Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт 

какъв мултиметър препоръчвате?
Волткратф 0%  0%  [ 0 ]
Флуке 94%  94%  [ 16 ]
Мастеч 0%  0%  [ 0 ]
УНИ-Т 6%  6%  [ 1 ]
Общо гласове : 17

Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт 
Автор Съобщение
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
derbaum_2 написа:

Флуке са добри за индустрията, имат доживотна гаранция, не са точни и за цената, хммм.
Стефан

Това да не е шега? Пример: Ползвах служебен 8060А купуван някъде 80 ... 90г. За да поддържаме стандарта 9001, накарах шефа да купи 289. Когато ги сравних - пълно съвпадение на измерванията, до последния разряд. Разлика в годините почти 30! Флуке се ползват като често като еталони. Но ценово не могат да се сравняват: 289 го взехме през 2013г с отстъпка над $1000.


Сря Яну 19, 2022 8:26 pm
Профил YIM
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Шега е. Аз съм фен на Agilent, но от Флуке по-добри няма. Не можете да си представите какъв тормоз виждат тези уреди от нашите сервизни и комишънинг инженери. А и аз като обикалях Азия преди 13-14 години по кораби и платформи (не по мое желание) как съм ги тероризирал - прах, вибрации, всякакви полюции, изпускане от единия етаж на кораба до палубата, подмятане.... Нито един уред не сдаде багажа. Най-много, ако някой е напорист, да му омаже леко течния кристал, но пак си мери, и прецизно. Съвсем наскоро открих забравен от 10 години Флуке в един шкаф. Датата на калибрация беше от 2010 (калибрират ни ги всяка година) - върнах го за калибрация и след като го измери фирмата (външна, дето я бях дал и на Груби за контакт), ми казаха, че е ОК, не се е налагало да го настройват.
Друго силно впечатление ми прави външната жълта гума - за такова качество Agilent може да си мечтае, а всички други брандове не се и доближават даже. Тази гума пази много от удари, и досега не съм видял разкъсана такава. А съм видял и пипал много Fluke-та.


Сря Яну 19, 2022 8:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Ъъъ, понеже съм голям Бонго реших да попитам: За чий, в ежедневната работа, са ви повече от 3-4 истински знака?
Щото според първия пост на derbaum_2 става дума за шест...


Сря Яну 19, 2022 9:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Ако искаш да наблюдаваш времева промяна на напрежението като разряд на батерия например. Тогава ти трябва разделителна способност, без тази да е покрита с прецизност. Но с навлизането на евтини инструменти като Red Pitaya това се обезмисля. Аз затова предлагам комбо от сравнително евтин DMM и Red Pitaya/PicoScope/ADALM2000. Аз лично почлзвам послвдното за домашни задачи и съм доволен.


Чет Яну 20, 2022 6:20 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Бонго - щото сме гъзари... Слагаме си скопове за 5 цифрена сума на масите, мултиметри за 4 цифрена в куфарите с инструменти. Те така. Не съжалявам за нито една стотинка от похарчените за подобен вид инструменти. Електричарския ми комлект клещи е Gedore - повярвай ми - почти няма инструмент който да се доближава по качество. Отвертките ми са Bahco - държат там където всичко останало се счупва (включително и като кози крак са ползвани)... И те така - който каквото иска да си приказва - от моята практика съм разбрал едно - от инструмент да не се пести.


Чет Яну 20, 2022 9:30 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Cekins написа:
...Отвертките ми са Bahco - държат там където всичко останало се счупва (включително и като кози крак са ползвани)...

Докато някой ден пипнеш отвертки Wera и установиш, че пак трябва да се ъпгрейдваш...


Чет Яну 20, 2022 9:35 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
bongo_x2 написа:
Ъъъ, понеже съм голям Бонго реших да попитам: За чий, в ежедневната работа, са ви повече от 3-4 истински знака?
Щото според първия пост на derbaum_2 става дума за шест...

Имаше време в базовите станции на gsm-операторите се ползваха токозахранващи системи, изградени от по няколко изправителя, натоварени с апаратурата и акумулаторни батерии. За да се разпределя консумацията по равно от тези изправители, трябваше напреженията им да се уравнят до втория-третия знак след точката (54.хххV). Пиша за минало време, защото сегашните системи си имат общ управляващ блок, който върши тази работа. Поради големият брой токоизправители, ежедневно няколко баха на ремонт. Така, че ежедневно...


Чет Яну 20, 2022 9:50 am
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Ицо - естествено че има и друго освен Bahco и Gedore. Knipex примерно също "стават" :)


Чет Яну 20, 2022 10:02 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Wera и Knipex :)


Чет Яну 20, 2022 12:44 pm
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Току що попаднах на това видео съвсем случайно, и тъй като разисквахме Fluke, нека чуем доводите на Дейв. Той обикновено е много безпристрастен и прави качествени анализи, въпреки, че съм го виждал и поляризиран в някои ситуации.

https://www.youtube.com/watch?v=ay9wFQAW19Y


Чет Яну 20, 2022 2:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Ами от професионална гледна точка си е точно както го казва. За вкъщи - квото и да е, за работа - Fluke... Оня ден ме питаха за мегаомметър - ми имам стар руски с ръчка 500 волта. Трябвало им за сертифициране някакво - отворих ТМЕ иии ... не им хареса цената на флюке-то. Че даже и най-евтиното.


Чет Яну 20, 2022 3:24 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
HCL написа:
Wera и Knipex :)

Двете фирми си партнират, собственост са на една компания или единият е закупил другия...
Наскоро имаше промоция в Ташев на хубав жичкаджийски комплект на Wera с клещи на Knipex в него. Пише Knipex, но дръжките са с цвета на отвертките на Wera.


Чет Яну 20, 2022 4:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Щото за*ахме мултицета: ще ви питам колко Knipex-а ще си купите, когато някой туземец ви вземе PH0-та (щото твоите са хубави) за да набие само 4-5 центъра преди разпробиване :D


Чет Яну 20, 2022 4:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Затова Бонго, до хубавите отверки слагаш и един https://praktiker.bg/bg/Chukove%2C-seka ... B/p/132067 за да не злоупотребяват с тях


Чет Яну 20, 2022 4:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Мултиметър Voltcraft vc940 иска ремонт
Ами този мултицет на Амазон дето го пуснах по-горе за 200 евро си има и мегаомметър дето ръчка 1000 волта. При това ги помпи от 6 броя АА-та. Иначе аз си взех за коледа един инсталационен тестер, ама не за да меря изолацията, а импеданса на масата, че с тези 60 годишни кабели и малки деца вкъщи без RCD си е кофти усещане.

https://www.amazon.de/-/en/Benning-True ... 154&sr=8-1


Чет Яну 20, 2022 6:14 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни