Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Екраниране против 5G мрежите… 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Гледам големи сте анти5Г ентусиасти, само не си купувайте защитни амулет, защото повечето са радиоактивни,,,,
келфайда като не телови 5г-то ама си облъчваш топките с някой изотоп....

https://www.eenewseurope.com/news/radia ... nid=142929

А за фотони, 5г екранировка и мутации на ДНК..... да ви кажа преди да облечеш костюма на супер герой, и да почнеш да спасяваш света - трябва да прескочиш дувара на лудницата :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Дек 20, 2021 12:18 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 347
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Малко късно виждам темата, признавам си че не съм прочел всички коментари. Чудя се обаче защо толкова взеха да се притесняват хората от 5то поколение мрежи? Всички предходни са също опасни ако си около тях. Съвсем отделен е въпроса, че при 5то трябва да има повече клетки на квадратен километър за да е ефективна и да покрива скоростите които ни "трябват" но за тях няма да повдигам темата защото някой ще тръгне да ме убеждава как "трябва" да имаме по 1гигабит на телефона. До колкото виждам в България обаче и 5G е направено по нашенски (както обикновено). Същото важи и за по-старите стандарти които никак не са толкова зле колкото някой хора ги изкарват, а просто не са вложени нужните средства и т.н.
Опасенията на някой за милиметровия диапазон и вредата от него според мен не са толкова основателни. На 60GHz до колкото ми е известно трябва да бъдат устройствата които са вътре в помещенията. Там всяка преграда каквато и да е събаря сигнала в повечето случаи до 0 за което гарантирам - имам десетки да не казвам стотици изградени линкове на този банд.
За мен най-големия проблем са крайните устройства (телефони, модеми, безжични слушалки и т.н.) също не на последно място е домашния рутер който някой си го слагат до главата но се оплакват от клетките които са на 300м от тях.


Пон Дек 20, 2021 2:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Ако ще и 100G да е мрежата като няма свързаност - файдата от тая мрежа е точно никаква. За не знам кой път споменавам - преди 3 години в Румъния как мобилния нет просто летеше. Дори и mcu-bg се отваря по-бързо... Чак страх ме хващаше да цъкам, че 5-те гигабайта (в роуминг) си отлитат само докато си помислиш. Тука все още можеш спокойно да си цъкаш, щото мрежата върви порядъчно бявно и освен ако не жуля HD-та от тубата, с нормално ползване и 0.5GB не мога да изхарча.


Пон Дек 20, 2021 2:54 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 347
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Румънците не можем да ги стигнем нито по оптика нито по въздух. Там операторите са друга бира и не само като услуга ами и като мислене.


Пон Дек 20, 2021 2:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Това, че румънците са напред с интернета се дължи на подробност: преди десетилетия трябваше да има хъб на Балканите, нарочена беше Гърция, но там това звучеше като разходка до Луната. В България на политиците им беше през оная работа, защото нямаха конкретни оферти за проценти. Евала на румънските политици, че искат всичко до което могат да се докопат и после мислят за проценти.
От тогава тръгна доста читавата https://www.softpedia.com .


Пон Дек 20, 2021 8:28 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 347
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
bongo_x2 написа:
Това, че румънците са напред с интернета се дължи на подробност: преди десетилетия трябваше да има хъб на Балканите, нарочена беше Гърция, но там това звучеше като разходка до Луната. В България на политиците им беше през оная работа, защото нямаха конкретни оферти за проценти. Евала на румънските политици, че искат всичко до което могат да се докопат и после мислят за проценти.
От тогава тръгна доста читавата https://www.softpedia.com .


Не е само до хъба, трябва и инфраструктура до краен клиент. Но се отклонихме от темата.
Между другото преди години бях купувал плат който според документацията сваля с 20dB нивото на всичко до няколко (не помня точно) гигахерца. Бях започнал да правя една опитна постановка с приемник и предавател до 6,5Гхз но така и не ми остана време. Идеята бе да си направя работните облекла. Освен това мислех да го слагам зад гипсо картона защото като меря в стаята какво се случва и ми става лошо.


Пон Дек 20, 2021 10:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Има лесно бре - който ще построи първият подводен хотел? Никакви комуникации, ще слушате само делфинчетата как си говорят. Може и в Съева дупка или Дяволското гърло...вероятно и там ще сте добре "екранирани". Я колко безлюдни села на майната си има...също. И в България и по-света. Ако не искате комуникации и 5Г, решенията са готови. Забравих - паркинга на НДК, или някой с повечко подземни етажи и без ретранслатори.


Пет Фев 11, 2022 1:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Е че то и аз където съм в момента едва едва има някакви комуникации - пък даже не сме далеч от града и околните села и сме на високо.


Пет Фев 11, 2022 3:21 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
al_at написа:
До колкото разбрах от последния пост на @pechkov, екранирането му трябва за някаква специфична работа …


Така е. Исках да екранирам работилницата си, а не спалнята. Просто не очаквах да получа чак такова подигравателно отношение, но е нормално за български форум.

Както и да е. Темата вече не е актуална, специфичната работа за която просто не исках да разводнявам въпроса няма да я върша, и пиша просто за информация, понеже Дядо Коледа ми донесе китайска играчка, та реших да споделя "радостта" си… :)

И преди като измервахме с уредчето на един колега показваше странни стойности с колебания, но този си ги заковава стабилно, и сега се чудя дали да му вярвам. Как мислите, тази евтина джвръчка дали дава отклонения в пъти, или просто мобилния оператор не го е еня за нормативите!? Измерването е близо до прозореца, иначе по-навътре в апартамента стойностите са в норма.


Прикачени файлове:
20231229_161831.jpg
20231229_161831.jpg [ 89.49 KiB | Прегледано 252 пъти ]

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!
Пет Дек 29, 2023 9:10 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Aз имах а и все още имим желание да си екранирам къщата с оловно фолио, оловото има много интересни свойства, освен че спира радиовълните заради фарадеевия кафез спира и космическата радиация а освен това е един от най-добрите анти вибрационни материали. Може би ще започна с офиса, имам си малка стаичка, която ползвам за офис/лаборатория, ще налепя стените, пода и тавана с фолио за да видя ефекта.


Пет Дек 29, 2023 10:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
https://www.frivvy.com/products/tin-foil-hat
Почни оттук :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Дек 29, 2023 10:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
@pechkov - незнам за какво ти е, но тук наблизо има подобна лаборатория на която и казват кокошарника - т.е. оградили са две дървени стаи с медна мрежа. едната я ползват за radiated, другата за immunity и си върши съвсем редовна работа. Нищо несериозно или смешно - спестява хилядарки на година с предварителни EMC измервания.

иначе имам колега който поне декларира, че е "свръхчувствителен", а пък работеше по мачтите в Мобилтел някога...и той загражда някакви стаи, балдахини и т.н. - всеки човек си има някакви страхове и чувствителности.

Какви да нормалните стойности на този уред и къде долу горе измерваш тези по-високи стойности?


Съб Дек 30, 2023 4:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Ами то това с лабовете ...ако заложиш достатъчно запас в измерванията може и в офиса да мериш, въпроса е, че тоя запас е все по-трудно да го постигнеш и почва да се минава на 2-3-4 дб под лимита, за което вече не знам какъв лаб трябва да имаш за да направиш надеждно пресертификационно мерене, това може да си го позволи само някой голям, щото реално то трябва да си е баш лаб както е по книгите, от екранировка до кабели и уреди. Такъв кокошарник би вършил работа ако мериш 10-15 дб под лимита, и аз мисля за нещо такова да си спретна.
Иначе материали за екранировка много, не са много евтини, въпреки че там по бива, ама като стигнеш до пирамидки е те там вече се оливат с цените. Преди ..не помня, 15-на години сигурно, правихме едно екранирано помещение, не за мерене но това не е много важно, та тогава се свързах с едни холандци сега нещо ми излезе от главата името на фирмата, та основните материали не бяха чак толкова скъпи, цената се вдига от аксесоари ако тръгнеш да правиш всичко като свят.


Съб Дек 30, 2023 6:20 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
Grubi написа:
@pechkov - незнам за какво ти е, …



По принцип не е тайна. Трябваше ми (в минало време) да елиминирам външни електромагнитни смущения докато чопля по едни тъпи медицински устройства, на които модулите са запечатани с метални капачки, но за да се "пипне" в тях - се налага да се свалят капачките… И вътре беше голяма веселба. Реагираха дори само на приближаване на сондата на скопа на по-малко от 10 см. Все си мислех, че са свръхчувствителни, и без капачките хващат дори алкохолните пари от дъха на шамана на племето кхсамнстуфхль от планетата Чшмфтосьл в галактиката Андромеда, но накрая стигнах до извода, че просто са си боклучива разработка, по-зле и от китайска пинцета за 10 цента. Просто добре скърпена фалшиментация. Нещо като онези смартгривни за 24 лв в "Кауфланд", които могат да измерват и кръвно налягане (пробвано - измерват, дори да са поставени върху парче салам. Следващите модели бяха с поправен бъг, и вече не показват стойности за кръвно налягане, ако няма засечен пулс). Не си струваше усилията, а и вносителя искаше да получи чудеса като за без пари.


Grubi написа:
… Какви да нормалните стойности на този уред и къде долу горе измерваш тези по-високи стойности?



Въпросните стойности ги хващам в близост до прозорците, а както вече бях споменал - на покрива на съседния вход, на по-малко от 50 метра има клетка на мобилен оператор. В жилището нямам активен WiFi нито на рутер, нито на телефон, нито на телевизора, нито каквито и да било "умни" крушки, контакти и прочее глупости. Във вътрешността на жилището стойностите са в нормални граници. Ползвам само кабелна мрежа, интернета пристига до обекта по оптика, а рутерите на съседите не са толкова силни, че през няколко стени и от такова разстояние да "светят" така.
Граничната стойност според действащите нормативи е 10 µW/cm². В официалната информация публикувана даже във вид на карта пише за тази клетка, че измерената стойност е 0.6 µW/cm² (нашите оператори са толкова ларж, че даже не се възползват и от половината на разрешеното). Не пише обаче на колко километра от клетката са измервали. Обиколих по етажите на сградата - на последния етаж дори на етажната площадка, която е в центъра на сградата стойностите са над 20 µW/cm², а какво ще се отчете вътре в апартамента на съседа, който се явява най-близо до антената - не знам. Дори не му звъннах да питам дали мога да вляза и да измеря. На ниските етажи се отчитат съвсем слаби стойности, а на открито около сградата - средно около 25 µW/cm².
Преди време идва колега с подобно уредче (неговото е за доста повече пари), и измерванията показваха сериозни колебания, превишаващи 40 µW/cm², но по спецификация уреда му хваща до 3.5 GHz. Доколкото съм запознат - сегашната 5G мрежа работи на честоти в обхват 3.5 - 3.8 GHz*, или поне такава информация успях да намеря за закупените лицензи.
Уреда от снимката в предишния постинг по спецификация е до 5 GHz, но както вече казах - е китайски евтинджос, и просто питах за мнение дали може да му се вярва. Ако някой има опит с подобен, то моля да сподели.


Аз не знам други хора какви страхове имат и какви шапки от олово си правят (просто ме тревожи, че мненията им показват сериозна интоксикация с олово), но не работя с предположения и страхове. Искам да получа измервания, и да се спазват нормите.


От мен Честита Нова Година, и весело изкарване на празниците.

Изображение


* Информацията е от КРС, 2021 година. Беше обявено за бъдещо време използването и на 25 GHz обхват, но не намерих информация колко напред в бъдещето ще се случи това.

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Съб Дек 30, 2023 6:32 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: Екраниране против 5G мрежите…
pechkov написа:

Аз не знам други хора какви страхове имат и какви шапки от олово си правят (просто ме тревожи, че мненията им показват сериозна интоксикация с олово), но не работя с предположения и страхове.



Колега, чувствам се длъжен да ти отговоря, най-малкото за да те просветля за оловото - това е един от най-масово използваните все още материали в строителството в Англия - от оловни листове се правят покривни покрития на плоски покриви (в България ги правят от асфалт) и на покриви на църкви както и там, където се съединяват ъглите на покривите на къщите. Доказано оловото издържа най-дълго от всички подобни материали, които се използват в покривните конструкции. До средата на миналия век олово се е използвало във водопреносната мрежа (оловни тръби) и все още 1/3 от старата водопреносна мрежа не е подменена но за масово натравяне с олово все още не съм чул, аз лично чешмяна вода не пия заради многократното рециклиране на водата - градовете в по-ниските части ползват изхвърлената (и "пречистена") вода от по-високите градове, но англичаните масово си я пият и си доживяват до 70-80 години. С MYXATA се познаваме лично от дълги години и коментара с шапката е приятелски бъзик, та не се опитвай да припяваш ами вземи да пробваш една, може пък да ти свърши работа.


Съб Дек 30, 2023 7:22 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни