Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Екраниране против 5G мрежите… 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Блазе ви! Говедата които се нанесоха отгоре се активизират след 1ч. след полунощ и кротясват към 5-6ч. Преди това тъщата им беше там, но трябваше само с някакво скърцане и топуркане на легло да се примиряваме, виковете бяха нарядко. А тия младите "бурета" търкалят, от гардероба скачат, идея нямам какво би предизвикало подобен шум, "маршируването" е най-малкото. Казваш им и те те гледат с едни влажни очи - "Ама не сме ние!". Скарахме се защото комшиите започнаха да обвиняват нас, после ония малко намалиха, но продължават.

А аз за да създам подобно ломбуркане трябва да си строша ламината! :idea:


Чет Дек 16, 2021 1:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3310
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
dan написа:
Аз най-дълбоко съм заспивал с книгата по Линейна алгебра :)


Ами аз слушам това в момента :D An Introduction to Statistical Learning

Jack, имайки в предвид, че навремето е имало радиоактивна паста за зъби и рентгенови апарати за мерене на обувки при деца тендирам да се съглася с теб. Всяка нова технологи крие известни рискове. Но както при ваксините и общо взето всичко в живота - въпрос на trade of.

Bongo, за това най-добре помага къща в покрайнините. Скоро гледах, че в Елин Пелин вървят колкото апартамент в града.


Чет Дек 16, 2021 2:15 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Jack написа:
Което много лесно се доказва че е неистина, като се намери поне едно въздействие което не се осъществява по тоя механизъм


Ако толкова е "лесно" просто го докажи. Сравнението със слънчевия удар би било удачно, но трябва да се вкара в конкретика. Защото очевидно дори и най-слабият и чувствителен организъм трябва да бъде изложен поне на някакво минимално слънчево облъчване, за да говорим за слънчев а не друг вид удар.
При нормални условия не мисля, че мощността на клетката може да се сравнява с тази на Слънцето. Даже и Луната, а за лунен удар досега не съм чувал. С други думи при нормални условия няма известен феномен от сорта на йонизация, топлинна енергия или някаква друга вредяща енергия. Остават "ненормалните" условия. Примерно прекалено близко разстояние до клетката, дефектна клетка - която излъчва повече отколкото трябва или е насочена не където трябва. Демек винаги има риск нещо да е сбъркано. Също така има риск от неизвестен досега ефект от физиката, но подобен аргумент е глупав. Примерно откъде да знаем, че тоя ефект дето още не го знаем, няма да се окаже полезен?


Чет Дек 16, 2021 3:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Аз имам къщи в две села, но ежедневният транспорт е проблем: жената е дърта за книжка, синът е малък, а бензинът не е без пари.
За съжаление и с "говедата" пуснати в апартамент няма решение. Ама като си зная късмета: от целия блок точно над моята глава се паднаха. В съседния вход пък няк'ви редовно си мятат кесийките с боклук през терасата.
Заради два апартамента със животни цялата околия да се изнесе?!


Чет Дек 16, 2021 4:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
То понякога и къщата не е решение на проблема. Около мен има вече няколко човека дето са се преместили в къщи и имат един и същи проблем - съседските кучета, които решават да се карат по малките часове. Единият пък лятото има и друг проблем - къща в близко съседство се ползва за много шумни купони.
В съседна на друг къща, през топлите дни, всяка вечер софрата се опъва в двора, и се започва едно пиене йедене, подвикване .. на пуснат телевизор с часове.
И такива с телевизорите в дворовете са на кило..
Е, сега верно не е като да ти блъскат на главата и да имаш чувството че ще падне тавана, но все пак доста неприятно и дразнещо. Тапите и музиката (лекциите) може и да помагат в такива случаи.


Чет Дек 16, 2021 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3310
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Като бях в София имаше един младеж, луд или дрогирам няма идея, но си изкарваше тонколоните на терасата и озвучаваше целият квартал с електронна музика. Идваха полиция няколко пъти, но не оказа влияние. Питах един колега в Германия каква е процедурата при тях в такива случаи. Идва полиция, вижда каква е ситуацията, вика пожарна, качват стълбата, свалят я и му пращат сметка за 2-3 хил евро. Ако не я плати до месец-два, директно му я взимат от заплатата. Ако няма заплата му запорират банковите сметки докато плати, ако пак не плати му пращат съдия изпълнител, само че сега сметката е двойна и така. И тука има лумпени, но от малки се учат, че по добре е да имаш пари за кола отколкото да тровиш обществото. Виж за битовите разправии е въпрос на възпитани, там нищо не помага гарантирано. Живот.


Чет Дек 16, 2021 6:16 pm
Профил WWW
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
michev написа:
То понякога и къщата не е решение на проблема. Около мен има вече няколко човека дето са се преместили в къщи и имат един и същи проблем - съседските кучета, които решават да се карат по малките часове. Единият пък лятото има и друг проблем - къща в близко съседство се ползва за много шумни купони.
В съседна на друг къща, през топлите дни, всяка вечер софрата се опъва в двора, и се започва едно пиене йедене, подвикване .. на пуснат телевизор с часове.
И такива с телевизорите в дворовете са на кило..
Е, сега верно не е като да ти блъскат на главата и да имаш чувството че ще падне тавана, но все пак доста неприятно и дразнещо. Тапите и музиката (лекциите) може и да помагат в такива случаи.

Май съм го разказвал и друг път...
Приятел се изнесе в покрайнините на големото село. Отивам му на гости. Поседнали сме на теферич и бъбрим.
По едно време разправя: виж колко е хубаво тук - тишина, спокойствие, чист въздух.
Съгласих се. Като по поръчка, има няма 10 мин. след това се показа комшията му. С резачка за дърва ли да беше, с тример за трева ли, не си спомням. И озвучи цялото село.
Погледнах въпросително, при която ми беше отговорено със свиване на рамене, и измърморване "под мустак" на нещо като "ами има и такива неща".
След време се започна и със селските събори на мегданя, и т.н. и т.н.

Та и къщата не е панацея...


Чет Дек 16, 2021 8:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Бе готино си е на село, ма да знаеш къде да купиш.


Чет Дек 16, 2021 9:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3310
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Къщата е панацея стига да знаеш къде да я построиш. На баира или сред полето. От инфраструктура поне в днешно време човек е независим.


Чет Дек 16, 2021 9:41 pm
Профил WWW
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Е такива клиенти чакат тук електроразпределителните дружества и "водата". След това идва драмата с интернет и телевизия.
В повечето села като падне гръмотевица и няма интернет с дни. И това в случай че е оцеляло твоето оборудване, че много често цялата инфраструктура е на "медни UTP простори" по уличните стълбове.
Не знам как е в немско, но съм сигурен, че тук не е като там. :lol:


Чет Дек 16, 2021 10:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3310
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Еми бащата строи в България преди няколко години. На баира. Единственото към което е вързан е тока, понеже е лесно и го мързи да се занимавa, а и технологиите са малко по-сложни както гледахме в една тема скоро. Всичко друго е независимо и редундантно. Интернета беше най-лесен - LTE. Аз си мислех, че ще има нужда и от сателит, но не. Редовно се "виждаме" виртуално и нямам никакъв проблем да му прихвана стрийма от охранителните камери, което говори за добър Uplink.


Чет Дек 16, 2021 10:24 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
itso.t написа:
В повечето села като падне гръмотевица и няма интернет с дни. И това в случай че е оцеляло твоето оборудване, че много често цялата инфраструктура е на "медни UTP простори" по уличните стълбове.
Не знам как е в немско, но съм сигурен, че тук не е като там. :lol:

Аз мога да го направя както трябва с оптики вкопани в земята. Единственото което искам от теб и комшиите ти е всеки да ми плаща по 20 000 лева на месец за интернет.

Jack написа:

Само че никой не стои на слънце по цял ден, за да не го боли глава и да не повръща вечерта.
Защото получава слънчев удар точно от инфра-червените лъчи , които проникват през главата,
разширяват малките кръвоносни съдове в мозъка и се стига до малки звездовидни кръвоизливчета.


Слънцето излъчва Гама, Ренгенови, Ултравиолетови, Видими, Инфрачервени и Радио вълни. Добре е че има атмосфера, която поглъща част от тези вълни. И сега като почна да савняваш Слънцето, което излъчва 1000 вата на квадратен метър с GSM клетките стана смешен. По товята логика дай да почнем да избиваме голите охлюви, защото като се навъдят повече ще покрият Земята с плътен слой голи охлюви с дебелина 100 километра и ще унищожат живота на планетата.
И сега нещо забавно за хипохондриците. Цялата Вселена е против вас и за това отвсякъде ви облъчва с микровълнови лъчи с честота 160,23 GHz. От това облъчване няма как да се скриете дори и да избягате на Марс.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Дек 17, 2021 6:42 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
ike написа:
...Аз мога да го направя както трябва с оптики вкопани в земята. Единственото което искам от теб и комшиите ти е всеки да ми плаща по 20 000 лева на месец за интернет...

Мога да ти кажа и аз какво бих искал за тая цена, и какво според мен ти ще трябва да направиш, но нека не разваляме добрия тон. :D


Пет Дек 17, 2021 10:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Ако 5Г-то беше на 160ГХз - сравнението е валидно. Ако Слънцето лъчи с достатъчна напрегнатост в обхвата 1..5ГХз, пак щеше да е валидно. 1000-та вата (и горница) на м2 са основно видимия и инфрачервения - ей го:
Изображение
Със сигурност няма разлика между 3Г,4Г и 5Г, щото май само модулацията е различна. "Онуй" 5Г на mmWave ще да дойде някой ден, ама няма да е сега. С разните К-стъкла няма как да влезе отвън вътре (ако изобщо някой вземе да излъчва).


Пет Дек 17, 2021 10:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2588
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Интересното е, поне аз като съм тествал лазери върху кожата си - 80 mW - 780nM не се усеща, 50 mW 405nm се усеща. Т.е. дали има топлинен ефект зависи от това дали съответната дължина на вълната се поглъща от материята - в случая кожата. Т.е., УВ също има топлинен ефект.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Дек 17, 2021 11:19 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни