Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Симулационни tools 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Симулационни tools
От скоро тексасците дават PSpice на Cadence условно безплатно - ако са само вградените/ТИ модели е напълно безплатно, ако добавиш външни (казват "from web") модели щраква капана и можеш да гледаш до 3 сигнала/графики едновременно.
Опитвам се да го тествам - два пъти пращам request, ама греда - нито потвърждение, нито отказ.


Нед Дек 13, 2020 10:21 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Симулационни tools
Благодаря Гичо, най-накрая полезна информация за тексаския Спайс!


Нед Дек 13, 2020 5:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Симулационни tools
Алтиум използва пълномерен спайс, на предишната работа правих много сложни симулации.
Примерно симулация на реактивната мощност в 5 звенни късовълнови филтри-диплелсъри (в лента). Резултатите бяха много близки до измерените.
Една защита по КСВ също успях да изсимулирам, като говорим за големи мощности и реакция в порядъка на наносекунди.
Мисълта ми е, че крайният резултат зависи от модела, който си изградил.

_________________
Хайде де!


Нед Дек 13, 2020 7:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Симулационни tools
Това го дават за прости неща, но поддържа МЦУта и Ардуино:
https://www.simulide.com/p/home.html
Не се инсталира, така че пробвайте смело.

PS Пробвах батерийка, бутон и RL верига с гасящ резистор - симулира!


Пон Дек 14, 2020 11:03 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Симулационни tools
Мда, не е лошо, откъде го изкопа? Направо прилича на китайски клонинг на Протеуса. И микроконтролери очевидно симулира.
Радвам се, че се поотпуснахте и понапълнихте темата, опит да обмениме, ето и нещо ново се появи. Играчка е, да, но е безплатно и като че ли за първи път попадам на AVR/PIC/Arduino симулатор за без пари. Пише, че не е толкова прецизен, но за без пари - браво на създателите! И на Бонго.


Пон Дек 14, 2020 11:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Симулационни tools
d_jelev написа:
Мда, не е лошо, откъде го изкопа? .....

Случайно го намерих в компа. Може би съм го зърнал в препоръчаното от Linux Mint и после: заредил и забравил.
PS: Linux Mint се слави като консервативна и стабилна система, значи щом препоръчва нещо...


Пон Дек 14, 2020 11:53 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Симулационни tools
dan написа:
Алтиум използва пълномерен спайс, на предишната работа правих много сложни симулации.
Примерно симулация на реактивната мощност в 5 звенни късовълнови филтри-диплелсъри (в лента). Резултатите бяха много близки до измерените.
Една защита по КСВ също успях да изсимулирам, като говорим за големи мощности и реакция в порядъка на наносекунди.
Мисълта ми е, че крайният резултат зависи от модела, който си изградил.


Не се и съмнявам, че всичко е симулирано. Но ти си използвал само компонентната база на Алтиум симулатора, нали? Нищо външно. Симулацията ще тръгне и дали е "вярна" или не зависи единствено от човека, дето я сетва, тоест дето създава схемата. Ти и си го писал. Ако схемата ти презентира модел с основни пасивни компоненти, с наличните в симулатора операционници или каквото там ползваш - нямаш никакви грижи. Грешни симулации не съществуват, съществуват грешни задания. По-бързо, или по-бавно, накрая сметките се презентират на плотове. И това въобще не подлагам на въпрос, защото няма как създателите на симулатора да са имплементирали грешна математика.
Аз съм фен на протел-пкад-алтиум от 1999, та затова, ако си оправят симулатора, ще съм много щастлив. И съм му давал шанс, и не ще, и не ще. Не ми импортва външни компоненти, защото, доколкото си спомням, не можеше. Или беше нещо като да можеше само стандартни транзистори, и то не всеки, нищо друго. Това автоматично изключва спайс симулатора като такъв. Виж, ако може да чете и симулира спайс код - добре, ама кой пише на спайс схеми? Всеки ползва схемен редактор, готови модели.
Ама на мен са ми трябвали феритни материали и феритни форми, куплиране, еър гап, трябвали са ми всички нови полупроводникови силови прибори, да не говорим, че ми трябват специализирани чипове от производители - всичко това го има на модели, даже сме поръчвали спайс модели на производители и са ни правили такива. Ама къде ти това в Алтиума, няма как да стане. А с Кейдънс всичко става, със симулатора на Ментор мисля, че почти всичко става, с LTSpice също почти всичко става, с TINA доста работи стават. Имам на андроид WeSpice с NGSpice engine, струваше ми еднократно 9.90 долара. Импортва като звяр всякакви модели различни от стандартните пасивни и транзисторни. А пасивните и транзисторните можеш да ги настроиш според параметрите по datasheet. Симулира не по-зле от най-скъпо платените симулатори и има всички анализи, за които се сещам. Туй чудо го може, Алтиума обаче не го може.
Аз може и да не съм прав, защото съм се отказал от Алтиум като спайс преди 10 години. Не знам дали са го оправили, но едва ли. Преди 3/4 години един техен представител от Германия ми каза - ние Алтиум симулатор не развиваме, защото това не го иска клиента. Затова и махнахме всички програмни езици и нанобордове и тем подобни, защото клиентът не иска да пише на VHDL, или C, или да симулира с Алтиум. Той си ползва други tools за това. Kлиентът иска от нас платки, CAD и 3D. И натам вървим.
Ако човек симулира стандартна схема или може да направи достатъчно добър анализ с наличните в Алтиум неща, значи това е неговия симулатор! Друго не му трябва!
Както беше казал навремето един чалга-мъдрец - слушайте само най-хубава музика, а най-хубава музика е тази, която вие най си харесвате.


Пон Дек 14, 2020 11:57 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Симулационни tools
Намерих едно филмче в тубата, което показва импортване на cir. модел в симулация на Алтиум. Доколко е гъвкав за всеки модел, не знам, но звучи обещаващо:

https://www.youtube.com/watch?v=xFafdcH ... IJ&index=7

Това тук също:

https://www.youtube.com/watch?v=W9kPCPHfpY0

Може пък и да са го оправили симулатора им в последните години. Но аз други подобни пример в тубата не намирам, което ме кара да бъда скептичен. Сигурно има лимитации.


Вто Дек 15, 2020 11:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4574
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Симулационни tools
Това изглежда прилично (не съм го пробвал)
https://ra3xdh.github.io/

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Юли 02, 2022 1:09 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни