно аналогово захранване хич не е лоша.
Смяна на врътковите потенциометри с цифрови и някоя малинка която да 'върти врътките' и натиска бутоните ( за по-некритичните функции).
Или пък интерфейсна платка към PC-то .


Дори няма нужда от малинка.. аз все още не съм се отказал за собствено такова но ще отнеме много време и най-вече ресурс. Иначе няма лошо да имаш едно фабрично и едно ТНТМ. Ако има и други желаещи може да се направи общ проект. Но работата не е само да смениш управлението според мен. Днес си играх с едно китайче което бях купил преди доста време и понякога го ползвам - Yaxun PS-305. Като цяло за 80те си лева е добре но е по-скоро да си правиш хоби проекти с ардуино. Като го включа към електронен товар и скоп при рязка смяна на товара се виждат чудесата. И няма как да ги виня за тия пари дори се справя много добре но за други приложения. Пробвахме няколко импулсни с цифрово управление от същия гараж като при тях времето за реакция бе малко по-добро но шума си беше значително повече.


Чет Май 26, 2022 1:02 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
velio написа:
nikolay.kolev написа:
Аз в началото гледах точно Rigol и Siglent (Siglent взех един скоп, че се налагаше и като цяло смея да твърдя че е добре. Сравнявахме го с другите в офиса - Кeysight и не се наблюдават фрапиращи неща) но нещо и 2 те марки не ме грабнаха. Явно не е само до марка но и до това какъв тип продукт прави. Все още проучвам и взех да клоня доста към https://bg.farnell.com/keysight-technol ... dp/2750662 но е в друг ценови клас. От друга страна като се замислиш това е уред който не се купува всеки ден.


В ибея има много Agilent-и, на доста приемливи цени. Прецизни, мощни, системни, каквито ти душа сака. Имат си дори и серивзна документация и подлежат на ремонт. Аз бих се насочил натам.

Siglent си общуват с Lecroy (правят им ниския клас осцилоскопи) както навремето Rigol си приказваха с Keysight/Agilent. Заради това в момента скоповете на Siglent са доста прилични. Аз дори си взех за вкъщи. На първо четене ми харесва.
Захранванията обаче са друга бира. Там не знам дали имат "голям батко" който да им подшушне някои тайни, та...


Не съм гледал там поради незнайни причини. Може би съм малко резервиран и може би не е правилно.


Чет Май 26, 2022 1:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
nikolay.kolev написа:

Не съм гледал там поради незнайни причини. Може би съм малко резервиран и може би не е правилно.


Ами крие си рисковете, но пък и "печалбата" може да е значителна. Погледни, дето се вика, пари не искат за това.


Чет Май 26, 2022 3:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Siglent правят част от апаратурата на B&K Precision. Едно към едно са осцилоскопите и функционалните генератори. На функционалния генератор, който имам само компютърните програми са различни. И цените естествено. Захранванията, обаче са различни. На моето захранване ме дразни само вентилатора, който върти непрекъснато.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Чет Май 26, 2022 3:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
Ами аз пък си купувам втора ръка и съм доволен, а и като параметри са далеч от тия на сиглент, имам няколко HP-та, конкретно 6626А е много полезно, е сега е малко шумно но не е ужасно, иначе накупих няколко кикусуита PMC35-3A, и те вършат много добра работа. Всички в купом сигурно струват колкото нов сиглент.


Чет Май 26, 2022 5:10 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: Избор на лабораторно захранване.
ToHu написа:
Ами аз пък си купувам втора ръка и съм доволен, а и като параметри са далеч от тия на сиглент, имам няколко HP-та, конкретно 6626А е много полезно, е сега е малко шумно но не е ужасно, иначе накупих няколко кикусуита PMC35-3A, и те вършат много добра работа. Всички в купом сигурно струват колкото нов сиглент.


E то няма място за сравнение. Аз като разгледах сиглент-а под капака и загубих интерес.
Все още търся и все повече клоня към някой по-марково.


Вто Юни 21, 2022 10:47 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 305 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни