Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Екраниране против 5G мрежите… 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
По-лесно е с хендсфрии с достатъчно дълъг кабел :)
/Аз си помислих, че става дума за екраниране на апаратура/.


Вто Дек 14, 2021 6:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10612
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
С жично хенсфри не става защото ВЧ сигнала от телефона минава по кабела на слушалката, по кабела, по кабела и попада директно в мозъка. :D


Вто Дек 14, 2021 6:50 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
E, за такива случаи има acoustic tube handsfree. :)


Вто Дек 14, 2021 6:59 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
741 написа:
pechkov написа:
Работилницата ми е разположена в жилищна сграда, а върху съседния вход два етажа по-високо има клетка на мобилен оператор. Приблизително на 50 метра от мен.
Аз от 15 години имам клетка на 30 метра, на височината на прозореца, точно насреща. Оцелявам, всъщност не и обръщам внимание.

Впрочем, с колкото затихнеш сигнала в помещението, с толкова телефонът ти ще си вдигне мощността. Клетката е на 50 метра, телефонът е на 5 сантиметра.


Зависи какво работиш. Ако ремонтираш телевизори - няма да ти е проблем.

GSM телефона не е обект на притеснението ми, знам какво излъчва, но нищо не ми пречи да го изключвам докато работя една специфична работа.



Както и да е. Ако някой има идеи за екраниране - нека пише. Всичко останало е просто разводняване на темата.

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Вто Дек 14, 2021 7:29 pm
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Както споменах, истинското екраниране е наука и струва скъпо:
https://en.wikipedia.org/wiki/Anechoic_ ... HDR-0a.jpg
Ако за момента ти е решен въпросът с 4G, засега в България 5G споделя голяма част честотната лента с 4G, така, че това не би трябвало да е проблем.
Честотните ленти в обхвата FR2 едва ли ще навлязат скоро, освен това те имат голямо затихване в стените на сградите.
Ето един ентусиаст:
https://www.youtube.com/watch?v=ZT-1P4SM5Vk
https://www.youtube.com/watch?v=8CcTdFJNBWQ


Вто Дек 14, 2021 8:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Не е толкова голямо, колкото се предполагаше и по големите градове навлизат с висока скорост. Вижте безплатните публикации на Signals Research Group. Темата е интересна и сложна, но не толкова, колкото предполага снимката горе. Тя е на абсорбиращо помещение, чието цел е не само да изолира външни влияния, а и да елиминара вътрешни рефлекции. Ти търсиш първото. За целта е достатъчно да изолираш със силнопрводим материал, като при конструкцията се предвижда как да се компенсира и високочестотното махнитно поле. Има производители на подобни фолия, подходящи и за залепване на прозорци (т.е. пропускащи светлина).


Вто Дек 14, 2021 9:09 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
добре де хора, ще си правите вятър на ушите с тези проказки....
така или иначе енергията затихва с разстоянието на куб... може всеки сам да си изчисли каква мощност ще го грее на 30 метра от клетката, ако да кажем че е 1 ват при антената........
демек глупост на търкалета правите с това екраниране
мисля, вторият пост с шапката от фолио най-добре лекува от 5г и други такива...

пък и си има регулации телефоните да си намаляват излъчването когато с ав близост до тялото(човеко)....

така че спете си споконй , не палете 5г кулите

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Дек 16, 2021 1:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Не знам. На мен лично не ми пречат, но познавам хора, не един и двама, които твърдят, че им пречи и не могат да спят нормално в града. Имах една позната навремето, беше на 70г жената. Продаде си апартамента и живееше в палатка извън града защото я смушаваха WiFi мрежите. Самовнушение или не, хората купуват хомеопатични продукти и се кълнат, че помагат. Заболекрят ми навремето ми изписа хомеопатия преди операция и твърдеше, че идея си няма дали е самовнушение или не, но си води статистика, която категорично показва, че приема корелира с по-бързо възстановяване. И аз съм в статистиката, един път пих и мина леко, вторият път не пих и три дена бях с температура на легло. Това нищо не значи, но ако се наложи трети път да лягам под ножа мисля да пия пак :)

Та, не знам. Хората питат как да екранират и аз споделям каквото знам. Вкъщи WiFi-ят ми е на три лентова меш мрежа и спя като пън. Обаче откакто се роди малката съм го нагласил да се изключва нощно време... При все че знам, че е тъпо поведения, ама и аз маймуна като всички


Чет Дек 16, 2021 1:43 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
HCL написа:
Имах една позната навремето, беше на 70г жената. Продаде си апартамента и живееше в палатка извън града защото я смушаваха WiFi мрежите.

Едно време хората са умирали от черни магии, а сега от WiFi сигналите в мозъка им. Т.е. нищо не се е променило.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Дек 16, 2021 1:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
А аз умирам от топуркащи комшии, плочата дудне като тъпан туп-туп-туп, часът е 2:35 а комшийката не спи и марширува ли, марширува.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Дек 16, 2021 2:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Да, това може да ти изпили нервите. Пробвай да заспиваш на аудиокнига. Винаги ми е помагало


Чет Дек 16, 2021 3:13 am
Профил WWW
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
До колкото разбрах от последния пост на @pechkov, екранирането му трябва за някаква специфична работа.
Звучи тайнствено, но си е негово право да не споделя за какво става дума. Предполагам /и се надявам/,
че не става дума за страх от облъчване.


Чет Дек 16, 2021 11:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
HCL написа:
Да, това може да ти изпили нервите. Пробвай да заспиваш на аудиокнига. Винаги ми е помагало

Аз най-дълбоко съм заспивал с книгата по Линейна алгебра :)

_________________
Хайде де!


Чет Дек 16, 2021 12:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
al_at написа:
До колкото разбрах от последния пост...

А от първия - че не е нясно срещу какво се бори. Тотално игнорира въпросите за апаратурата с която разполага да замери .. нещо си, та смятам че проблемът е страх.

slav4o.com написа:
А аз умирам от топуркащи комшии, плочата дудне като тъпан туп-туп-туп, часът е 2:35 а комшийката не спи и марширува ли, марширува.

И моите от това лято взеха да ми събарят тавана, като най-изразени бяха от 23 до 0ч. В един момент разбраха колко много пречат ( :D ). Сега не са спрели напълно, но гледат да се съобразяват малко от малко.


Чет Дек 16, 2021 12:56 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 278
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Цитат:
... Пробвай да заспиваш на аудиокнига. Винаги ми е помагало

Или пък да пробва да стопли и приспи комшийката - и това винаги е помагало.

Хора, що не си признаете че за момента просто няма достатъчно емпирични данни. До миналата година бяха
безвредни газовите печки от клас А, които бълват въглеокисите директо в помещението, сега вече не са толкова безвредни.
Преди десетина години беше безвреден азбеста, а преди двайсетина - фосфора от уредите със светещи циферблати...

За момента всички изхождат от една конкретна мантра от био-физиката : източниците с голяма енергия са генератори на вълни с малка дължина.
Вълните с малки дължини са с голяма проникваща способност и носители на по-голяма енергия.
Проникваща способнос и голямата енергия --> йонизиращо действие --> мутации в клетки и т.н. ,
което започва в горния спектър на УВ и минава през рентгеновите лъчи и гама .

Дотук аз виждам само твърдение по следна формула от предикатната логика:
" За всички вредни въздействия от множеството на вредните въздействия на вълните
е валидно че се осъществяват по механизма на йонизиращата радиация" .
Което много лесно се доказва че е неистина, като се намери поне едно въздействие което не се осъществява по тоя механизъм (т.е. -правилото е невалидно).
Като погледнем спектъра на 5Г в най-горната му част, се вижда че навлиза в тоя на инфра-червеното излъчване.
Да, ОК, инфрачервените лъчи , т.е. Слънчевото греене и това от отоплителната печка е 'безвредно' ( всеки знае това ).
Само че никой не стои на слънце по цял ден, за да не го боли глава и да не повръща вечерта.
Защото получава слънчев удар точно от инфра-червените лъчи , които проникват през главата,
разширяват малките кръвоносни съдове в мозъка и се стига до малки звездовидни кръвоизливчета.
Ще спестя снимков доказателствен материал, за да не ме обвинят в тормоз над радио-инженери.
Да си екранираш собствения имот по каквато си решиш ти причина е малко по-незаконно от това да си сложиш щори против слънце.
Но пък за какво живеем, ако не получим малко адреналин предизвиквайки другаря Управник ... като си сложим щори.


Последна промяна Jack на Чет Дек 16, 2021 1:17 pm, променена общо 2 пъти



Чет Дек 16, 2021 1:12 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни