Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
KSD6028 .. китайско менте 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
Тони, принудителното предизвикване на проблема, често пъти, е добър подход в подобна ситуация.
Имаш чаршаф с някакви параметри. Няма да си отнеме много време, с помощта на една проста опитна постановка да разбереш, кое не отговаря на описаното.


Пет Яну 28, 2022 5:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
ToHu написа:
За резолюция по време или по напрежение говориш ? Друго звънене не се вижда, и на аналоговият лекрой го гледах, там хващам всякакви подобни. Ей сега ще ме амбицираш пак да гледам.

резолюция по време, тук има писано по темата с лесен за асимилиране модел на транзистора (фиг 5.1), това ми помогна да си намеря грешките по платката
https://toshiba.semicon-storage.com/inf ... ?did=59456
при мен се проявяваха всякакви щуротии докато разбера къде съм объркал масите
по спомени имах подобни на фигури 5.2 и 5.10
това от 5.2 се влияе от жиците, мести се зависи къде хващам осцилоскопа и като местя кабела се променя, бе чист ВЧ генератор имах за някакви нано секунди, първо сложих ценери и спряха да горят гейтовете (ползвах обикновени 1W ценери, предполагам tvs е по добрия вариант както препоръчаха), след това при по-големи тоци с това ВЧ смущение успешно затривах флаша на пик18 на същата платка

edit: предполагам имаш кондезатори на захранването на самата платка?


Пет Яну 28, 2022 6:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
Мерси за линка, наясно съм с това, инфинион мисля имаха подобен документ. Гледам за такива неща.
Сега пак го гледах на аналоговия, няма звънене. При 2 Gsps резолюцията е 500 ps, той и на 8 Gsps работи но няма съществена разлика. Имаш в предвид ето това със стрелката, и ето как изглежда зумнато и как го вижда цифровия.
Аналоговия си е баш аналогов, не се подвеждай по пикселизацията, той е малко странна птица. Има вътре ЕЛТ, камера снима ЕЛТ и го показва на LCD, идеята е че имаш памет но нямаш ADC, заменили са фотографската плака с камера. Тоя съм го взел точно за такива неща. То за този конкретен случай проблем няма, защото се знае къде се гледа и какво се търси, и може директно да си сетнеш цифровия, но някой път като не знаеш какво търсиш няма как да сетнеш цифровия и с него някои неща не се виждат докато не се усетиш къде да ги търсиш.


Прикачени файлове:
G 8GSP.jpg
G 8GSP.jpg [ 30.46 KiB | Прегледано 805 пъти ]
DSC_1000.JPG
DSC_1000.JPG [ 4.83 MiB | Прегледано 805 пъти ]
Dsc_0999.jpg
Dsc_0999.jpg [ 1.72 MiB | Прегледано 805 пъти ]
Пет Яну 28, 2022 6:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
мдам, чисто изглежда при теб, значи не е този проблем


Пет Яну 28, 2022 6:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
Абе все повече си мисля, че е или статика или кофти партида транзистори. Токът е нищожен сравнено с техните параметри, а китаеца го е рейтвал да работи до 36 В, за целите на клиента сега ще видя дали няма да умре лесно на 36 В, трябва му нещо за да може да се жалва по-настоятелно. Човека има 1000 от тия и сега се чуди какво да ги прави. Ще му скалъпя сега една преработка но кой ще му я изпълни не знам, то си е дърво отвсякъде. Ако китаеца не ще да върне парите ще трябва да ги утилизира някак, ама тука в САЩ ако отиде в нормална фирма ще му излезе май по-евтино да ги прежали. То и аз взех да го съжалявам, ако му чарджа всички часове които затрих съвсем няма да му излезе сметката, та ще му харизам половината :)
За късмет пък товара ми единия е изгубил и ума и дума, плаче за ремонт, другия пък дето го довлачих от нашенско "харкоднат" на 240 В нищо че е произвеждан тука, та сега и товар ще трябва да измисля подходящ, бях загледал един преди месец два що не го купих да ме пита човек, беше и за добри пари.

п.с. Ник, имай едно на ум като гледаш такива сигнали, сондата може и тя да те вкара понякога в приключения и да виждаш неща които не са реално там.


Последна промяна ToHu на Пет Яну 28, 2022 7:30 pm, променена общо 1 път



Пет Яну 28, 2022 7:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
itso.t написа:
Микровълнов датчик?

не е невъзможно, ще пробваме май първо с капацитивни, по скоро ще пусна една платка само със сензори да видим как ще се държи, че то и цена се гони и батерията трябва да се пази, малко шантава история но то това е интересната част, разнообразие за мозъка, че напоследък единственото ми занимание беше да търся алтернативи на компоненти които са свършили и да преправям платки което хич не е интересно.


Пет Яну 28, 2022 7:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
ToHu написа:
п.с. Ник, имай едно на ум като гледаш такива сигнали, сондата може и тя да те вкара понякога в приключения и да виждаш неща които не са реално там.

Съвсем там си беше, нали ти казвам че при по голям ток затриваше флаша на контролера, просто масите ми не се събираха където трябва и ядовете бяха на лице, тогава не очаквах 2-3см писта да има чак толкова влияние
иначе сондата я избирам с минимален капацитет и почти винаги я ползвам х10 - тогава смущението е минимално

В твоя случай обаче е доста чисто, чудна работа, не че китайските транзистори са много читави ама с толкова ниски напрежения не би трябвало да гори даже да не си покрива съвсем параметрите


Пет Яну 28, 2022 9:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
Ами за лично мое удволетворение може да си направя опити с оригиналните. Иначе на клиента му предписах да добави два TVS-а и да смени транзистора с нещо известно и предвидимо, нямерих му някакви по 40 цента за 1000 бр че даже и налично, ама кой ще му ги сменя не знам.
Все повече изглежда да е статика, нямам тук нищо подходящо за тест, мога да импровизирам естествено. Така или иначе TVS-а трябва да реши този проблем ако е това.
Не ги знам тия птици колко заряд могат да съберат, котките като бяха във Вегас мятат искри като императора в междузвездни войни :) Не е невъзможно през 1 нф между профила и лентите да го трепи.


Съб Яну 29, 2022 2:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
За да стигне до гейта трябва да е смущение с много стръмен фронт, щом няма собствени генерации остава външно статично да е, има логика

При скромния ми опит с тия транзистори съм стигнал до извода че ценер/tvs на гейта е задължителен и го слагам по дифолт, въпреки че по фабрични схеми рядко срещам


Съб Яну 29, 2022 8:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
ToHu написа:
...Все повече изглежда да е статика, нямам тук нищо подходящо за тест, мога да импровизирам естествено. Така или иначе TVS-а трябва да реши този проблем ако е това.
Не ги знам тия птици колко заряд могат да съберат, котките като бяха във Вегас мятат искри като императора в междузвездни войни :) Не е невъзможно през 1 нф между профила и лентите да го трепи.

Против статика, и по-точно против натрупване на заряд и разреждане с прехвърляне на искра хубава работа върши резистор 5 - 10M. Ако между корпуса и електрониката има специфични изисквания за изолация, както се подразбира резистора (резисторите) трябва да я покриват.


Съб Яну 29, 2022 9:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
ами да - на всяка кокошка антистатична гривна , само трябва да се дресират да си защипват щипките към нещо заземено :D


Съб Яну 29, 2022 9:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
За неразбралите - между шасито и масата на електриката. :lol:


Съб Яну 29, 2022 9:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
ToHu написа:
не е невъзможно, ще пробваме май първо с капацитивни, по скоро ще пусна една платка само със сензори да видим как ще се държи, че то и цена се гони и батерията трябва да се пази...

Това с батерията не би трябвало да е проблем. Ако сигналът не е обработен, опростено казано на изхода на датчика имаш аналогово напрежение пропорционално на скоростта на движение на обекта.
Пускаш датчика през някакъв интервал и следиш за промяна на напрежението.


Пет Фев 04, 2022 8:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
Шантаво е приложението, нещото постоянно се движи без определена траектория. Аз мислех едно иму да му сложа ама нещо се дърпат, така има ли някакво движени изобщо не обработвам бутони каквито и да са.


Пет Фев 04, 2022 10:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: KSD6028 .. китайско менте
ToHu написа:
...Аз мислех едно иму да му сложа ама нещо се дърпат...

Иму? А сега де... Какво е това?


Пет Фев 04, 2022 11:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни